Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehet "open matte"...

Hogyan lehet "open matte" filmet csinálni?

Figyelt kérdés
16:9 képarány, csak kevés levágott résszel, nem nyújtott fejekkel. Hogyan/mivel lehet?

2021. febr. 24. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
tudtommal ha úgy vették fel a filmet, azaz a rendező úgy prezentálta a művét, akkor sehogy.. Szerintem házilag maximum úgy oldható ez meg hogy belezoomolsz szerintem.. Régi 4:3 tv filmet láttam már open matte változatban 16:9-ben, ilyen a Párbaj című film is, de valaki aki szakértő anno kitért külön erre is hogy az eredeti keparanyt kell mindig keresni, azon kapod meg a teljes értéket.. Tehát például a Párbaj open matte verzióján látszik néhol hogy bizonyos elemek hiányoznak, pl a kép szélén egy kő darab most mondtam valamit, ami meg bennevan az eredeti keparanyu változatban.. Egyébként gondolom a 2:35:1-rol beszélsz főként.. A rendező dönti el hogy hogyan prezentálja a művét, azzal te nemtudsz semmit csinálni, de egyébként az is ugyanúgy 16:9 tudtommal.. De van igen olyan eset hogy egy ilyen filmet kiadnak open matten, csak max a kép sarkából lemarad valami itt ott amott.. De hogy pontosan hogy csinálják azt nemtudom mert nem tanultam ezt, esetleg majd visszakeresem amit írt a tag vagy a kérdésemet és akkor az választ ad :)
2021. febr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:

4:3-ban leforgatod, aztán 16:9-re (vagy 2.35:1-re vagy akármi) maszkolod. Régebben sok filmnél eleve úgy kalkulált a rendező, hogy a 16:9 (vagy akármi) képarány esetén se maradjon ki lényeges információ, a kép komponálásánál figyelembe tudta venni a későbbi képarány módosítást (tehát figyelni tudott arra, hogy szélesvásznú képnél ne legyenek levágott fejek és hasonlók).

Amúgy a 4:3-as képarányból készült szélesvásznú változatoknál sokszor látni, hogy a fekete csíkokkal a kép alsó és felső széle csonkult, viszont jobbra és balra megnyílt a látvány.

2021. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mogyika16 válasza:
Nem lehet. A forgalmazó dönthet úgy, hogy ebben a formátumban is piacra dobja. De inkább csak a TV/streaming verzióban szoktak így kijönni a filmek. Ezeknek a felbontása max 1080. És ha régi film volt, akkor sokszor megesik, hogy belóg fentről a mikrofon, és hasonló bakik. Ha egy filmet IMAX-ban is bemutattak, akkor van esély rá, hogy a BluRay ilyen képaránnyal fog kijönni. De példul a Dünére két éve hiába várunk, pedig anno volt rá ígéret.
2023. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!