Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gondoltatok már arra, hogy...

Agnarr kérdése:

Gondoltatok már arra, hogy "Az oroszlánőrség" igazi lényege az oroszlán faj elsöprő dominanciájának érvényesítése?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy gyerekeknek szánt rajzfilm, de sokat gondolkodtam rajta, hogy hol van abban a logika, hogy egyik nap megmentik Büszke birtok lakóit, másnap pedig felfalják őket (mármint Kion és Fuli, akik ugye húsevők). Egy darabig feladtam annyival, hogy a készítők nem tartották az biológiát fontosnak a sorozatban, de nemrég rájöttem, hogy hol lehet a kutya elásva. A sorozat gonosznak állítja be a szavanna ragadozóit, miközben Kion csak azért nem ilyen, mert fényevőnek tüntetik fel. Szerintem a valóság az, hogy a többi ragadozó faj azért tűnik gonosznak, mert konkurenciát jelentenek az oroszlánoknak a forrásokért, és mivel ők a királyok, telenyomják a szavannát a propagandájukkal, ami szerint ők az őrangyalok, ezért a prédák kevésbé fognak tőlük félni, és könnyebb őket elejteni, plusz így van ürügyük arra, hogy a többi fajt kitúrják.

2021. febr. 3. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egész abból operál, hogy az Oroszlánkirályban a halált eg köztes állapotnak mutatják be az élet körforgásában.

Igen, fura, hogy a növényevő állatok ott térdelnek előttük, aztán meg futnak előttük, de ez magával az elgondolással van a baj. Az eredeti mesében ugye az a két véglet, hogy annyit veszünk ki a természetből, amennyi nekünk kell- ez a Mufasa stratéga, a fenntartó. És van a túlvadászós dőzsölős, ez a Zordon stratéga, a fenntarthatatlan, ezt csinálja most az ember is. Szóval ez inkább érzékenyítés a környezetvédelem felé.

2021. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tényleg, teljesen igazad van. Erre még nem is gondoltam.

Azért szerintem ezt a sorozatban azért nagyon eltúlozzák, mert ott már nem csak hogy a fenntarthatóságra törekszenek, hanem konkrétan nem engednek senkit sem felfalni, és ezzel halálra éheztetik a Birtok lakóinak felét.

Egyébként meg kíváncsi vagyok, hogy Zordon uralma alatt miért nézett ki úgy a Birtok, mintha atombombát robbantottak volna ott. Nem hinném, hogy a hiénák miatt kihal a növényzet.

2021. febr. 4. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Ugyanaz miatt ami nálunk is van/lesz. Túlvadászás miatt fajok ritkulnak/tűnnek el, ami befolyásolja a környezetet is. Pl. HAzai tudósok visszapróbálták telepíteni a HAngyaboglárka lepkefajt, mert valamiért eltűnt. Nos ez nem sikerült, mert nagyon kevés egyed szaporodott, és kiderült, hogy ez amiatt van, hogy nincs már legelős állattartás, ezáltal a fű túl nagyra nő meg, ami miatt eltűnnek a területről a gyepi hangyák, aminek következtében nincs semmi, ami a hangyaboglárka lárvákat nevelné, és így kihal a hangyaboglárka a területről,

Tehát ha a táplálékláncból eltűnik bármi, mondjuk egy elsődleges konzulens zebra, azt mindenki megsínyli. Plusz a mesében kivándoroltak a fajok, ami miatt nem volt miből fűnek növekedni.

2021. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, hogy azért tűnt el a növényzet, mert állatok híján nem volt képes megélni napfényből és vízből, ahogy szokott?
2021. febr. 4. 17:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha a méhek tűnnek el, az még érthetőbb, mert nélkülük nincs megporzás.
2021. febr. 4. 17:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A növénynek nemcsak napfény és víz kell. Kell a talajban kellő szerves anyag, ami az ürülékből és halott állatokból kerül bele. Plusz a mesében a halottak testéből fű növekszik pont emiatt. Oké, elég gyors ökológiai leépülésen ment keresztül a táj, nálunk nem lenne ez ilyen gyors, de attól a végkifejlet ez lenne. Mert a föld nem tud a végtelenségig a semmiből teremni, ezért kellett a középkorban is ugaron hagyni néhány területet.
2021. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Te tényleg nagyon ott vagy a témában. Nem sokan adnak ilyen jól átgondolt és felépített válaszokat.

Egyébként eléggé elkanyarodtunk a témától, mert én a sorozatról kérdeztem eredetileg.

2021. febr. 4. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszi ezt tanulom egyetemen, egyébként tényleg elkanyarodtam, szóval visszafordulva oda... Nagyon látszik, hogy nem volt abban a mesében következetesség a második filmre, egy kicsit bőrlehúzásnak érzem, illetve az túl van tolva, hogy bármit is csinál a többi ragadozó egyből az van, hogy felborítják az egyensúlyt.
2021. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Abszolút, egyébként szerintem az egyensúly elvük ott bukik meg a leglátványosabban, hogy a birtokon egy darab hiénát sem tűrnek meg, miközben kiderül, hogy nem mindegyik borítgatja a körforgást. Innentől már biztos a faji alapú diszkrimináció.
2021. febr. 5. 09:32
 10/12 UshariScar ***** válasza:

Te se örűlnél ha pl.oroszlán lennél hogy egy Hiéna,Keselyű,Sakál,Krokodil meg akarja enni az ebédre szánt Antilopodat.

Na de azt mondtad hogy a sorozatban csak a ragadozók gonoszok hát a 3.évadot ha láttad akkor én elgondolkoznák ezen az íráson mert a Binturong és a Tarajos sűl egyáltalán nem ragadozó és mégis gonoszok voltak :)

2021. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!