Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A youtube-on miért nem lehet...

A youtube-on miért nem lehet bármelyik külföldi videót magyar felirattal megnézni?

Figyelt kérdés
Vannak filmek,sorozatok,beszélgetős műsorok, tehetségkutató műsorok,amik külföldi nyelven vannak fönt.Ha például az egyik külföldi tv készít egy interjút Madonnával és feltölti a YouTube-ra,én azt miért nem tudom megnézni magyar felirattal?Ha nem beszélek idegen nyelvet,miért csak magyar nyelvű videókat nézhetek?Én nem nagyon találtam még olyan videót ami külföldi nyelven van és magyarul feliratozva meg lehetne nézni.Szerintem ez pedig megoldható lenne,hogy az összes YouTube-on fent lévő külföldi videót meg lehessen nézni magyar felirattal.

2020. dec. 1. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudod megnézni magyar felirattal, mert nem készítettek hozzá magyar feliratot. Az se készül el magától, valakinek meg kell csinálnia.


Szóval eléggé megoldhatatlan lenne, hogy a youtubeon minden fent legyen magyar felirattal. Sőt, ilyen alapon, minden videó minden nyelvű felirattal fent lehetne. De nincs, nyilvánvaló okokból.

2020. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
És mostmár a közösségi hozzájárulások ki vannak kapcsolva mindenhol. Tehát ha az nem csinált hozzá feliratot aki felrakta a videót, akkor nincs felirat.
2020. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el hogy nem lehetne megcsinálni.Ilyen opció most is van a videóknál hogy feliratok.Az ember rákattintana a feliratokra,kiválasztaná milyen nyelven szeretné hogy feliratozzák és meg is lenne oldva.Nem igaz hogy ezt nem lehetne megcsinálni.
2020. dec. 1. 13:16
 4/10 TR75 ***** válasza:
100%
Ha van automatikus felirat a videóhoz, akkor automatikus fordítás is van. Azt be tudod kapcsolni (más kérdés, hogy magyarra nagyon gáz).
2020. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, gondolkodj kicsit.


Ha esetleg nem tudod, hogy mennyi videó van fent a youtube-on, akkor nézz utána. Rengeteg cikket találsz róla. Konkrétan lehetetlen lenne lefordítani minden videót magyarra. Mármint, hogy mindegyikhez magyar feliratot készíteni. Több ezer ember kéne kb dolgozzon rajta nap, mint nap és még az is kevés lenne, te pedig elvárod, hogy MINDEN videóhoz legyen. Neked csak egy kattintás, de ez nem ilyen egyszerű.

2020. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 de én olyasmire gondolok,hogy a gép fordítaná le automatikusan.Mint amikor a google-ban rákeresek egy külföldi cikkre,rákattintok hogy fordítás magyar nyelvre és már magyarul olvasom a cikket.
2020. dec. 1. 15:52
 7/10 TR75 ***** válasza:

#6

Ilyen van.

2020. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, azért nincs olyan, mert az a fordító nagyon bután fordít. Szó szerint fordít, de nem feltétlen alkot mondatot és a szó szerinti fordítás miatt értelmetlen dolgok is vannak benne, pl két külön szó egy jelentésű, de az a cucc a googlen keresztül külön fordítja és teljesen mást fog jelenteni. Plusz a youtubeon akkor kell bejöjjön a szöveg, amikor beszélnek. A googlen a cikkek fixen ott vannak. Ráadásul ott sem lehet mindent lefordíttatni.
2020. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Szerintem érdemes megtanulnod angolul. Kb alap tudásnak minősül ma már. YouTube-on meg rengeteg videót megtudsz így nézni, nem pedig nyavalyogni, hogy nincs magyar felirat.

Másrészt egy román, szlovák ember is fellehetne akkor háborodva, mert neki sincs

2020. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kéne nyelvet tanulni... Angolul tudni már egy B2-es szinten annyira alapvető dolog és akkor nem nyavalyognál, hanem rengeteg tartalomhoz férnél hozzá és nem mástól várnád el, hogy tegye eléd.


Automatikus fordítás van és az egész egy zagyvaság, de ez van, mert semmilyen jogod nincs elvárni, hogy más idejét ölje bele, hogy feliratot készítsen.

2020. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!