Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Belőletek hogy tud kihozni...

Belőletek hogy tud kihozni érzelmet egy film?

Figyelt kérdés
Üdv. Nektek hogy tudja egy film a legjobban átadni a drámáját? Mik kellenek egy filmbe, hogy egyeltalán a néző átélje azt, ami a filmben történik?

2021. febr. 25. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek vajon van konkrétuma?

Ez egy elég megfoghatatlan dolog.

Vannak, akik kutyás filmektől 100%, hogy meghatódnak. Vannak, akik gyerekekkel való drámáknál stb.

Nyilván a zenei aláfestés sokat tud dobni rajta, de ez nagyon összetett.

Egy jól felépített történet kell először is, jó dramaturgiája kell legyen, hogy bele tudja élni magát az ember és a végén (vagy akár előbb is) ez elérje a csúcspontját.


Ha egy gagyi köntösbe van ültetve egy jó történet az elronthatja az élményt és nem érinti meg az embert. Ez sokrétű.

2021. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenkiből más váltja ki az érzelmet. Belőlem például a zene, ahogy te is írtad a jó történet és ha jól bemutatják a karaktereket. Csak érdekel, hogy másokból mi váltja ezt ki.
2021. febr. 25. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy-egy karakter döntése a filmben/sorozatban. Konkrétum: Pár évvel ezelőtt, amikor divat volt a 13 okom volt c. sorozat, nagy lendülettel vetettem bele magamat. És egyszer csak ott volt az a pont, amikor a fiatal, gyönyörű lány meghozza azt a végzetes döntést...akkor annyira felzaklatott lelkileg, annyira értetlenül álltam a dologhoz, hogy azzal a résszel el is kaszáltam a sorozatot.

Nem láttam okát annak, hogy ilyen döntést hozzon a lány, hogy egy szerető család támogatásával ezt teszi. Nem ragozom, mondom feldúlt lelkileg nagyon.

Ha zene, akkor nekem a Gladiátor zenéje amitől fel állt a szőr a kezemen, annyira érzelemdús élmény volt (a jelenet, amikor későn ér haza, ekkorra már a családját megölték, majd jön a lassú léptek, zene...megindító) de mondhatnám a Braveheart c. filmet, hasonló temetés szituációt.

2021. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem láttam a sorozatot, de megjött hozzá a kedvem. Mindenféleképpen ránézek, mert kíváncsi vagyok mit hoz ki belőlem is. Remélem még sok ilyen válasz érkezik.
2021. febr. 25. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az első és legfontosabb a karakter. Ahhoz, hogy átérezzem az ő nehézségeit, küzdelmeit, ahhoz muszáj, hogy minél közelebb érezzem magam hozzá. Ehhez szerintem fontos egy olyan színész, aki hiteles, és persze az is, hogy a film elég időt szenteljen a belső, lelki történésekre is, de persze ne csapjon át unalomba.

Számomra a legmegrázóbb filmek azok, amikben gyerekekről van szó, az ő harcaikról nehézségeikről. Illetve azok a filmek, amelyek egy a mindennapjainkban is jelenlévő jelenséget (legyen ez drogfüggőség, PTSD, emberrablás stb.) prezentálnak. Hiszen ezek létezéséről tudunk, de igen kevés szó esik róluk.

Hogy példát is mondjak, van a Szoba című film. Számomra az egy nagyon meghatározó filmélmény volt. Egy nőről szól, akit évekkel ezelőtt elrabolnak, és az élete szó szerint egy szobára terjed ki, és a kisfiát is ide szüli meg, akinek a szoba jelenti a világot. Nem csak maga a téma az, ami odaszögez a képernyőhőz, hanem a színészi játék is fantasztikus, és végigkövethetjük a szereplők dilemmáit, belső harcát is. Engem nagyon megfogott.

Akárcsak a Széttörve című film, amelyben egy disszociatív személyiségzavarral küzködő férfi van a középpontban, aki elrabol 3 lányt.

Ez a film is nagyon elgondolkodtató.

Csodálatos fiú című film, pedig egy drogfüggőséggel küzdő fiatal önpusztító életét mutatja be, hogy hogyan teszi tönkre saját magát, és az édesapjával való (egykor szoros) kapcsolatát.


Persze ez csak az én személyes véleményem:), ahogy az előttem szólók is írták, van, aki egy kutyás filmen nem tud túllépni, míg másnak más témák kellenek egy maradandó filmélményhez.

2021. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon érzékeny vagyok az idő múlására, az elmúlásra. Példa: Moszkva tér, Török Feri filmje, főleg a vége. Gimisként kíséri őket végig a film, majd felnőttként mondja el az epilógust, hogy szar minden, nem tartják a kapcsolatot, meg vele amúgy sem történt semmi. Szétcincál az a film lelkileg. Imádom, de nagyon ritkán nézem meg. Semmi nosztalgia nincs bennem a rendszerváltás idejéről, 23 éves vagyok. Mégis...
2021. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló igazad van, az olyan események, amikről csak hallunk, de velünk nem történnek meg, azok megrázóbbak szerintem is.


6-os válaszoló az idő múlása is egy nagyon megható dolog, hiszen ez a való életben is jelen van. Az idő múlásával történnek jó és sajnos rossz dolgok is. A jó dolgokra szivesen emlékezünk vissza, a rosszra pedig nem szivesen, de mégis gyakran eszünkbe jut, hiszen a rossz dolgok a jó dolgok között vannak.


Idáig az összes válasszal tudtam azonosulni, ami eléggé meglepett. Azt mondják ahány ember annyi szokás, de látjátok ez is azt mutatja, hogy mégis van bennünk közös.


Továbbra is remélem, hogy még érkeznek ilyen válaszok.

2021. febr. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!