Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a Trónok harcából a legelle...

Ki a Trónok harcából a legellenszenvesebb szereplő?

Figyelt kérdés
A népszerű opciók a listán, de mást is lehet írni természetesen.

2021. jan. 4. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Ramsay Bolton
Joffrey Baratheon
Cersei Lannister
Jaime Lannister
Melisandre
Daenerys Targaryen
Petyr Baelish
Walder Frey
mások
egyéb karakter / nem utálok senkit
45 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem se Daenerys a kedvenc karakterem....de most komolyan? Ellenszenvesebb eddig a többségnek még a Ramsey/Joffrey/Walder Frey triónál is?
2021. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is csodálom, eredetileg őt be se akartam írni.
2021. jan. 4. 13:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen Joffrey!!


A másik lehetőség számomra Ramsey lenne, de ő legalább nem volt annyira nyápic beszari, mint Joffrey.

2021. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már ilyen "csak azért is Daeneryst jelölöm" dolog lehet, mert a végét elcseszték az írók. De ettől még közel sem lesz annyira idegesítő, ellenszenves, mint Joffrey.
2021. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Ellaria és a Homokkígyók. Lemészárolják a saját családjukat, az embereket, akik felnevelték őket (Doran, Areo Hotah) és akikkel felnőttek (Trystane), hogy megbosszuljanak olyasmit, ami nem is az ő hibájuk volt (Oberyn, párbaj) és olyan embereket, akiket nem is ismertek (Elia és a gyerekei). És utána még uralkodhattak is, pedig nincs nagyobb bűn Westeroson a rokongyilkosságnál.

Nagyon irritáló volt mind a négy.


Tyrion is az idióta terveivel. Ha nem lett volna "segítő", akkor Dany simán megnyeri a háborút. Minden rossz dolog, ami történik, az Tyrion hibája és semmi következménye nem lesz a tetteinek, sőt ő lesz Bran segítője is. WTF? Egy iszákos agyhalott volt az 5-8 évadokban.


Igazából lehetetlen egyet kiemelni egyet, mert mindet ellenszenvessé tették. Dumb és Dumbernél az erős nő karakter kimerül abban, ha valaki kőszívű hárpiaként viselkedik, mint Sansa vagy Arya.

Samet védve hal meg Edd, de Jonról nevezi el a gyerekét? Hálátlan pöcs. Ráadásul hogy a fenébe nem fejezik le, amiért sorozatban megszegte minden esküjét? Dezertált, nővel van együtt gyereke, stb.

Hú mindegyik nagyon irritáló.


A listáról Ramsay főleg, mert túltolták a karakterét. Roose százszor érdekesebb volt, de kinyírták, hogy a fattyú csatás lázálmukat meg tudják majd valósítani. Ramsay csak Theon sztorija miatt volt érdekes, a Theon plot egy tartozéka, nem érdekel Ramsay önmagában, mert ostobább, mint egy marék döglött molylepke. Ezt a sorozat készítői akkor fogták fel, miután maguk sem tudtak vele mit kezdeni a csatáig, így nem is szerepelt a részek többségében.


És Bran hogyhogy nincs a listán? Egész idő alatt semmit nem csinál. Belewargolhatna bármibe a Másokkal vívott csata alatt, hogy segítsen. Királyvár ostrománál wargolhatná a sárkányt, hogy megmentse az embereket. De semmit nem csinál, csak egy élettelen fadarab. A tudás ezek szerint érzelemmentéssé tesz, nagyon szép üzenet.

És ahogyan Meerát a hetedik évadban elküldik a fenébe? Meera nélkül Bran már rég nem élne és sehol sincs a végén. Azon kevesek egyike, akik öltek Mást. Meg sem említik. Az egész idő alatt másik cipelik Brant és a készítők nem gondolták, hogy esetleg Brannek is kéne tennie valamit? Meerának csak ott kellett volna hagyni a barlangban, hogy meghaljon, akkor legalább Hodor és Nyár még élne.

2021. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Látom kedves 5-ös, neked semmi sem jó és mindenki idegesítő. Belekötsz valakibe/valamibe, hogy az bűn, miközben Tyriont szidod, hogyha nincs, akkor Daenerys megnyeri a háborút.

Az miért lett volna jó bárkinek Daenerysen és a hozzá hű emberein kívül? Ha meg így lett volna, akkor abba kötsz bele, innentől kezdve mindegy. Pont, hogy Tyrion gondolkodott a legjózanabbul. Csak abban a világban nem mindig az a kifozetődő. Ha Daenerys csak magára hallgat és nincsenek segítői, akkor nem megy Északra és a mások, élőhalottak ellepik az egész világot és rohadtul nem állítja meg őket senki. Az, hogy a sorozat írói szerint Arya meg tudta oldani a helyzetet, az egy vicc.


Az pedig, hogy Sam kiről nevezi el a gyerekét, nem mindegy? Ha egy teljesen ismeretlen nevet ad neki akkor sem lesz hálátlan pöcs. Nem ez testesíti meg a hála fogalmát, az csak a tisztelet és szeretet jele volt Jon felé, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne hálás másnak. Ilyen alapon senkinek sem hálás semmiért, csakis Jonnak?!

