Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Vajákban volt bármi konkrét...

A Vajákban volt bármi konkrét oka annak hogy össze kellett keverni a történetszálakat, mint egy pakli kártyát?

Figyelt kérdés
Volt bármi konkrét ok amiért így össze kellett kavarni az egyes történetelemeket időben? Lett volna bármi hátránya ha ezeket lineárisan, sorrendben adják le? Vagy legalább odaírnak egy évszámot vagy ilyesmi?

2021. jan. 29. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Volt. Az események valakinél csak pár napot, valakinél száz évet is felölelnek.
2021. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes mondja. Ha csak egymás után mutatták volna őket, Cirinek kábé egy epizód jutott volna, úgy meg képtelenség lett volna elérni, hogy a nézők törődjenek vele - ami elég nagy baj, tekintve, hogy ő is főszereplő, és az egész évad a közte és Geralt közti találkozásra épít.


Le se sz*rtuk volna azt az öleléses jelenetet, ha nem követtük volna Ciri útját már a legelső epizódtól kezdve.

2021. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Így volt hatásos a csattanó.

De könyvben még ennél is jobb, sőt.

2021. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3-as szóval könyvben is így volt? mert akkor tényleg zseniális

én pl úgy hittem hogy azért hogy kicsit félre vezessék a rajongókat mondjunk azokat akik csak a 3-mal játszottak pl én is és csak később jöttem rá hogy hoppá valami történt itt

nem mellesleg igen tényleg ez volt a haszna mert 1 epizód alatt kifújt volna ciri története remélem folytassák és feldolgoznak mindent ":D (nem tom a játék béli dolgok mennyire lennének "sikeresek" de elvileg még van jó pár könyv amit a játékok nem mutattak be)

2021. febr. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én azt várom ezek hárman mikor tűnnek már fel: [link]

Eddig elég szegényes volt az izgalomfaktor, jó lenne végre behozni a badass karaktereket is.

2021. febr. 20. 14:27
 6/14 anonim ***** válasza:
A játékok elvileg a legvégén vannak szoval... ja és ugy hogy azok tényleg a legvégső fejezetek azaz a történet vége legalábbis geralt története szoval végén lesz de a jó hir ez csak az első könyvet dolgozta fel (a sorozat)
2021. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok

A sorozat 1. évada az első 3 könyv történetét dolgozta eddig fel. Mivel a sorozat készítésében az írót is felkérték a rendező mellé így a könyvhöz hűen lett elkészítve a sorozat, a könyvben ugyan így ugrál a történet és a csattanó miatt így lesz hatásos (a sorozatban nincs akkora hatása mint a könyvben, de tényleg).

Voltak részek a sorozatban amik kicsit eltértek a könyvtől, plusz például Eyck of Denesle (Sir Eyck) karakterét érthetetlen módon elrontották, a könyvben is idegesítő a túlzott lojalitása és vallási elhivatottsága miatt, de egyáltalán nem béna, esetlen, beszari alak mint a sorozatban.

A könyvben ő volt az aki először állt ki az aranysárkány ellen és őszintén mondom megkedveltem a karakterét. A sorozatban nem tudom miért kellett egy huszonéves esetlen "lovagot" betenni a karakterének, sőt még nyeszlettnek is mondanám (most komolyan, Yennefer minek bérelne fel egy ilyen lovagot kísérőjének?).


Tekintve hogy a Striga karaktere is merőben (direkt) eltért a könyvben is leírt robosztus szörnytől, (amit valahogy úgy kellett elképzelni mint a Witcher 1 játékban megjelenő Striga) valószínűleg a fehér fagyhoz tartozó karakterek, illetve azok a szörnyek amik a Witcher 3-ban helyet kaptak a könyv történetéből/világából kiemelve őket kinézetben szintén eltérőek lesznek, mivel - köztudott - az író utálja a CD Projekt Red által készített Witcher játékokat (anno 10.000$-ért adta el a jogokat, mondván hogy úgysem lesz nagy dobás a készülő játékuk, az elmúlt években pedig többször lehetett olvasni az író és a vállalat közti pereskedésekről, az író azt állította hogy átverték és irreális összeget próbált kártérítésül kérni a játékfejlesztőitől, arra hivatkozva hogy miattuk nem fogynak a könyvei - én a witcher 1 végigjátszása után vettem meg a könyvsorozatot, ha nem lett volna a játék nem is hallottam volna a könyveiről).

