Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik sorozat a jobb és miért?

Melyik sorozat a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Vikingek vagy Trónok Harca?

2020. dec. 12. 21:33
A kérdező szavazást indított:
Vikingek
Trónok Harca
36 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert a napi szavazós kérdéshez kell vmi hát TH.
2020. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
80%
Vikingek :D Talán ennek nem rontják el a végét xd
2020. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Engem a Trónok harca jobban lekötött. A Vikingeket már az elején is untam, dehát kinek mi jön be.
2020. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Trónok harca, de csak azért, mert olvastam a könyveket. Amúgy a sorozat nagy része borzalom.

A Vikingek nem tudott lekötni sajnos.

2020. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

A Trónok Harcának csak az első 4 évadja volt jó, a befejezése meg egyenesen minősíthetetlen.

A Vikingekben is vannak hullámvölgyek, meg felesleges töltelékrészek, de olyan mélyrepülést közel sem tanusít mint a Trónok harca, még tudja tartani a színvonalat. Inkább az évadok eleje vagy közepe szokott laposabb lenni, de a végére mindig felhozza. És úgy néz ki most, a lezárása is méltó lesz.

2020. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a trónok harca jobban tetszett, jobban lekötött. A vége (utolsó 2 évad) valóban lehetett volna jobb is, de ettől függetlenül szerintem egy tényleg nagyon jó kis sorozat :)))
2020. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Pedig jó a Trónok harca befejezése. Viszont a mellékszálakat kellene folytatni, nagy lehetőségek vannak még benne
2020. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Alapvetően a befejezést illetően nem az volt a problémám, hogy Jon megölte Dany-t meg ehhez hasonló dolgok, sőt, szerintem ezek kifejezetten jót tettek a sorozatnak. A "baj" szerintem azzal volt, ahogy ezt megcsinálták. Sokkal részletesebb, kidolgozottabb lehetett volna, plusz több olyan karakter is volt, akiknek a megemlítését hiányoltam a végéről, pl.: Daario Naharist, vagy az arcnélüli csávót. Én pl nagyon kíváncsi lettem volna, hogy amíg Dany fölégeti Királyvárat, majd Jon megöli őt, addig Essosban mi történik, Daario mit kezd Meeremmel. :DDD


De például Dany és Jon szerelmi szálát is jobban kidolgozhatták volna. Legalábbis én tényleg csak annyit érzékeltem az egészből, hogy egyik pillanatban még épp, hogy megismerték egymást, a másikban pedig már elvileg dúl a szerelem köztük.


Meg az egészet egy picit összecsapottnak éreztem attól függetlenül, hogy még így is imádtam!! :)))

2020. dec. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem jó a Trónok harca befejezése. Senkit sem érdekelnek a mellékszálak, mert minden karaktert elbutítottak, kifordítottak önmagából és/vagy ellenszenvessé tettek.


Dany sztorija egy borzalommá vált és nem azért, mert elégette az ellenségeit vagy megtámadta a várost, hanem ahogyan ezt kezelték. Amit tett, az a világon belüli erkölcsök szerint soha nem volt elítélendő. Tywin Lannister pontosan ugyanazt tette évekkel korábban, amikor megtámadta Királyvárt, megerőszakoltak, megöltek és felgyújtottak mindent. Még Elia Martell is megerőszakolták, pedig ő hercegnő volt. Mégsem tartotta senki őrültnek érte.

Mindenesetre Danyt teljesen kifordították a karakteréből és annak kedvéért, hogy erőltessék a Dany őrült narratívát, kifordították mindenki mást is. Az északiak pl. leköpik, azért mert csak. xD Értük harcol északon a Mások ellen, de mindenki ellenséges vele. Nagyon hihető. (Egyáltalán nem az. Az északiakat nem így ismertük meg, a Targaryenek soha nem támadtak északra, így amiről Tyrion is beszél egy óriási marhaság. Éppen ellenkezőleg, a Targaryeneknek, különösen a női uralkodóiknak mindig jó kapcsolata volt északkal, a fallal és a Starkokkal, a Fal a területei kibővített részét pont egy Targaryen királynőtől kapja.)

