Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van ember, akinek tetszik az...

Van ember, akinek tetszik az Ízek, imák, szerelmek című film Júlia Roberts főszereplésével? Most néztem meg és óriási csalódás volt. Pedig korábban olvastam róla, hogy milyen nagyszerű alkotás. De nem nekem.

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van.
2021. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik, bár nekem a leírások sem hoztak ekkora érdeklődést.
2021. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Könyvet is olvastad?
2021. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos azt nem olvastam. Azért vetettem fel a kérdést, mert szerettem volna picit beszélgetni róla. Engem durván lesokkolt, teljeswn mást vártam tőle, mert úgy hallottam, ez egy csodás film. A csoda helyett röviden a következőt láttam (és senkit nem kívánok megbántani) :

Egy csinos nő a csalódások után elindul, hogy megtalálja Istent, önmagát, a megnyugvást, vagy a boldogságot. (Megfelelő aláhűzandó.)

A világban mindenfelé jóképű, facér pasik heverésznek pont őrá várva. Nagyon életszerű. (Jó, az egyiknek nője van, ez már valóban életszerű.)

Meg az is, hogy minden este másik vendéglőben hatfogásos vacsorákat eszik, ahová elhívja a barátait is, amikor előtte derült ki, hogy anyagilag lenullázódott. Nem említettem, hogy anyagilag lenullázódva én is rendszeresen Olaszországba utazom, hogy olasz éttermekben vacsorázhassak. Ez is nagyon életszerű.

Aztán megtalálja a sok kis ő után végre a nagy Őt.

Nem tudtam, a sziruptól csöpögött ennyire a film, vagy csak a giccss romantikától? Vagy csak én vagyok ennyire rossz passzban?

2021. márc. 22. 01:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van: A film csöpögött. Amerikai, Hollywoodban készült filmről van szó. Minden Hollywoodban készült film csöpög. A színészek tökéletesek, a házak hatalmasak, a szegény embereknek 2 autója és 200 nm-es háza van medencével. Nem életszerű.


Tehát a túlzott szépsége a színészeknek megtéveszt és nem tudsz elvonatkoztatni ettől.


Nem Olaszországba utazott, hanem egy nagyon szegény helyre, ahol 2 dollárért homárt eszel és Amerikából indul, ahol elég sikeres volt, csak csúnyán kiégett, tehát a 120 000 dollár / év után elment utazgatni, ami a magyar minimálbér konkrétan 25szörse, az nem azt jelenti, hogy te is meg tudod ezt pont így csinálni. Ez a film nem Rólad szól. Ettől kéne elvonatkoztatni.


A szerelem részét én is csak pislogva néztem, de azt is tudni kell, hogy a szerelem nem egy életre szóló, tudatos kapcsolatot jelent, hanem egy nagyon erős kémiai reakciót, ami mindkét félt hatalmába keríti és kb bedrogozva léteznek egymás mellett és rendes megvonási tünetekkel jár, ha külön vannak. Egy lelki megtisztulás és egy mentor-mentee kapcsolatban ez elég gyakori. A hivatásos mentorok ezt tudják helyén kezelni, a spirituális mentorok, akik az által váltak mentorrá, hogy találkoztak valakivel, akinek tudtak utat mutatni, nem tudják kezelni és tényleg elhiszik, hogy személyes a kapcsolat, de ez nem erről szól.


Az, hogy te rossz passzban vagy, azt magadon látod. Valószínű túlzottan magadra vettél pár dolgot. Ez azt is jelenti, hogy elég mélyen érintett. Azaz érdemes lenne ezt szépen kiírni magadból, vagy megbeszélni valakivel.


Egy önismereti utat mutatott be a film egy gazdag emberről, aki kiégett.

Ha szegény ember önismerete érdekel, arra ott van a 360fokbringa.hu vagy filmekből... hát talán Wild 2014, The Way (2010), vagy válogass innen: [link]


Továbbá, ha ilyesmi téma érdekel, a Future Authoring Program és az Önismereti programok segítenek. Továbbá EQ fejlesztés is érdekes lehet.

2021. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon érthetően megfogalmazott válasz volt, köszönöm! Rengeteg függ attól, az életem melyik szakaszában látok egy filmet, de úgy gondolom, ez jobb pillanataimban sem tetszett volna. Miközben pedig rengeteg csöpögös hollywoody filmért rajongok. Az egyik kedvencem az Igazából szerelem, amit annyiszor nézek végig, ahányszor levetítik. Azért szerettem volna erről az "alkotásról" beszélni, mert egyszer régen valaki azt mondta nekem, ez a legjobb film, amit valaha látott én pedig kíváncsisággal, de annál nagyobb megrökönyödéssel néztem végig. Még szerencse, hogy különböző az emberek ízlése, máskülönben nagy bajban lenne a világ. Ja és egyébként kedvelem a főszereplő hölgyet, de nem ebben a filmben. Persze erről nem ő tehet.
2021. márc. 22. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Na akkor most visszaprovokálok, azért, hogy bővítsem a megértést. Az enyémet is, és a tiédet is.

Az igazából szerelem melyik része "életszerű"? :) Ez kicsit költői kérdés. Nem kell válaszolni, csak látszik, hogy egyik filmnél elvárod az életszerűséget, másiknál nem.


Az ízek, imák szerelmek filmnél talán azért várod el a realitást, mert amit mesél, attól azt várod, hogy megvalósítható, "életszerű" legyen.


Teljesen jogosnak vélem a felháborodásod. Ha elvonatkoztatsz az anyagi és fizikai korlátoktól, amik téged elszeparálnak ettől a történettől, akkor lehet tanulni ebből a filmből is.


Ha MBTI-t nézem, akkor nekem harmadik szinten van az extrovertált tapasztalásom (Se), azaz ebben én partner vagyok és el tudok benne merülni, de egyáltalán nem vágyom rá és magamtól nem keresem. Míg annak, akinek elsődleges ez a function-ja, annak ez természetes.

Ha ezt összekötöd egy Johari ablak ablakban tanulhatóakkal, akkor rájössz, hogy az önismeret nem az erősségeid kihasználásán alapszik, hanem a rejtett és komfort zónán kívüli dolgok megismerésével. Ezért ajánlom nagyon a 360fok bringát! Srácnak 4 hónap utazás kellett ahhoz, hogy sikerüljön az első lépést megtennie az úton. Tehát ne tervezzen és túlgondoljon, hanem befogadjon és ne csak nézzen, hanem lásson.


Spirituális világ megismerése megy kicsiben és kevés pénzzel is.

2021. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon bölcs gondolatok, mert most rájöttem valamire. Épp a spritualitással vannak gondjaim. A földhözragadt és megfogható dolgokhoz kötődöm. Meg a mesékhez, de azokról biztosan tudom, hogy mesék. Az Igazából szerelem számomra egy kedves, meseszerű álom, ezért ragadott meg. Az Ízek, imák, szerelmek már próbál hiteles lenni, de nekem nem tud. Akkor inkább maradok a meséknél. Megnézem, amit ajánlottál. Köszönöm, hogy beszélgethettem a filmről (anélkül, hogy pocskondiáztál volna), mert helyére került, miért nem tetszett. Bocsi a tegezésért!
2021. márc. 22. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is segített megérteni, hogy mik a gyenge pontjai a filmnek. Élveztem a párbeszédet.

Ha bármi kérdésed van, privátban is válaszolok.

És nincs gondom a tegeződéssel :)

2021. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!