Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik derülnek ki A Kocka...

Mik derülnek ki A Kocka (1997) film folytatásaiban?

Figyelt kérdés
Az első filmet láttam és ugye nem sok derült ki a végén. De sajnos nem nyerte el a tetszésem, így a folytatásokat nem fogom megnézni, de érdekelne, hogy mik derülnek ki a kockáról meg úgy bármiről, ami fontos lehet.

2021. jan. 13. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%

A Kocka trilógia nagy vonalakban a világunkról szól, keleti filozófiák által megtöltve.

A kocka valahol az emberi értelem jelképe, emellett az egész menekülés, konfliktus szimbóluma is egyben, de majd erről még írok.



Felébred, tehát még egyszer felébred X ember egy helyen és senki nem tudja miért vagy miről van szó.

Ugyan ez történik velünk, itt ebben a világban, felébredünk egy közösség tagjaként.

Nem tudunk semmit, csak amit mások elmondanak, de ők sincsenek előrébb.

Tehát a film igazából nem válaszokat keres vagy akar adni, hanem gondolatot ébreszteni, hogy vajon a mi világunk is miért lehet?


A csapat tagjai mind rendelkeznek olyan képességekkel/készségekkel, amikből látszik, hogy nem véletlenül történt mindez, hiszen van közöttük szabadulóművész, rendőr, egy matematikus, pszichológus stb.

A keleti tanok szerint ugyan ez történik itt is, nem véletlenül vannak ott azok az emberek az életünkben, akikkel találkozunk.

A Lost egyik jelmondata, Live Together or Die Alone itt is megállja a helyét(egyértelmű, hiszen a Lost is egy hatalmas filozófia és vallás mix, elég a végén megnézni jól az ablakot).


Az utazás(nem csak szimbolikusan, hanem fizikailag is igaz, hiszen a kis szobák is mozognak) során találkoznak csapdákkal, amit próbálnak kijátszani, hogy végül kijussanak.

Itt egy kis Stalker beütés van, ahol meg az van, hogy idegenek létrehoznak egy zónát a Földön(itt ugye megint rólunk van szó, tehát hogy valaki megteremtett minket, egy létező másik világon belül), ahová elmegy egy matematikus meg egy író(ez maga az ember a két agyféllel), mert a zóna közepén van egy szoba, ami...


SPOILER


A film végén kiderül, hogy szart se kellett volna tenniük, mert a kocka végül a kijáratnál áll meg, az egész hercehurca fölösleges volt, amit a félelmüknek köszönhettek.

Ugye ez is a keleti filozófiák része, hogy az ember a félelmei meg érzelmei által csak bajba kerül, fölösleges az energiát erre pazarolni, mert a világ csak illúzió.

Le kell ülni, meditálni és meg fog jelenni az ajtó.

Amikor kijut a srác, el is tűnik az egész kocka, mintha sose lett volna.

A keletiek szerint az emberi értelem egy haszontalan dolog.


Nagyjából ez az első rész.


A másodikban már inkább arra történik utalás, hogy létezik az időutazás/minden történt már meg egyszer/vannak párhuzamos univerzumok.

Ez ismét keleti gondolkodásmód.


A harmadik rész még kicsit kívülről mutatja meg az egészet, a mindent látó szemet.



Mindent összevetve:

Végülis rámutat arra, ami mostanában kifejezetten népszerű, hogy valószínűleg csak egy szimuláció a világunk.

Nem olyan szájbarágósan teszi, mint a Mátrix, nem is olyan lassú és művészi, mint egy Stalker, de nagyon ügyes megközelítés mégis, mert amikor én annak idején láttam, napokig a hatása alatt voltam, hogy vajon mi lehetett ez és akkor eszembe se jutott elgondolkozni hasonló mélységekben azon, hogy vajon a mi világunk micsoda?



Ha mindezt nem hisszük el, akkor is jó filmek, mert izgalmasak, van hangulatuk, jó a sztori, még ha nincs is megválaszolva minden.

Abban az időben ez a film nagyot ütött, pedig volt bőven alternatíva.

Ráadásul erős alternatíva.

Ennyi.

2021. jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld.