Az egyetlen valid érv Dany ellen az apja lenne, aki kivégeztetett sok völgyi lordot és Rickard meg Brandon Starkot, de ez soha nem hozzák fel, ahogy Lyanna elrablását sem Rhaegar által. Dany azért rossz, mert külföldi. xD A Targaryen uralkodók mindig külföldiek voltak és 300 évig ezzel senkinek sem volt semmi baja. Csak most, mert kellett az erőltetett konfliktus.

A Dany - Jon ellentétnek sincs semmi értelme, hiszen ha összeházasodnak, akkor teljesen mindegy, hogy kinek az igénye erősebb a trónra. Az erősebb igény az utódok miatt fontos, de a házasság miatt közös gyerekeik lesznek, így őket nem éri hátrány. Az egész csak irritáló ötlettelenség. Ha valódi konfliktust akartak, akkor Jont össze kellett volna házasítani egy másik nővel, hogy hihető legyen a trónigényes konfliktus. Az egész így csak ostobaság volt.

Tyrion szerint Jon jobb uralkodó jelölt, mert férfi, ugyanakkor a sorozatban ezen a ponton a vastrónon is nő ül és senkinek semmi problémája vele, pedig az a nő kiirtott több nemesi házat és felrobbantotta a főseptont, lényegében megsemmisítette a királyság fő vallását, amivel senkinek semmi gondja látszólag. Dany külföldi...jaj, jaj, Cersei megsemmisíti a vallást, amire az egész kultúránk épül, ami alapján felesküdünk az uralkodóra is...ő a tökéletes királynő. És azok a házak állnak mellé, amik a legmélyebben vallásosak. xD Illetve a Hightowerek egész idő alatt nem csinálnák semmit, pedig a vallásban gyökeredzik a hatalmuk és a Tyrellek a közeli rokonaik voltak, Lorasék anyja Hightower. Teljesen logikus lenne Dany mellé állniuk és királynővé koronázni (ahogy tették Hódító Aegonnal is) Cersei-jel szemben, de lol, az egész síkvidék Cersei mellé áll, aki megsemmisítette a hatalmuk kulcsát és a családtagjaikat.

Az egész egy zagyvaság.

A dothrakiak pedig miért nem ölik meg Jont? El kéne hinni, hogy a "khal", akire felesküdnek, gyilkosság áldozata lesz és nem tesznek semmit? A makulátlanokkal ugyanez. Isteni szinten imádták Danyt és hagyják élni a gyilkosát, mikor ők vannak többségben. Egész Westerost elfoglalhatnák és leölhetnék az összes Dany ellen összeesküvőt. Mégis milyen alapon diktálnak a végén Dany gyilkosai? Danyék és a szövetségesei nyerték a háborút. Ezen a ponton a Lannister sereg nemlétező, az északiakat pedig megsemmisítette a mások elleni háború. Szürke Féreg mellett ellenben ott vannak a vas-szigetek, dorne, a makulátlanok és a dothrakiak. Erre összeállítanak egy szavazótanácsot, amiben kettő ember kivételével mindenki a Stark család tagja. xD


Egyszóval egy rakás lócitrom a sorozat és még csak a saját korábbi lore-ját sem veszi figyelembe. Aki nem szereti a következetességet vagy nem szokott gondolkodni filmnézés közben annak esetleg jó, bár nehezen hiszem el. Tudat alatt mindenkinek éreznie kell, hogy a történetvezetés alapszabályai nincsenek betartva és nincs kielégíti végkimenetel, mert a karakterek nem hűek önmagukhoz és csak azért történnek dolgok, hogy minél gyorsabban lezárhassák.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a végén nem halhat meg Dany. Csak éppen nem így.

Bár ez még mindig eltörpül Bran haszontalansága és a Mások bosszantóan egyszerű legyőzése mellett.

2020. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*kielégítő
2020. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!