Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új sorozatoknál előírás,...

Az új sorozatoknál előírás, hogy mindenképp szerepelnie kell színesbőrűnek és homoszexuális karakternek?

Figyelt kérdés
Minden egyes sorozatban ami az utóbbi években készült a legjobb barát/barátnő, vagy egy fontos szereplő színesbőrű, és ugyanúgy megjelenik egy meleg karakter is. Ez szerintetek már előírás, ilyen szereplők nélkül nem készülhet egy sorozat? Filmeknél lehet ugyanígy van, de arról nem nyilatkoznék, mert inkább csak sorozatozni szoktam. Szóval én úgy vélem, hogyha nem jelentetnek meg ilyen szereplőket, akkor diszkrimináció miatt kaszálhatják a sorozatot, vagy lehurrogják, esetleg hasonló? Mármint régebben is készültek kiemelkedő sorozatok, a színesbőrűek persze mindig jelen vannak, de mostmár mintha nagyon-nagyon előtérbe lennének. Az LGBTXYZ közösség ugyanúgy, tulajdonképpen néhány sorozat már túl sok abból a szempontból, mert amennyi meleg karaktert megjlentetnek, úgy tűnik mintha minden 5. ember homoszexuális lenne, pedig nem így van. És persze totálisan fals képet mutatnak be a meleg társadalomról és az ismerkedésről. Példaként, mielőtt kérnétek: How to get away with murder? - az első évad feléig se jutottam el, de Connor már legalább három férfit szedett fel seperc alatt bárokban, meg tanulmányi helyszíneken, hogy is van ez? Okés, hogy film, nem valóság, de ez teljesen fals, senkinek nincs melegradara, hogy ránéz a másikra és: Én is meleg vagyok, te is meleg vagy, mehetünk kefélni. Nem ítéli el senki se a színesbőrűeket és az LGBTABCDEXYZ közösséget sem, de mit akarnak tulajdonképpen bizonyítani azzal, hogy ennyire ránk akarják sózni ezt az egészet? Hogy ez a természetes, a normális? Mert amit látni lehet ezekben a sorozatokban az sokkal inkább természetellenes, pl. mint a fent említett példa. Az sem valószínű, hogy minden fehér tininek a legjobb barátja egy színesbőrű lesz (Szexoktatás, Stranger Things, stb). Gondolom ez már afféle előírás, hogyha nincsenek ilyen szereplők, nem készülhet sorozat, mert diszkriminációként hatna a mai társadalomra. Igazam lehet? Remélem nem törlik az egyébként semmilyen gyűlöletbeszédet nem tartalmazó, teljesen jogos kérdésemet, amelyben mindenfajta rasszizmust mellőztem, és amelyre ugyanilyen normális válaszokat várok el.

2021. márc. 26. 17:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem semmi bajom se a melegekkel, se a fekákkal, tök elfogadó vagyok, de amit a netflix csinál, azzal a hócipőm televan: Anne e-vel a végén c. sorinál pl. a következő volt: az első évad úgy indult, hogy a főszereplő karaktere bonyolította az eseményeket, minden arra épült, hogy Anne milyen személyiség, baromi jó volt és imádtam, azt hittem egy szuper karakterfejlődésekkel teli sorozat lesz, aztán nagyon hamar elfogyott a szufla és a sorozat végére semmi egyébről nem szólt a fáma, mint hogy mindenféle kisebbségi csoportok -sorolom- feministák, fekák, melegek, indiánok, mindenkik végiglettek vonultatva, és már csak ilyen társadalmi kérdésekről szólt az egész, de Anneről nem! Anne egy mellékszereplő lett benne, a történet szempontjából abszolút nem volt fontos, csak úgy ott volt, ritkán hozta a formáját. Mintha az egész készítő brigád teljesen lecserélődött volna, tök más koncepció ugyanazokkal a szereplőkkel, teljesen kiherélődött. Olyan mérges voltam, hogy lehetett így elronatni? Semmi bajom se a feministákkal, indiánokkal,stb de miért kell hogy folyton erről szóljon egy Netflixes film, hogy a gonosz fehérek, a gonosz elnyomó keresztények akik verték az indiánokat... Stb? Tanítsanak történelmet, de basszus nem ezért akarok sorikat nézni, hogy folyton bűntudatot keltsenek bennem. Minden erről szól, már a hócipőm televan! Megértem hogy probléma, és a múltban is az volt, de nem kéne folyamatosan a sebeket nyalogatni, szerintem nagyon túl van tolva, az Anne óta nem is néztem amerikai sorit, annyira megharagudtam. Ezerszer szívesebben nézek minden mást ami nem amerikai.
2021. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
12 vagyok, aki lepontozott gondolom egy sértett személyiségű meleg? Írtam hogy semmi bajom a melegekkel, yaoi/BL fan vagyok, tehát szoktam direkt olyan sorikat nézni, amik meleg szerelemről szólnak, de amikor a történet rovására melegreklámmá válik egy sori attól kivagyok! Letojom ha ezért lepontozol, ez akkor is így van! Én vegán vagyok, mégsem várom el, hogy minden netflixes soriban benne legyen egy vegán. De észrevettem, hogy bizony lassan minden netflixes soriban megemlítik a veganizmust is. Jó, egy picit örülök is ennek, de zavar hogy a Netflix ennyire propaganda szerűen tolja a dolgokat.
2021. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha véleményed van, olyan ami nem azonos nagyobb tömegekével, nem divatos, akkor bizony itt lepontoznak. Pedig nyilvánvaló dolgokat írtál/írtunk. Ezek a Netflixre különösen igazak. Na, hagyom is, mert a meleg jogi aktivisták megint lepontoznak.
2021. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Feketeruhasember ***** válasza:
70%

Nem az a baj hogy lepontoznak, mert én pl azt letojom...

Hanem hogy válasz nem érkezik a kritikára. Főleg tartalmában.

2021. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!