De tényleg köszönöm, hogy így kifejtetted és ha neked/bárkinek (vagy akár az alkotók tényleg így gondolják) ennyit adott ez a széria az nagyon jó. De én nem látok bele ennyit az első rész alapján.

Szerintem az csak egy fordulat akart lenni, hogy a végén kiderül, hogy a kezdeti szobajelenti a kijáratot is valójában, csak ki kellett volna várni. Szerintem (de mindenki úgy értelmezi ahogy szeretné) ez a csavar miatt lett csak belerakva nem szimbólumként, hiszen oké, hogy a keleti kultúrát hoztad fel, de ha belekerülne egy ilyen helyzetbe bárki, akár a keleti kultúrából egy erősen hívő ember, az is megpróbálna kijutni. Ez nem csak a félelem játéka, senki sem akarna tétlen maradni. Ráadásul, ha nem mennek kockáról kockára, akkor a csaj sem tudott volna rájönni, hogy a kiinduló pont volt a kijárat valójában, hiszen az addig megtudott infók (számok) alapján tudatosodott ez benne. Ergo, ha nem mennek el, nem jutnak ki. Lehet ez így hülyén hangik, de ok-okozat alapon működik minden a világban. Ha nincs ok, nincs okozat. Ha leülnek egyhelyben, nem tudták volna hol vannak, hogyan működik a szerkezet, van-e egyáltalán olyan kocka, ami hidat képez stb... :)

Úgyhogy én szerintem ez csak a csavarra lett felhúzva és hogy üssön a nézőnek. De valójában kellett ez ahhoz, hogy az autista srác kijusson, hiába tűnik hasztalannak a sok próbálkozás.


Amúgy kíváncsi lennék, hogyha összezárnának 5-6 idegent egy ilyen helyen, akkor tényleg így viselkednének-e. Mármint itt egyik sem volt pszichopata mégis egymásra támadtak, nekem ez fura. Egy ilyen helyzetben minden emberélet számít, bárki segíteni tud.

2021. jan. 16. 08:57
 13/14 anonim ***** válasza:

#12


Kb egyet is értek veled. Viszont ha össze zárnál több embert és életveszélyben lennének nem hinném, hogy nagyban eltérne a viselkedésük. Sajnos ilyen az emberi természet. Nem tudom hirtelen hogy hívják azt a nőt, meg a kutatása pontos menrtét, de volt olyan hogy a nyílt utcán volt és bármit lehetett vele tenni, egy ideig csak ölelgették a járókelők, utána az egyik bántalmazta és onnantól egyik se volt vele kedves...

De ha ezt le is számítjuk egy szar szemét világban élünk. Én tudok olyan lányt akit fényes nappal majdnem elraboltak és egy másikat akit majdnem megerőszakoltak. Ezek közül egyik se volt a hírekben. Engem max az általános iskolában bántottak zsaroltak ezen kívűl semmi komolyabb. De így belegondolva a csapból is ezek folynaky hogy eltünt, kirabolta, megölte, megverte stb, de hány olyan lehet ami még nincs benne a hírekben sem. Szóval tényleg elég sok ilyen állat van. De hány olyan lehet akiben ez ott rejtőzik, de nem éli ki a vágyait? Ha egy ilyen szituáció lenne, hogy az életed múlna rajta nem tudni hogyan reagálna az ember.


Bár a fűrész filmek ilyen szempontból szerintem hitelesebbek.

2021. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam, bár látni nem láttam és igazad van, hogy nagyon gonaszak tudnak lenni az emberek. De a Kockára visszatérve, hogy egymásért is vannak. Oké, hogy a valóságban, ahol nincs tétje és ebben az esetben következménye sem, mert bármit lehetett csinálni, kiélték magukat, eltitkolt vágyaikat, kíváncsiságukat (ennek ellenére nem tenném meg ugyanezeket és undorítónak tartom). De a Kockában az életben maradás volt a tét. Hiába gonoszak az emberek, ha egymás életét menthetik meg.


Ha bent van egy veremben 2 ősellenség, nem tudnak egyedül kimászni, de egymás segítségével igen, akkor biztos vagyok benne, hogy kisegítenék egymást, mert a saját életük fontosabb, mint a büszkeségük.

2021. jan. 16. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!