Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A farkas gyermekei - mi köze...

A farkas gyermekei - mi köze van a sorozatnak a farkasokhoz?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy egyszer vonyított Anya nem sikerült rájönnöm... Nem értem miért pont farkas...
2021. márc. 14. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Raised by wolves - 'farkasok által felnevelve' az eredeti fordítás. Ez pedig egy idióma, ami arra utal, hogy valaki viselkedése eltér a társadalmi normáktól vagy tradícióktól, mintha nem is emberek, hanem farkasok nevelték volna fel - ennyi köze van a farkasokhoz, más párhuzamot vagy utalást ne keress benne. A valóságban is történtek már olyan esetek, hogy elárvult, elveszett vagy elszökött gyerekeket állatokat fogadtak be a közösségükbe (pl. kutyák, majmok).


A sorozatban a gyerekeket szintén nem emberek nevelték fel, hanem androidok, ez visszautalás az idiómára.

2021. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A római mitológia megvan? Róma alapítóit, Romulust és Remust egy farkas nevelte fel.

[link]

A farkast a két android helyettesíti, akiknek egy új civilizáció alapítóit kell felnevelniük.

Ha a Mithrász kultusz nem lenne elég utalás arra, hogy az egész sorozatot erősen áthatja a mitológia, különösen a római és görög.

Még bizonyos nevek is. Pl. Anya neve Lamia, ami a mitológiában egy gyerekeket elraboló szörny vagy szellem. Az istenek arra kényszerítik, hogy felfalja a saját gyerekeit és a benne lévő entitás a sorozatban tényleg rá akarta venni, hogy falja fel a gyerekeket. stb.

2021. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Lamia jelentését nem tudtam, de továbbra is béna a címválasztás szerintem
2021. márc. 14. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Erre most mit lehet írni?
2021. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Semmit, nem is kell 😀

Csak azt hittem van értelme, nem csak utalás

2021. márc. 14. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme.
2021. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!