Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Itt a bizonyíték, hogy az...

Itt a bizonyíték, hogy az embereket tenyésztették! Hát nem érdekes?

Figyelt kérdés

Mint minden ördögidéző animágust (mint amilyen én is vagyok) rendkívül érdekel az emberek születésének története. Nem is születésének, inkább tenyésztésének.


TESSÉK FIGYELEMMEL VÉGIGOLVASNI!


Az állatokkal az emberen kívül nem igen "foglalkoztak" így, tehát a következtetéseket levonhatjuk, hogy:


1.)

Minél északabbra megyünk, annál világosabb az állatok szőrzete, ellenben a bőrük annál sötétebb. Az Északi-Sarkon élő jegesmedve bőre például fekete. Tessék utána nézni. Ez azért van, mert az állat bőre még azt a kevéske fényt is magába szívja, ezzel melegítve őt. (Adaptáció, az élőlények így alkalmazkodnak, hogy túléljék a hideget!)(szőrzetük meg azért sötét, hogy elbújhassanak a hóban!)


Ezzel ellentétben az ember nem hogy sötétedett volna, hanem pont hogy kivilágosodott a fényhiány hatására. Normál esetben, hogy a bőrünk azt a kis napfényt is hasznosítani tudja, feketének kéne lennie. Mégsem az. Ráadásul még csak szőrösebbek sem lettek.


2.)

Ugyanez a helyzet egyre délebbre, pl az egyenlítőnél. Ott az állatok szőrzete igaz sötétedik, de a bőrük egyre világosabb. Az embernél ez megint csak fordítva van. Jó jó, a szőrzet sötétedik, de valami oknál fogva a bőrünk is.


3.)

Az ázsiai népeknek mind keskeny szeme van, olyan tipikus ázsiai. Vajon miért? Miért jött létre olyan emberi faj, amelynek minden különösebb ok nélkül az idők múlásával keskeny lett a szeme?

Csak úgy a semmiért? Vagy magukat tenyésztették ki ilyennek?


4.)

ÉS ITT JÖN A LEGÉRDEKESEBB RÉSZ! Az eszkimók. A bőrük barnás, egyáltalán nem fehér, mint a többi északi népnek. Sőt, sötétebb mint a legtöbb mérsékelt-övön élő népnek. Vajon miért? Miért maradt az ő bőrük sötét, ha a többi északon élő népnek nem?


Ne féljetek, én megmondom, tudom éheztek a tudásra, az igazságra, csak úgy vágytok rá, hát én eleget teszek a kéréseteknek.

Azért van mindez, mert: Kitenyészettek különböző embertípusokat, és a Föld különböző területeire lerakták az azonosakat, hogy figyeljék mi lesz belőle.


Cáfoljatok meg, ha tudtok, de várom más ördögidéző animágus válaszát is, illetve véleményét, mit gondol az egészről, vagy tud-e valamit hozzáfűzni.


A béka legyen veletek!



2014. máj. 28. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem meggyőztél. Csak így tovább!
2014. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
pityu, szívtál valamit?
2014. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon uncsi volt :(
2014. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem is az a lényeg, én most igaz dolgokra alapoztam, ha gondolod utánuk is nézhetsz. A lényeg, hogy azok válaszát várom, akik ilyen misztikus, ufós, szellemes dolgokban hisznek/gondolkoznak. Hogy nekik mi a véleményük erről, végül is több indok támasztja alá a "feltevésem", mint a többi hasonlót.


Ha nem is veszitek komolyan a kérdést, azért vannak benne elgondolkodtató részek.

2014. máj. 28. 22:30
 6/12 savanyújóska ***** válasza:

A 3-ason kívül az összesre van válaszom, íme.


