Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van valami mondanivalója A...

Van valami mondanivalója A nagy pénzrablás című sorozatnak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Talan annyi,hogy mindig tervezz es gondolj minden eshetosegre es akkor varatlan dolog nem (nagyon) erhet.
2021. ápr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyi, hogy akinek nincs veszteni valója, az fanatikusan tud követni egy célt, akár egy felkelő.
2021. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Hogy nincs jó és rossz. Mindegyik karaktert lehet szeretni és utálni is (kivéve Arturito-t, őt csak utálni lehet XD).

Ezt a "nincs jó és rossz" elméletet pont a rablók és a rendőrök közti kapcsolattal lehet magyarázni. Szerintem egyébként Raquel Murillo nem áruló, csak nézetet váltott. Nem lett rossz, azért mert a Professzor után ment. Bár a 3-4. évadban eléggé eldurvult a helyzet, és sokkal több a vér, mint az 1-2. évadban. Na de pont azért, mert Gandía le akarta mészárolni a csapat minden tagját. És sajnos Nairobi-t sikerült is. Tehát a tanulsága az, hogy nincsenek jók és rosszak. Csak cselekedetek vannak, amik néha helyesek, néha nem. És ezt az üzenetet nagyon jól átadják ezzel a "rabló vs rendőrség" szituációval. Már várom az utolsó, 5. évadot.

2021. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Huh, azért ez erős! Egy jó és rossz létezésének kérdése nem egy kitaláción múlik. A Viszkis rabló esete érdekesebb ebből a gondolatmenetben. A végén persze börtön jár neki, mert a társadalomban nem megtűrhető ez a fajta viselkedés.

Az az ember, aki a saját nyomorba miatt nem bírta már a társadalmi feszültséget és ezért a tolakodó nyuggernek segített gyorsabban haladni és alá lökte a 4es villamos alá megint csak egy kérdést vet fel, hogy van-e jó és rossz. Mert az én nézetemben a sráccal rosszul bántak, amit ő tovább adott és az triggerelte, hogy az öreg lökdöste, ami ismét egy rossz viselkedés. Így az öreg azt kapta, amit adott, csak picit roszzul sült el a dolog. Na ezek a szemet szemért esetek tudnak eszkalálódni és ezt nem szabad engedni, mert nem vezet jóra.


A filmben nincs ilyen valós helyzet. Az ideológiát nem tudja mindneki követni. Hiába van az a háttérben, hogy "senki nem hal meg és nem a népet rabolják ki, hanem a kapitalizmus mozgató rugóját irányító, hatalmas kezét csapják le úgy, hogy ezáltal megmutatják, valójában a népet kizsákmányoló "gázszerelőket" is ki lehet zsákmányolni úgy, hogy senki nem hal bele, senkit nem lőnek le.


A sorozatban nincs jó és rossz oldal? Lehet így nézni. A valóságban a szándékosan nem dolgozok, amikor megbíznak és elveszem azt a pénzt, amiért más vért verítékezett, és ezt a törvény támogatja... Azaz cigány módon házat építek és elúzom az építkezés befejezését így a megrendelő elkerül a széljegyről és el tudom adni másnak a házat, amit már kifizettek félig... Na ezt védi a magyar jog és egyes cigányok ezt játsszák ki és ha ügyvédhez fordulsz, megfenyegetik az állapotos feleséged.

A valóságban létezik a tiszta gonoszság. Úgyhogy ez a mondanivaló hamis.

2021. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor tessék: 2. évad 8. rész.

Sergio: "Szerinted a terv része volt, hogy beleszeretek a vezetőnyomozóba?"

Raquel: "Nem akarom hallani"

Sergio: "Nem akarod hallani? De miért? Mert rosszfiú vagyok? Mert azt tanultad, hogy van jó és rossz? De amit mi csinálunk, azt bezzeg másoktól rögtön elfogadod. 2011-ben az Európai Központi Bank 171 milliárd eurót teremtett a semmiből. Ugyanúgy, ahogyan mi is. (...) Tudod, hogy hová került ez a pénz? A bankokhoz. A gyárból egyenesen a gazdagokhoz. Mondta bárki is, hogy a központi bank tolvaj? Nem."


Nos mi ez, ha nem egy tanulság, hogy nincs jó és rossz?

2021. ápr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

0%

Tehát, amikor a saját csapat társad rád támad és átáll, akkor az neked sem jó, sem rossz :)

Amikor valakit annyira kínoznak, hogy maga alá szar és nem engedik, hogy lemossa, az neked nem jó, vagy rossz.


Értem.

2021. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Hamis tanulság az.

Majd, ha a 3-4. évadban látod, hogy hogyan fordul a csapat saját maga ellen, ugyan ezt a mond már el róluk. Kíváncsi lennék arra is.

2021. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Végig néztem 2-szer is mind a 4 évadot. De ha elolvastad volna, tudnád. Mint ahogy azt is, hogy leírtam, hogy vannak helytelen cselekedetek, és erre rá is világít a sorozat. Ha válaszoltok, akkor előbb olvassátok el FIGYELMESEN, amit leírtam. Köszi
2021. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg fogyatékosnak nézel? Ez jó.

De legalább belátod, hogy magadnak mondasz ellent :)

2021. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Mi vaaaaan? XDDDDD

Nem nézlek fogyatékosnak, csak te állítod ezt, hogy neked legyen igazad, és tudat alatt elásol engem a szemedben. És miért mondanék ellent magamnak? XDD Hát ez jóóó. Ember, csak leírtam másodjára is, amit gondolok, mert először sem értetted. De másodszor sem. Nem mondom, hogy fogyatékos vagy, mert miért is mondanám? :D

Azt mondom, hogy nem figyelsz a másik mondataira. Lenne egy kérdésem. Teljesen félretéve minden vegyes érzelmet. Csak egy ártatlan kérdés, és erre nincs jó vagy rossz válasz, mert tiszteletben tartom, amit válaszolni fogsz, persze, ha akarsz válaszolni. Szóval a kérdés: Keresztény vagy, ugye? Csak válaszolj egy "igen"-nel vagy "nem"-mel, kérlek! És ha érdekel honnan sejtem, majd elmondom, ha válaszoltál :)

2021. ápr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!