Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a legfurcsább film...

Melyik a legfurcsább film amit láttál?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 18:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A homár (amúgy végig lekötött)
2021. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz dönteni, mert volt szerencsém néhány szokatlan filmhez.


Werner Herzog egy korai alkotása, az Even Dwarfs Started Small (1970) szerintem jó eséllyel pályázik erre a címre. A filmben csak törpenövésű színészek játszanak, akiket egy intézetben tartanak elzárva, de fellázadnak a vezetés ellen.


Szerintem mindent elmond a filmről, hogy az egyik színészt elütötte egy autó, majd egy másik jelenet alatt lángrakapott, Herzog végül azt ígérte neki, hogy kaktuszok közé veti magát, ha nem történik több baleset a forgatás során. Végül így lett, és be is tartotta. :D


Azoknak viszont nem ajánlom a filmeket, akik érzékenyek az állatokkal történő durva bánásmódra, pl. van olyan jelenet, ahol élő csirkéket dobálnak, illetve olyan is, ahol egy kereszthez kötözött majmot hordoznak.


A Liquid Sky (1982) mellett sem lehet szó nélkül elmenni. A film New York éjszakai életébe kalauzol, a főszerepben egy kokainfüggő modellel, akit megfigyelnek a földönkívüliek. A cselekmény során kiderül, hogy az idegenek célja az, hogy endorfinokat nyerjenek ki az emberekből, rejönnek, hogy ennek az a legjobb módja, ha orgazmus során kísérlik meg, de ez azzal jár, hogy a főhös oarterei meghalnak az aktus végével.


Érdemes megjegyezni, hogy a

színésznő, aki a főszereplőt alakítja, egy ellenkező nemű karaktert is játszik, aki a riválisa.


Az extravagáns sminkek, frizurák és ruhák mellett sem lehet szó nélkül elmenni. Ráadásul minden neon színekben "pompázik", és van néhány teljesen absztrakt jelenet.


Viszont a trailer magáért beszél:

[link]


Illetve erősen ajánlom a Daisies (1966), a The Color of Pomegranates (1969), a Tetsuo: The Iron Man (1989), és az Eraserhead c. filmeket, azoknak akik valami szokatlanra vágynak.


A Daisies c. filmből itt egy jelenet kedvcsinálónak:

[link]

2021. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Engem a 2009-es Hibrid sokkolt.


SPOILER

Egy nő és egy férfi (párként) felnevelnek egy, ha jól emlékszem laboratóriumban létrehozott furcsa kis lényt (ami nemtelen). Már eddig is fura lenne, de még fokozzák azzal, hogy amikor felnőtté válik ez a lény, akkor beleszeret a nő is és a férfi is és egymást csalják meg a "gyerekükkel". Szóval ez a film nemhogy fura, de undorító is. Egyébként maga a hangulata nem rossz.


A ház, amit Jack épített nekem is nagyon fura volt, semmihez nem lehet hasonlítani. Bizarr.


Szeretem az ilyen filmeket, de a Fekete hattyún nem tudtam eligazodni. Fogalmam sem volt róla, hogy mi képzelt és mi valós dolog a filmben.



Furcsának nem mondanám, de annak ellenére, hogy szeretem a horror filmeket és még csak rosszakat sem álmodok tőlük a 2018-as Örökség annyira megrázott, hogy ha visszagondolok rá, akkor még most is undort és sokkhatást érzek.

2021. júl. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem a Radírfej. (1977)


De a 2019-es The Lighthouse is érdekes volt.


A Homárt már régen tervezem megnézni, de ritkán van olyan hangulatom, ami mellett ideális lenne… Kiéget a munka.


Ugyan rajzfilm, de az 1973 “ A vad bolygó” C. alkotás is elég egyedi.

2021. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!