Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van egy 100-as lista, azon...

Van egy 100-as lista, azon listából melyik a kedvenc 5 filmetek? Lent kifejtem még.

Figyelt kérdés

Persze, ha nincs belőle 5 kedvenc, akkor írhattok kevesebbet is, csak 5-nél ne legyen több.

Ott van a wiki cikkben, hogy 2007-es lista. Tudom, hogy sokat változott a világ és kevesen kedvelik manapság a régi filmeket és itt sok a régi film, pont ezért vagyok kíváncsi. (Nem baj, ha nem láttátok a felét sem, én sem láttam mindet).



[link]



2021. jan. 2. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A Keresztapa I.-II. (remélem elfogadod a kettőt egynek)

Mechanikus narancs

A Gyűrű szövetsége

Ponyvaregény

Száll a kakukk fészkére


Egyébként ezt a listát, noha nagyszerű filmekkel van tele, mindig is túlságosan akadémistának találtam, pl. elég kevés független film szerepel rajta, így többek között Cassavetes 1974-es klasszikusa, az 'Egy hatás alatt álló nő' sincsen rajta, ami számomra személy szerint érthetetlen.

2021. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat láttam belőle.De az a néhány jó volt:

Modern idők

Hatodik érzék

Taxisofőr

Nagymenők

Szárnyas fejvadász

2021. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csillagok háborúja

A Gyűrű szövetsége

Az elveszett frigyláda fosztogatói

Ryan közlegény megmentése

Rocky

2021. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek.


#1-es, egyetértek veled, viszont számunkra szerintem ezt nehéz megérteni. Még akkor is, ha egyébként többnyire tetszenek ezek a filmek.


Legalábbis én azt gondolom, hogy akkoriban sokkal nagyobb ugrások/fejlődések voltak, mint manapság.


Gondoljunk csak bele abba, hogy eleinte néma filmek voltak, aztán jöttek a hangosfilmek, majd a színes filmek. Ezek óriási változások lehettek akkoriban, nem beszélve arról, hogy azóta több százezer film készült világszerte, amiket ilyen-olyan formában, se hivatalosan bemutattak. Akkoriban egy kameratrükk, egy csavar vagy bármilyen addig nem látott történetvezetés újítónak számított. Ezeket kis túlzással, de fel sem tudjuk fogni.


A film világábn ezek pont ugyanolyan ugrások és fejlődési folyamatok voltak, mint a világ más területén az űrhajók, majd a Föld körüli pálya, végül a Holdra szállás és ki tudja még hová jut el a világ?!


Nem véletlen az sem, hogy a Star Wars akkorát ment. Moatanra mennyi olyan hozzászólást lehet látni, hogy nézhetetlen, nem értik miért lett akkota klasszikus, tök gagyi a CGI stb...

Persze ezzel senkit sem szeretnék megbántani. Nyilván nem mi választottuk, hogy melyik korba születünk.


Viszont meg tudom érteni, hogy miért ezek a filmek kerültek a listára. Ezen filmek közül sokuk újító volt, de nem mindent tudunk értékelni.


Nem beszélve arról, hogy mostanra már a telefonjainkkal jobb minőséget lehet felvenni, mint a listán szereplő sok film.


Én pl az 1933-as King Kongot nem is tudom élvezni, miközben óriási klasszikus. Ami akkor a King Kong volt, az most a Gyűrűk ura meg az Avatar kb.


Én megértem mindkét felet. Azt is, aki ezeket a filmeket tartja a legjobbnak és azt is, aki nem tudja őket élvezni.


Én a sztori központú filmeket szeretem a leginkább, úgyhogy sokat kedvelek a listáról.

2021. jan. 2. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hatodik érzék

Bárányok hallgatnak

2021. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Forest Gump

Szárnyas fejvadász

Psycho (remélem az eredeti, fekete-fehér)

Ryan közlegény megmentése

Casablanca

2021. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Green Mile

The Shawshank Redemption

Forrest Gump

7 élet

Good Will Hunting


De már csináltam is magamnak konkrétan egy 'megéri megnézni' filmes listát.

2021. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sznob lista, de azért vannak rajta klasszikusok bőven.


Nálam a top 5:

1. Titanic

2. 12 dühös ember

3. Star Wars

4. Ben-Hur

5. Toy Story


Nincs benne a top 5-ben, de nagyon szeretem:

A Gyűrű Szövetsége

Az élet csodaszép

A muzsika hangja

Híd a Kwai folyón

Forrest Gump

Ryan közlegény

2021. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Keresztapa

Casablanca

Kínai negyed

Taxisofőr

Mechanikus narancs


De ez még változhat. 63-at, majdnem a kétharmadát nem láttam vagy nem emlékszem, hogy láttam.

2021. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyűrű szövetsége

A bárányok hallgatnak

Forrest Gump

A remény rabjai

Schindler listája

2021. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!