Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Születésnap című 98-as...

A Születésnap című 98-as filmben miért tagadja le az apjának a köszöntőben mondott dolgokat/vádakat?

Figyelt kérdés
Csak egy dologra tudok gondolni, mégpedig arra, hogy tudta, hogy még vissza akar menni az asztalhoz és még el akarja mondani azt, amiket később elmondott. Nem akarta, hogy az apja idő előtt kidobassa. De nekem akkor is fura az a beszélgetés, hiszen az apa is letagadja, de csak ketten vannak ott. Mit tagad azon, amit mindketten tudnak, hogy megtörtént?!

2021. jan. 18. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint azt, hogy a saját gyerekeit erőszakolta meg szexuálisan?
2021. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkori barátja, aki tudott a dologról, meggyőzte, hogy nem volt elég, ahogy egyszer elmondta, mert nem vették elég komolyan.
2021. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor azt a jelenetet újra megnézem.
2021. jan. 18. 20:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem azt a részt újra, de nekem még mindig nem áll össze.


Az oké, hogy letagadja, mert tovább akarja vinni ezt az egészet, hogy higgyenek neki, mert az első felszólalásával nem érte el a célját. De akkor is kettesben beszélget az apjával, miért mondja az apja, hogy ő nem emlékszik ilyesmire? Nyilván emlékszik rá. Nekem ez fura.


Illetve még valami. A húgánál volt a papír, amire le volt írva minden, akkor ő miért szólalt fel, hogy a báttya hazudott, nem is történt ilyesmi? A levélből már tudta, hogy megtörténtek ezek.


Nem szidni akarom a filmet, de ezek alapvető dolgok a filmben, amik nem teljesen tiszták. Oké, hogy művészfilm, szabályok stb, de ez így nagyon lyukas.

2021. jan. 19. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Az apja azért tagadta le, mert azóta soha nem került szóba köztük, és már azt hitte, hogy soha nem is fog. Azt remélte, hogy a fia talán már nem is emlékszik, és sokkolta, ahogy ennyi év után ilyen természetesen bejelentette mindenki előtt. Illetve azért is tagadta, mert utolsó mentsvárként még be akarta dobni a fiának, hogy ne vádaskodjon, mert abból akár rendőrségi ügyet is csinálhatna. Erre tett célzást is.


A húga pedig akkor először olvasta a levelet, amikor hangosan mindenki előtt felolvasta.

2021. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elfogadom a válaszod, de nekem sajnos nem teljesen egész. Nem azt mondom, hogy szájbarágós kéne legyen, de nekem ez a másik véglet.
2021. jan. 19. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Most láttam a filmet.

Szerintem azért tagadja le kettesben, mert egy eléggé eldugott helyen vannak, és félti az életét (vagy legalábbis a testi épségét): egyszer már megerőszakolta az apja, egyedül nem szeretne vele lenni.

A levélben meg nincs egyértelműen leírva, hogy mi történt, csak erős utalások történnek rá. Lehet, hogy nem is egyértelmű számára, hogy mi áll benne, lehet csak egyszer olvasta, nem biztos benne. Azért ilyennel vádolni csak akkor vádolnék bárkit is, ha biztos vagyok a dolgomban. Ő nem volt biztos a dolgában, ezért is kellett bátorítás, hogy felolvassa a levelet.

Szerintem. De én sem vagyok biztos ezekben a kérdésekben amúgy :)

2021. febr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!