Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A South Parkot magyar szinkron...

A South Parkot magyar szinkronnal vagy angolul lenne érdemes végignézni?

Figyelt kérdés

Évekkel ezeleőtt megnéztem jópár részt a sorozatból, akkor még a tv-ben adták. Nekem tetszett magyar szinkronnal, de azóta kijött egy pár új évad, gondolom azokhoz meg várni kéne rá.

Nemrég az egyik South Park játékot egy angol streameltől láttam végigjátszani, teljesen fura volt nekem angolul, de az is tetszett.


Melyik lenne érdemesebb? Melyikben viccesebbek a poénok?



2021. márc. 21. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő nagyon jó, én vegyesen szoktam nézni. Magyarul sokkal trágárabb, azt meg kell hagyni, de így talán jobbak is a poénok. Viszont az olyan részeket, ami egy szóviccre épül azt érdemesebb angolul nézni.
2021. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én sokáig magyar szinkronnal néztem, de mostanában angolul, magyar felirattal. Szerintem mindkettőnek megvan a pro /kontra
2021. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csak a trágárkodás miatt érdekel, hanem az amerikai kulturális és társadalmi jelenségek miatt, akkor mindenképp angolul, mert sok mindent nem lehet lefordítani. De az első négy évad magyar szinkronja és poénjai zseniálisak, pár szófordulat beépült a szlengbe, sokkal élvezhetőbb magyarul. 4-8 évadig még mindig simán nézhető magyarul, nem tudnék különbséget tenni egyértelműen, melyik a jobb, hol így, hol úgy nézem. Viszont 9. évadtól kezdve számomra nézhetetlen magyarul, következetlen a szinkron, gagyik a szóviccek, a mondanivaló elvész. Miután már az évadok több összefüggő részből állnak (Tegrity farm, Trump/Mr Garrison, PC Principal), nem olyan jók, mint korábban, ezekre azt javasolnám, hogy ne is nézd, vagy ne vedd egy kalap alá az első 20-21 évaddal (nem emlékszem pontosan, mikor jött be ez az új módszer)
2021. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenki válaszát, és külön köszönöm az utolsó részletes leírást!

Szerintem angolul fogom nézni. Bár tényleg jobb magyarul az első pár évad, utána átváltani angolra furcsa lenne. Így angolul fogom elkezdi az egészet, legalább fejlődik kicsit az angolom. :D

2021. márc. 27. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!