Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb koreai filmek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 13:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%

Két pipás úr, te már megint mi a frászról beszélsz? :D


"Lehet a koreai élet kultúrában ez egy nagyon egyedi film és a keket ázsiai kultúrában


De itt Európában és Amerikában ez egy annyira megszokott dolog a való életben is hogy már a filmes világ nem alkalmazza de még anno a 80-90-es filmekben benne volt és még a 2000-es filmekben is…"


Igazából nem nagyon értem, hogy miről beszélsz, de az alapján, amit sikerült kisilabizálnom az írásodból, nincs igazad. Igazából szerintem pont nyugati szemmel nézve mutat újat a film. Ez a rendezői stílus a koreai filmeknél megszokott, míg nyugaton egyáltalán nem, részben pont ezért hatott nagyon újszerűnek a film nemzetközi körökben is, elvégre ki számított volna erre a befejezésre?

Maga a téma (szegény-gazdag ellentét) valóban ezerszer lerágott csontnak tűnhet, de szerintem ezt is sikerült egy újszerű nézőpontból bemutatni. Az irodalomban és a filmművészetben is régóta az a klisé van ábrázolva, hogy a gazdag ember ördögien rossz, míg a szegény eszményien jó. Nincs ez másképp a dél-koreai sorozatokban és filmekben sem, rengeteg épül arra, hogy a csúnya gonosz csebolok kizsákmányolják a szegény, ártatlan egyszerű embereket. Az Élősködők viszont új szempontból közelíti meg ezt is: egyik oldal sem ártatlan, senki sem fekete-fehér.


"mi az hogy hozzá értő? ":D mint mindenki az anonim oldalakon mindenhez? ":DDD"

Bagoly mondja...😅 Régóta követem már a megnyilvánulásaidat itt és hát... tudjuk, hogy te zeneszakértő vagy, emellett poltiológus, szociológus, pszichológus, építőipari munkás is, mert te mindenhez IS értesz. Bocsánat, nem szokásom személyeskedni, de emellett nem mehettem el szó nélkül.


Amúgy az Oldboyt azt hiszem nem említette még senki, az is egy elég kultikus film.

2021. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%
igen de van egyébként is nagyon sok olyan ami szegény család és akkor most meg kopasztja a gazdag családot ":D
2021. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Busan Express +1
2021. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12%

11 nem veszed észre mindig te kezded a személyeskedést…

Ekkora egy álszent képmutatót életemben nem lattam! 😂😅

Persze te szinten értesz filmekhez zenéhez szinten politológus és szociológus avagy a nagy megmondó 😂😅 szánalmas...

Meg megsugom ezt is ezerszer lehetett látni nyugati filmekben hogy szégyen család be palizza a gazdagot azt a végén valami történik a karakterek árnyaltak lesznek


Jah 2017-ben egy sokkal természetesebb módon meg Zalába az identitását megcsinálták franciaországba megint

Romazuri néven

De már sok filmben van ez...

2021. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%
Paraziták, The Wailing, Gyújtogatók, The World of Us, A szobalány
2021. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

A szerelem siklóernyőn érkezik🥰🥰

Több, mint egy szerelmes sorozat

2021. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
#16, az egy aranyos SOROZAT volt és szerintem is érdemes megnézni, de a kérdező azt szerette volna, hogy FILMEKET ajánljunk neki. 😊
2021. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Last Princess,

The Negotiation

2021. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!