Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen animágus alak illik...

Milyen animágus alak illik ezekhez a tulajdonságokhoz? (a többi lent)

Figyelt kérdés
A tulajdonsági:állhatatos, önzetlen néha önző, mentálisan és fizikailag erős, sosem hagyatkozik az érzelmeire csak a józan eszére, néha szadista. Nőnemű.

2020. dec. 31. 01:40
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Oroszlán, jaguár... valami nagymacskaféle.
2020. dec. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Laylah ***** válasza:
24%
Inkább farkas vagy kutya.
2021. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

ha ez egy fanfiction lesz, szívesen elolvasnám.


amúgy így keress animágus alakot/patrónust a szereplőidnek:

1. a szereplő hazájában élő állatok közül válassz. általában azokká válnak az animágusok. Európában vannak farkasok, rókák, hiúzok, sasmadarak, egy afrikai varázsló inkább elefánttá vagy oroszlánná változik.

2. keress állati sztereotípiákat (ravasz róka pl, aki olyan sunyin viselkedik; Peter Pettigrew egy patkány jellemű ember, patkánnyá vált.)

3. Ha vannak elképzeléseid az állatról, akkor olvass utána az életmódjának, ez is segíthet a döntésben.

2021. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3. Már rég írom a fanfictiont. Egy részben animágus lesz. Wattpadra raktam ki. A neve: A szemek titka

Remélem, hogy elolvasod.

2021. jan. 23. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Beleolvastam. Sajnos nem az én világom a Harry Potter "ikerhúgáról" szóló fanficek. Szerintem az ilyen karakterek "beleerőszakolása" a történetbe nem túl izgalmas, lerágott csont a téma. Pedig lenne tehetséged az íráshoz!

Miért nem próbálkozol egy saját karakterrel? Nem is muszáj Harry Potterrel kapcsolatban lennie, sem a trióval. Egy általad kitalált karakter szemével kísérni végig a történetet sokkal érdekesebb lenne.

Valamint néhány apróságot szeretnék még megjegyezni:

Egy karakter megszólaltatása esetén nem kell a mondata végére pont, hanem csak a gondolatjel után. Pl:

- Szép vagy - mondta Tamás elpirulva.

Ne becsüld le a kutatómunkát! Nagyon fontos a történet szempontjából! Ez most kifejezetten a pálcás fejezetre vonatkozik. Ollivander sosem használ thesztrálszőrt a pálcákhoz, csupán három anyagot tartott érdemesnek, hogy pálcamag legyen; sárkány-szívizomhúr, unikornisszőr és egy ritka anyag, a főnix farktolla.

J.K. Rowling írt egy külön cikket a Pottermore-on a varázspálcák készítésére alkalmas fákról, s arról, hogy melyik fa milyen tulajdonságokkal rendelkezik.(fűzfa pl gyógyító varázslatokra alkalmas, a dió különösen intelligens gazdát keres, stb.)

Ne elsőéves karakterrel kezdj, mert ő képtelen lenne kitanulni az animágiát egyedül. Legyen minimum harmadéves, és talán egy felsőbbéves diák lehetne a mentora.

2021. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hanyagold az E/1-et, írd közeli E/3-ban, mint Rowling. Az E/1-hez nagyon gyakorlott írónak kell lenni. Ne írj zárójelben megjegyzést (legyen úgy, hogy Sirius nem került az Azkabanba.)

A szereplőd nem lehet metamorfmágus, mivel sem Lily, sem James nem volt az, ez pedig öröklött dolog. Ne legyen egyszerre animágus, metamorfmágus, szuperokos, szép, kedves, barátságos, stb. U-NAL-MAS! Senki sem tud együttérezni egy ilyen karakterrel. Legyenek hiányosságai, mint minden embernek.

2021. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van hiányossága, csak burkolt. Nem elsőévesen lesz animágus. Nem kifejezetten kedves és barátságos, de ezek később lesznek benne. Ha csak az első pár fejezetet olvastad el, akkor amilyen tulajdonságokat leírtál, tökre igazak, később már nem lesznek igazak.

Az meg, hogy milyen pálca az már egy másik dolog, nem tudtam, hogy van ilyen oldal de máskor utána fogok járni a dolgoknak jobban. Az E/1 et jobban szeretem, mert nem kell folyamatosan szinonímát találni.

Pl

Zoé-a lány- akármi ami illik rá.

Azzal menne el az egész, hogy szót találjak rá, hogy ne legyen annyi szóismétlés. Szeretem azt mondani, hogy "én" és nem azt, hogy "ő".

Azért, mert bonyolultabb egy kicsit összehozni egy mondatot E/3 ban.

2021. jan. 24. 12:04
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg mindennek lesz egyszer jelentősége, és nem fogom minden hibáját leírni az első fejezetekben. Az nem olyan érdekes. Például nem fogom leírni az első fejezetekben, hogy megjátsza magát. Érted?
2021. febr. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!