Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem ocsmány a nem...

Csak szerintem ocsmány a nem saját gyártású tartalmak képe a Netflixen?

Figyelt kérdés

Megfigyelhető, hogy csak a Netflix gyártások rendelkeznek 4K felbontással. Minden más HD. És hát ezek igencsak rommá tömörített alacsony bitrátával rendelkező cuccok. Persze a 4K-t is tömörítik, de a HD esetében egyenesen botrányos a kép a Blu-ray minőséghez képest. Blokkosodnak és sávosak a sötét jelenetek, szemcsés a kép. Ez nem 4K tévére való minőség. Félreértés ne essék, nem vagyok elvakult 4K fan. Rengeteg 1080p filmet nézek. Viszont azok 30 gigás fájlok. A Netflix esetében meg kb 6.

Az emberek miért elégednek meg ezzel a minőséggel, mikor ott a sokkal jobb filmekre gyártott tévéjük?



2021. febr. 11. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Csak szerinted.
2021. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted a 30 gigás méret a 6 ellenében nem tartalmaz plusz képi információkat?
2021. febr. 12. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem ezt írtam. Ne addj szavakat más szájába / billentyűzetére. Elég erkölcstelen viselkedés ez.
2021. febr. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy fordítva ülsz a lovon. Nem a 4k az alap.
2021. febr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelmű a túlzás, amivel szándékosan provokálsz. Ocsmány szó magyar jelentésével nem vagy tisztában.


De technikai dolgokkal sem. Csak a tenyérbe mászó, szuggesztív stílusod miatt nem is fogok leállni értelmes embernek való választ adni, mert ahhoz túl szemtelen vagy.

2021. febr. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

„ Nem a 4k az alap.”


Persze, hogy nem. A kiírásban a 1080p tartalom minőségét becsméreltem.


Azokra a technikai dolgokra pedig kiváltképp kiváncsi lennék.

Egyébként a tavaszi Covid lockdown alatt elvileg csak 25 százalékot csökkentettek a minőségen és tele volt a Reddit panaszkodókkal. Elég sok embernek szúrta a szemét.

Akkor vajon egy négyszeres mértékű minőségbeli elmozdulás bármelyik irányba nem feltűnő?

2021. febr. 12. 04:17
 7/7 A kérdező kommentje:

Az ocsmány szó jelentésével tisztában vagyok. Ahogy azzal is, hogy az ilyesféle jelzők viszonylagosak. Csak akkor tudjuk megfelelően értelmezni, ha elhelyezzük egy skálán. Nyilván kell egy etalon, szükség van viszonypontokra.

Na most nyilván az Indavideóra feltöltött 360p-hez képest valóban szép. Csak az a probléma, hogy az adott Netflixes 1080p filmből ismeri az ember a 33Mbps bitrátával rendelkezőt meg a 75Mbps 4K verziót is🙄

2021. febr. 12. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!