Téged nagyon kiakasztott ez a sorozat, illetve az, ahová elvitték a sztorit és a karaktereket, de ez a fröcsögés nem gondolnám, hogy jogos vagy hogy van értelme. Persze van, amivel egyetértek. Bran karakterében óriási potenciál volt és nem kezdtek vele semmit.

2021. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom,hogy mindenben egyetértek az 5-össel de sajnos tény,hogy miután kifogytak a könyvekből dumb&dumber rendesen elcseszte a sorozatot.Főleg az utolsó kettőt. Az első 4 évad az etalon.
2021. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Igen, leírtam, hogy mindenki idegesítő. Tehát? Minek ismétled meg, amit leírtam?


"Az miért lett volna jó bárkinek Daenerysen és a hozzá hű emberein kívül?"


Miért lett volna jó bárkinek is, hogy nem Dany nyer? Yarát a végén úgy fenyítették be, hogy megölik, ha nem hallgat, mert az lesz, amit Tyrion és a Starkok mondanak. Ez a szabadság?

Igen, mindig annak a félnek jó, aki nyer. Engedd meg, hogy eldönthessem kinek az oldala szimpatikus. Köszi. (Team-Targaryen)

Tudnál egy józan Tyrion gondolatot is mondani? Ha nincs Tyrion, akkor a mások soha nem jutnak át a Falon. Az ő ötlete a wight-vadászat, ami azt eredményezi, hogy szereznek egy sárkányt és átjutnak a Falon.

Egyetlen józan gondolata sincs. Már a legelején meg kellett volna támadniuk Királyvárt, amikor túlerőben voltak, elfoglalni a vörös erődöt és kivégezni Cerseit. Tyrion csak Cersei életét próbálja mentegetni, ezért ad káros tanácsokat végig. Nem a józanság vezérli, hiszen az általa tanácsolt haditervekben sokkal több ember hal meg (pl. a rajtaütés a Lannister seregen, és miatta vesztik el a Tyrelleket és Yara flottáját is).


Tehát a Másokat megállítja a Fal és Dany elfoglalja Királyvárt már a hetedik évad elején. Innentől pedig, hogy nincs többé Cersei, koncentrálhat a Falra és a Másokra. Ennyi.

Tyrion pont az ellen volt, hogy északra menjen, amikor bajba kerültek. A 7. évad 6. részében le akarja beszélni Danyt, hogy segítsen az expedíción. Tyrion egyetlen motivációja Cersei megmentése, aki ezen a ponton már többször megpróbálta megöletni és még később is próbálkozik vele.


Nem mindegy, hogy kiről nevezi el Sam a gyerekét. A neveknek jelentőségük van Westeroson és az, hogy nem veszik sehol sem számításba Edd áldozatát felháborító nekem. És igen, Sam valóban nem tűnik senkinek sem hálásnak és egy eléggé irritáló karakter. Engedd meg, hogy én döntsem el, hogy mi fontos nekem a történetben. Köszi.


"Ha meg így lett volna, akkor abba kötsz bele, innentől kezdve mindegy."


Ha hasonló ostobaság lett volna, mint a kapott verzió, akkor természetesen abba is belekötök. Igen, szeretem a Targaryeneket és Danyt is, ugyanakkor szerettem Brant is. Az már régen rossz, ha a történetben valaki azért nyer, mert nyernie kell. Valószínűleg ezért volt olyan borzalmas minden, ami az utolsó három-négy évadban történt.

A gond az volt, hogy egyáltalán nem volt semmi sem átgondolva és kidolgozva. Minden karaktert kifordítottak magukból, csak azért, hogy odaerőszakolják a plotot, ahova ők akarták.

Tudod pl., hogy miért ölték meg a Mások Viseriont? Nem azért, mert természetesen úton odafejlesztették a plotot és nem volt más logikus kiút, hanem azért, mert le akarták dönteni a Falat és nem tudták, hogy mivel tegyék. Minden mást aztán ennek rendeltek alá, nem számított, hogy mennyire ökörség a wight-vadászat vagy éppen a rengeteg időanomália, ami a részben szerepel vagy a láncok, amivel kihúzzák a vízből vagy az, hogy az Éjkirály miért nem a földön várakozó Drogont veszi célbe, amin ott ül minden főszereplő és miért egy a levegőben kilométerekre repkedő sárkányt vesz célba. Rosszul vagyok az ilyen történetvezetéstől.

Be lehetett volna fejezni a sorozatot ezerféle módon is, ha a sztori kerek, értelmes egészet alkot, akkor nem lett volna vele semmi bajom. Helyette értelmetlen dolgok, plotarmor, plothole és kényelmes megoldások voltak.


Tehát leírni a véleményem fröcsögés? Ezek után nem igazán érdekel, hogy mit tartasz jogosnak vagy értelmesnek.

Szerintem eléggé jogos olyan dolgon mérgelődni, amire időt és pénzt áldoztunk, aztán valami szemetet kaptunk cserébe.

2021. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dany a hetedik évaddal elintézte a dolgot kb.
2021. jan. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyolcadikban meg csak kitestesedett a dolog.
2021. jan. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!