Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Mandalorian megnézéséhez...

A Mandalorian megnézéséhez kell ismerni a teljes Star Wars saga-t vagy elég annyit tudni, hogy ez egy sci-fi?

Figyelt kérdés
A Star wars néhány részét láttam, de nem az összeset és az érdekelne, hogy ez a sorozat mennyire ōnálló? Vagy csak Star Wars profiknak ajánlott?Nagyon dicsérik...

2020. dec. 24. 02:26
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Tele van utalásokkal és akad néhány karakter, akik már előfordultak máshol. Ezek ellenére, szerintem legalábbis, önállóan is élvezhető.

De csak láttál már legalább egy Star Wars filmet, nem?

2020. dec. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

1 vagyok. Bocsi, késő van... Írtad, hogy láttál, csak nem az összeset.

Nyugodtan nézd, szinte mindent a helyére fogsz tudni rakni.

2020. dec. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Alapvetően ez egy önálló sorozat. Megnézheted, mert teljesen érteni fogod a történtszálat, csak egy-két karakter behozásánál nem fog leesni az állad. Viszont így bizonyos dolgokat a főszereplővel ismersz meg és annyira rátudsz majd csodálkozni bizonyos dolgokra, amikre a sorozatban a karakter is, de a SW fanok nem, mert ők már tudták hogy mi/ki az.

Szóval szerintem nyugodtan megnézheted.

2020. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem sw-t. Mandót élvezem. Egyáltalán nem kell hozzá, hogy élvezni lehessen. Aki a könyveket is olvasta, az meg még több mindent tud a képekről, mint akiba filmeket nézte csak.


Minden extra ismert hozzá ad, de egyáltalán nem kell hozzá.

2020. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az új trilógia ismerete egyáltalán nem kell hozzá, mivel a történet előtte játszódik.(Ébredő erő, Utolsó Jedik, Skywalker kora, ezek nem kellenek, ezek előtt játszódik.) Legfeljebb az első 6 részé lenne jó, meg mondjuk a rajzfilm sorozatoké, (Klónok háborúja, Lázadók sorozatok) de szigorúan nézve, igazából az eredeti trilógia ismerete is megtenné, mivel ez a Jedi visszatér után játszódik és annak a következményeit látjuk és aki azt látta, az minden fontos dolgot tud, ami kell a Mandalori sorozathoz. De, ha azt sem tudod, pl. hogy kik azok a jedik, igazából akkor sincs semmi baj, mert legalább teljesen átfogod érezni a Mandalori érzéseit, mivel neki sincs halvány fogalma sem arról, hogy kikkel találkozik. Mondjuk, azt azért jó lenne érteni, hogy mi az a Birodalom és mi az Új Köztársaság, (meg Halálcsillag stb.) ezért mondom, hogy legalább az eredeti trilógiát illene ismerni a sorozathoz, hogy eltudjuk helyezni a világban. Én úgy vélem, ha láttad az Új remény, Birodalom visszavág, Jedi visszatér eredeti hármasát, akkor gyakorlatilag minden létszükséges tudással rendelkezel, hogy élvezni tudd a sorozatot és értsd is, hogy miről van szó. (Igazából, akkor már csak pár kisebb dolog nem fog átjönni.) A Jedi visszatér után 9 évvel játszódik ez a sorozat, szóval leginkább az eredeti szériát kell hozzá ismerni, számozva ez a 4-5-6. rész.

Egyébként a történet úgy van megírva, hogy az is értse, aki egy darab Star Wars filmet sem látott, csak szerintem az azért nagyban rontja az élményt, ha tényleg egy minimális háttértudás nélkül kezdi el nézni valaki, bár biztos annak is megvan a bája. De, ha te már láttál pár Star Wars filmet, akkor szerintem valószínűleg eleget tudsz a sorozat megnézéséhez. (Főleg, ha az a pár rész az eredeti trilógiát is magába foglalta.) Ehhez a sorozathoz nem kell szuper szakinak lenni, elég tudni, hogy kb. miről szól a Star Wars. Alapvetően egy random mandalori fejvadászról szól a sorozat, egy hasonlóról, mint amilyen Boba Fett volt, a régi, eredeti trilógiában. (Ezért mondom, hogy a lényeges elemek, amiket feltétlenül illene tudni a sorozathoz, azok benne vannak az eredeti trilógiában. Annak ismeretében már a helyére tudod tenni a sorozat kb. 90%-át. Az előzménnyel együtt, vagyis 1-2-3, már kb. 95%, ha a rajzfilmeket is láttad, akkor 100%)

2021. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
29%
Nem kell! Alapból is nagyon büdös a Star wars szaga. Nem vagy arra felkészülve lelkileg.
2021. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az alap Starwarst és a Birodalom - részeket többször is láttam,de a mínusz kettedig, de ötödik résznél feladtam a küzdelmet.


Nem beszélve a kapcsolódó mellékszálakról.De gondoltam, hátha ez a sorozat jó lesz, mert többen is dicsérték.


De sajnos közben kiderült, hogy megszívtam, mert angolul van így családilag nem nézhető és mivel nekem még koncentrálnom kell az angolra (bár értem, de azért annyira nem), nem is szórakoztató... :(

2021. jan. 19. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Van hozzá felirat. Ha az angolt akarod gyakorolni, nézd angol felirattal, ha meg simán csak nézni akarod, akkor nézd magyarral.

Jó pár filmet és sorozatot nem láttam volna, ha ez akadályozna. pl.: Koreai sorozatokat is nézek, pedig nem tudok koreaiul.

2021. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!