Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a House of...

Mi a véleményetek a House of the dragon castingokról? Főleg Daemon Targaryen = Matt Smith?

Figyelt kérdés

Matt Smithre szerintem egyáltalán nem passzol Daemon karaktere.


Daemon Targaryen:

[link]

Rhaenyra Targaryen:

[link]

Alicent Hightower:

[link]


Alicent Hightower szerepére nagyon fiatal színésznőt találtak. Neki már felnőtt gyerekei vannak a történet szerint és unokái és a színésznő 27 éves kb.



2020. dec. 12. 16:37
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve még nincs hivatalosan megerősítve, de Corlys Velaryon szerepére fekete színészt találtak. Ez elég wtf, mert a Velaryonok ugyanúgy néznek ki, mint a Targaryenek.

Corlys pl.

[link]

Ez elég hülyeség, Rhaenyra gyerekeire is tekintettel.

2020. dec. 12. 16:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért vagy még meglepődve azon 2020-ban,hogy egy karakter akinek nem kéne feketének lennie,az lesz :D
2020. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, azért is vagyok meglepődve, mert az igazi fekete karaktereket nem castingolják be.

Az eredeti sorozatnál is Hotahból csináltak feketét, mikor Hotah egy norvosi harcos-szerzetes rend tagja, Essos északi részéről, ahol az emberek fehérek.

Ugyanakkor kivágtak olyan jelentősebb fekete karaktert, mint pl. Alleras/Sarella, a Szfinx.

Westeroson a feketék a Nyár-szigeteken élnek, egy királyságban, ami kulturálisan nagyon hasonló a Hét Királysághoz, pont ezért hamarabb találkozni feketével Westeroson, mint Essoson. Tehát minden adott lenne, hogy normális fekete karaktert alkossanak, aki mondjuk a Nyár-szigetekről jött, akár Rhaenyra egyik kérője is lehetne, egy herceg mondjuk.

A könyvekben a királyi udvarban is vannak fekete nyár-szigetiek, de egyiket sem castingolták be.

Nem értem annak a logikáját, hogy miért olyanból csinálnak feketét, aki nem az, miközben a fekete karaktereket nem teszik bele, sem a kultúrájukat, mikor Martin a Nyár-szigeteket egy valódi afrikai birodalomról mintázta, a Mali Birodalomról. Minden adott lenne szuper fekete karakterekhez, akik simán részt vehetnének a sárkányok táncában.

Őszintén csalódok, ha a Velaryonok feketék lesznek. A Velaryonok valyriaiak, akik nem feketék.

Hatalmas plusz pont lenne a Nyár-szigetek bemutatása, óriási mínusz a Velaryonok átszínezése. Míg bízok benne, hogy a készítő nem teljesen hülye, de a világépítésnél ez már nekem egy nagy "red flag".

2020. dec. 12. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!