Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ez egy hiba a Harry Potter...

Ez egy hiba a Harry Potter ötödik részében, vagy van rá magyarázat?

Figyelt kérdés

Ugye az ötödik részben Umbridge kikérdezi Trelawneyt, hogy hány éve tanít a Roxfortban, erre a válasz, „Lassan tizenkilenc éve.“.

Viszont a könyv végén, amikor Dumledore elmeséli Harrynek a jóslatot, azt mondja, tizenhat éve akart felvenni egy jóslástan tanárt és akkor vette fel Trelawneyt.

Akkor most hogy is van ez? Csak a könyvem régi kiadású vagy máshol is így írják? Vagy van erre magyarázat?



2021. márc. 28. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13%
Igazán megtisztelő, hogy hazuidozás céljából külön instagram oldalt készítetteél, de felesleges volt. :) Ha lenne kedvem, bemutatnám, hogy én is tudok bánni képszerkesztőkkel, de nem ér annyit.
2021. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Na jó, most már biztosan csak egy troll vagy. Több időmet nem pazarlom rád.
2021. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
13%
Hogyne, persze.
2021. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekem is még a 2003-as Animus kiadó által kiadott változat van meg; szóval, ezek szerint

fordítási hiba történt.


Nem tudom, hogy aki ilyen tökéletesen tisztában van a szemem állapotával és aki jelenleg nem kíván képet szerkeszteni, ugyanaz az ember (bár elég sok az esély), de csak úgy megjegyzem neki, hogy a szemem csodálatos egészségnek örven és, hogy léteznek fordítási hibák (ez a 2003-as és társai tele vannak velük). Valószínűleg neked egy későbbi kiadás van meg.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat! :)

2021. márc. 28. 23:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!