A Metro 2033-nál a könyv írója szorosan együtt dolgozik a játékfejlesztőkkel, a Witcher esetében is meglehetett volna ezt oldani még 2007-ben.


Szóval a lényeg az, hogy mivel az író is részt vesz a sorozat elkészítésében, nem biztos hogy a "badass" karakterek hozni fogják azt a színvonalat amit a Witcher 3 játékban megtapasztalhattunk.

A könyvekhez fog igazodni a sorozat, így én azt tudom ajánlani hogy aki teheti inkább olvassa el a könyveket és csak utána nézze meg a sorozatot, garantált élményt fog nyújtani. Mostanra a könyvsorozat már olyan ikonikussá vállt mint a Gyűrűk Ura, Harry Potter, vagy a Trónok harca.


Aki még csak a legkisebb mértékben is, de érdeklődik a fantasy iránt annak a Witcher könyvek garantáltan felejthetetlen élményt fognak nyújtani.

2021. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7-es pedig én tényleg úgy láttam hogy csak az első könyvből dolgoztak volna de utána nézek megint
2021. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok


"A Netflix sorozat első évada nagyjából az első két kötetet dolgozza fel, ami rövidebb történetekből áll, de azokból sem feltéltlenül került megfilmesítésre minden."


Szóval az első 2 könyvet dolgozta fel az első évad, nem az első 3-at, mindketten elírtuk. :D

De így rájöttem hogy ideje újra elolvasni a sorozatot, a 3. könyvet már elég rég forgattam, ezért is kevertem a 2. résszel.

Viszont beugrott, hogy az első két könyv inkább novellákban meséli a történetet, a 3. könyv pedig lineárisan. Szóval ebből kiindulva a sorozat 2. évadjában nem feltétlenül lesznek időbeli ugrálások.

2021. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De ezt én nem értem, a sorozat a könyvek alapján készült, és lám unalmas lett, lapos, sok helyen értelmetlen és összességében kevéssé szórakoztató, most akkor miért a könyveket muszáj követni? Ott van a másik oldalon vannak a játékok, azon belül is főleg a 3, kegyetlen jó hangulattal, jól kinéző karakterekkel, k..va jó főgonoszokkal és szörnyekkel, annak a hangulata gyilkol, a sorozaté (és ha tényleg a könyvek alapján készült, akkor a könyveké is valószínűleg) hót unalom.

Miért nem lehet akkor inkább a játékra rágyúrni és szakítani az íróval, ha a játék készítői sokkal jobb munkát végeznek és jobb sztorit és karaktereket prezentálnak? Ha Eredint meg a két hadnagyát bele se rakják, vagy nem úgy fognak kinézni, én meg se nézem. Épp eléggé elrontották már a sorozatot a hangulatával meg az idegesítő szereplőkkel. Ott is a játékokat kellett volna követni, akkor most Ciri egy jó nő lenne és nem egy kisgyerek (és villanthatna, csinálhatna nyugodtan bármit, nem kötné a kora), Triss egy bomba jó nő lenne és nem egy szürke egér aki úgy néz ki mint egy kártyajós. Eredinék mellőzése meg maga az istenkáromlás lenne, blaszfémia.

Ez a mostani sorozat egy unalmas szappanopera és egy Trónok harca-kópia szerelemgyereke volt, karakterdrámák és érthetetlen történések, majd némi mészárlás levágott fejekkel meg kiömlő belekkel, utána egy szexjelenet egy bordélyban, aztán megint valami monológ... Ezt már láttuk a Trónok harcában.

Elő kéne venni végre azt, amiért az emberek sorozatot/filmet néznek: a jó karaktereket, a jó sztorit és a jó látványt. És abban mindháromban a Witcher 3. Wild Hunt az ahol keresgélni kell.

2021. febr. 20. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!