1. Feltételezve, hogy az első felében igazat állítasz az állatok bőrszínéről, fel kell hívnom a figyelmedet egy fontos tényezőre, amely az embernél nem áll fenn. Ez pedig a SZŐRZET. Lehet, hogy azok a jegesmedvék maradtak életben, amelyek fekete bőrrel bírtak, mert nem fagytak meg, de az evolúciót véve alapelméletnek teljesen jól megmagyarázza a jelenséget az is, hogy az ember intelligensebbnek lévén, ruhákat készített, hogy amúgy szőrtelen testét óvja az időjárás viszontagságaitól. Ebben az esetben viszont a bőrszínét nem a napsütés mennyisége határozta meg. (Plusz van egy biológiai vonzata is, de erről később.) Tehát summa summarum, akár tenyésztették, akár kifejlődött, az embernek nem volt szüksége a sötétebb bőrre, hogy megmaradjon északon.


2.) És a biológiai magyarázat. Emlékszel, amikor lebarnultál tavaly nyáron? Esetleg már idén is sikerült? Nos, itt van a magyarázat is elrejtve, mégpedig a melanin nevű anyagban, amely a pigmentsejtekben van, és a napfény (UV fény) hatására válik ki. Több melanin -> Barnább vagy. Így viszont egyenesen logikus, hogy délen, ahol a legtöbbet és a legerősebben süt a nap, az emberek bőre konstans magas melaninszintre állt be, hiszen aki nem alkalmazkodott, bőrrákot kapott, leégett, etc. és meghalt.


3.) Mint mondtam, erre sajnos nem tudok mit mondani, a bőrszín érthető, de a szemekrre nem tudok választ.


4.) Elfogadva a tudomány által jelenleg helyesnek tartott elméletet, az Északi-sark, ahol élnek, egykor jóval közelebb lehetett a kontinensekhez. Ha megnézed a vonásaik mongoloidok, és az ázsiai népekkel mutatnak rokon vonásokat. Nem elképzelhető-e ugyanilyen könnyedén, hogy valamely népcsoport, megunva egy másik igát, elindult Északra, és Szibérián és/vagy a Kaukázuson keresztül végül az Északi-sarkra jutott? Akár több lépésben, először letelepedve Szibériában, majd az élelem fogytával Északnak vándorolva a tenger mellett találtak élelmet, így letelepedtek.


Még teljesen szkeptikusan is, szerintem ezek ugyanolyan hihetők, mint a te elméleted, és még külső erő sem szükséges hozzá. (Ami újabb kérdéseket vetne fel... Ki, hol, miért, hogyan...?)

2014. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jó érvek voltak, de az azért érdekes, hogy miért nem fordított esetben indul meg a melanin termelése. Igaz lehet hogy a ruha miatt, de akkor is furcsa.

A hármasra pedig én sem tudok választ sajnos.


Tehát még várom a hozzáértő válaszokat.

2014. máj. 28. 22:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Most látom csak ez is a humorban kötött ki. Pedig ezek tényleg az ezóba tartoznának, nem tudom miért rakták ide.
2014. máj. 29. 18:48
 9/12 anonim ***** válasza:

mert lett szólva a moderátoroknak és átrakták!

ezeknek a kérdéseknek itt a helye, vagy még itt sem!

gyenge trollkodások!

2014. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Cáfolom!

Az ázsiaiak nagy huncutok, nézd csak meg, mennyi japcsi, meg kínai van, vagyis szeretnek huncutkodni és mindig huncutul hunyorítottak, ezért ilyen a szemük.


A jegesmedve bőre meg nem is barna. (beeeee)


A redtubin meg szinte csakis szőke néger bigéket lehet látni.


Az eszkimókoknak meg mindig kapucnijuk van, ne keverd össze a fókákkal őket. Honnan tudhatjuk, milyen egy eszkimó haja?

Na ugye!

Sehonnan, lehet, hogy nincs is hajuk, ja bocs, akkor azok a fókák, most én kevertem egy kicsit.

Akkor mást.


Az eszkimó bőre tejfehér, csak az arcára rászáradt az avas bálnazsír, amit nem tud lemosni, mert a fürdőszobájában mindig befagy a víz, ami az igluban nem is csoda.


Hát ezért, a négusok meg szoliba járnak, hogy jó barnák legyenek, ez az egyik verzió, a másik meg, hogy a kanilábak mindig sokáig pirítják őket a tűzön, ettől megfeketedtek és úgy maradtak.

Tiszta?

2014. máj. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!