Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Vajákban volt bármi konkrét...

A Vajákban volt bármi konkrét oka annak hogy össze kellett keverni a történetszálakat, mint egy pakli kártyát?

Figyelt kérdés
Volt bármi konkrét ok amiért így össze kellett kavarni az egyes történetelemeket időben? Lett volna bármi hátránya ha ezeket lineárisan, sorrendben adják le? Vagy legalább odaírnak egy évszámot vagy ilyesmi?

2021. jan. 29. 16:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10 utána néztem sok helyen nem követi pontosan a könyveket! sok karakter máshogy néz ki máshogy viselkedik ami a witcher világában rendkívül fontos!

pll trish! baszki egy fekete zulu harcos afro hajjal!!! és qzrvára mindenki össze volt zavarodva hogy mikor lett egy fehért tűzvörös hajű boszorkány egy barna fekete afro hajú néger!!! a nifgardi katonákat is rosszul ábrázolták

érződik benne a a netflix szivárvány...

2021. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11 Pont ezt mondom, hogy a játékokat kéne követni, Triss karaktere engem is mocskosul zavart (semmi bajom a színésznővel, nem akarom őt bántani, szimpatikus, de NEM TRISS SZEREPÉRE VALÓ MERT TRISS NEM ÍGY NÉZ KI).

Ciri meg 12 éves a sorozatban, miközben a játékban egy nagyon nagyon jó csaj, kiherélték az egészet hiszen egy kisgyerekkel semmi olyat nem lehet csinálni amit amúgy Ciritől látni kéne (mondjuk hogy szanaszét szakadt, átázott ruházatban mészárolja halomra a szörnyeket, azt lenne jó nézni, egy kék köpenyben menekülő kislányban mi érdekes van?)

De nem is csak a karakterekkel van gond, ez a 8 részes sztori egy nagy zagyvaság volt, semmi értelme, at se tudtuk meg ezek a nilfgaardiak kik vagy miért ölnek meg mindenkit és foglalnak el mindent, full egy dimenziósak, meg a végén van egy karakter aki elvileg jó oldalon áll, csak gondolom az írók összekeverték és átállították az utolsó epizódban bármi jel nélkül a gonoszok közé hogy sebzett katonákat verjen agyon kővel, WTF?

Szóval a sztori is kusza volt, de legalább unalmas, miközben ott a rohadt nagy ziccer egy vérfagyasztóan izgalmas, látványos, csontig hatoló epikus sztorihoz, az a neve hogy Wild Hunt, alacsony gyümölcs csak le kéne szedniük az alkotóknak, de ahhoz is lusták vagy ostobák... Könyörgöm a varázslók tutyimutyiskodása meg az értelmetlen hadjáratok helyett nyúljunk már le a Wild Hunt istenségéért, Eredinért és csináljunk már egy normális sztorit jó gonosszal meg jó nőkkel!

2021. febr. 20. 20:15
 13/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok ismét

Megértem a nézőpontod, sőt, viszont ahogy írtam az író utálja a játékfejlesztő céget, mivel a játékot a könyve alapján csinálták. Viszont a tény itt az hogy a játék a játékfejlesztők elképzelése alapján lett megvalósítva a könyv világából építettek fel egy k*rva jó játék sorozatot, sőt még a könyv történetéből is merítettek, de a saját elképzelésük alapján, szakítva az író fantáziájával.

Na és itt a lényeg, hogy a sorozatban azért néger Triss karaktere, mert a szerző így képzelte el (plusz szerintem direkt eltért a játéktól, mivel ahogy már mondtam utálja). Mi ebbe nem tudunk beleszólni, az író elképesztően önfejű, de tény hogy nélküle a játék sem létezne.

Szerintem a könyv, a sorozat és a játék mind külön elképzelés, fölösleges ezen gondolkodni, ha a játék alapján akartak volna filmet/sorozatot készíteni, akkor a CD Projekt Red-nek kellett volna kezdeményeznie ezt, úgy mint a Blizzardnak a Warcraft film esetén. Viszont ha így lett volna, akkor a sorozatra/film új részére kéne éveket várni, sőt reménykedni hogy egyáltalán folytatják-e.


A könyvben az volt a jó, hogy ott magadnak képzelted el a szereplőket, a világot, a történetet őszintén engem is meglepett Triss eltérő karaktere a sorozatban meg hát nem is csak Triss-el volt gondom, de összességében a könyveket segített közelebb hozni a sorozat, legalábbis azáltal, hogy a saját elképzeléseidet összetudod hasonlítani a képernyőn megjelenő sorozattal.

Az aranysárkányt például nagyon jól megcsinálták.


De mondom, a játéktól olyan szinten különbözik a sorozat, sőt a könyv is, hogy fölösleges összehasonlítani, tény hogy a szereplők nagyjából azonosak, de csak a neveik, egyedül Geralt aki mindenhol ugyanaz.


Lehet a jövőben kijön majd valami új Witcher játék, amit meg majd azért fogunk szidni, mert nem hozza ugyanazt a hangulatot mint anno a Witcher 3. része (Például nekem a AC sorozatban volt ez, AC4 óta már unalmasnak tartom az egészet).


Mindenesetre ha a Witcher játékokból lehetne sorozat, akkor lehetne a GTA-ból, Wolfenstein-ből, Fallout-ból és még sorolhatnám, rengeteg olyan játék van amiből k*rva jó sorozatot lehetne csinálni, de nem meri senki bevállalni plusz ott van a jogdíjak kérdése. Erre még kell várnunk pár évtizedet.

2021. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

azért a witcher világa nem összehasonlítható a gta-val...

igen a könyvek játékok kissé eltérnek de az első játék is bőven a könyvek után kezdődik... és a witcher könyvek is olyanok mint a tronok harca... lassan jönnek...

na most játék vs könyv találok sok jó oldalt ahol szépen le írják mert én is tervezem a könyveket

könyv nem minden szörny igényel ezüstöt

játék az embereket és szörnyeket is megtudod ölni mindkét karddal! csak sokkal kevesebbett sebez! ez stimmel!

könyv geralt ritkán használ jeleket...

játék hát ott a jelek jók (de szerintem ez már az író hibája mert alapból minek tud használni varázs jeleket ha harcban nem tudja használni?!)

könyv szörny vadászat alig fizet

játék lol! ":D mindenki aki játszott a witcher játékokkal az tudja hogy az csak apró pénz! a legjobb szerződések is max 300-400 aranyat ad míg egy varázs/ereklye kardot amit 100-asával találsz el tudsz adni 1500 aranyért!!! a szerződések tényleg csak azért van hogy story és harc! valamint a párlatok elkészítésére!

könyv geralt a bájitalok után rosszul van és fáradt

játék nos ezt máshogy oldották meg! ha túl sokat iszol akkor hamar le megy az életed mérgezést kapsz!


szerintem a játékok remekül működnek ha ennél realisztikusabb lenne az már a játék élményre megy rá! egy játékot meg nem lehet teljesen adaptálni mert játszhatatlan lesz


geralt viselkedése a játékokban meg könyvekben teljesen jó mert a játékokban már egy öregebb geráltot lehet látni főleg a háromban ahol már 100+ éves és úgy olyan 45-50 körül van testileg lelkileg!

2021. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!