Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Marvel (MCU) képes enciklopé...

A Marvel (MCU) képes enciklopédia miért ennyire hiányos?

Figyelt kérdés

Megvettem ezt a könyvet: [link]

Amúgy rohadt jó kis könyv, nekem mint MCU-fannak kész katarzis, de ugyanekkor nagyon elszomorít, hogy borzalmasan hiányos.

A megjelenés dátuma 2020, azaz tavaly. 2019 júliusában kijött az eddigi legutolsó Marvel film, a Pókember: Idegenben, azaz azzal bezárólag illene lefednie az egészet. Ehhez képest:

-Nincs benne SEMMI egyik Pókember filmről sem (sem a Hazatérésről, sem az Idegenben-ről, se szereplők -MJ, Keselyű, Mysterio, Ned stb.-, se kütyük, se események, egyedül Peter van egy harmad oldalon említve, de csak az Amerika kapitány: Polgárháború kapcsán).

-Nincs benne ABSZOLÚT SEMMI, még csak említés se Marvel kapitány filmjéről és magáról a szereplőről, nuku, nyista, egy elejtett fotó, egy fél mondat, semmi nincs se Carollól, se a képességeiről, eseményeiről, se bárkiről aki hozzá köthető mint a kreek, Minnerva, Yonrogg, Talos, Rambeau, Goose stb. és Fury sincs benne fiatalon. Az a film teljesen hiányzik.

-Szintén teljesen hiányzik az egész Végjáték, illetve a Végtelen háborúnak is csak nagyon vékonyan van ismertetve a cselekménye.

-A Hihetetlen Hulk szintén mintha nem létezne, pedig az ráadásul a második film volt az MCU-ban, egyedül egy félmondat van elejtve Hulék oldalán Ross tábornokról és Blonskyról, semmi egyéb, Betty mintha nem is létezni például).

-A Hangya és a Darázs szintén teljes egészében hiányzik, említés sincs róla, se Janet nincs benne, se Ava, se Jimmy Woo vagy Sonny Burch, és Hope új jelmeze sincs benne.


Ha jól számolok, kihagytak HAT filmet a huszonháromból. Ha még mondjuk 2018-ban jelent volna meg a könyv, akkor a Marvel kapitányt, Hangya 2-t, Végjátékot és Pókember 2-t meg lehetne érteni miért hiányoznak, de a Hulkot és a Pókember 1-et akkor se. De ráadásul 2020-as könyv. Hogy adhatnak ki egy enciklopédiát ennyire hiányosan egy ekkora univerzumról? Oké, megértem hogy minden apróságról ne írjanak benne mert 2000 oldal nem lehet,d e hogy komplett hiányozzon Marvel kapitány, Mysterio, Blonsky, vagy épp a Thanos elleni végső csata, az hogy jön össze?



2021. febr. 13. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magyar kiadási dátumot kell nézni. Ez a könyv eredeti nyelven 2018-ban jelent meg, szóval...

Hulk és Pókember hiánya pedig szerintem azzal magyarázható, hogy a filmjeiket/karaktereiket még mindig más stúdió birtokolja. (Universal és Sony)

2021. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ha ez így van, az viszont több szempontból is érdekes, egyrészt miért tartott egy ennyire népszerű franchise könyvét magyarra fordítani két évig, másrészt a Marvel miért ilyenkor ad ki enciklopédiát (2018), a legnagyobb dobásai előtt?

A Pókemberek, Hulkos dolgot meg nem értem, ha filmekben szerepelhettek, akkor hogyhogy az ahhoz tartozó könyvben meg nem?

2021. febr. 13. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!