Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki letudja, hogy körülbeül...

Valaki letudja, hogy körülbeül miről szól a Riverdale 4-5 évad?

Figyelt kérdés
Láttam az előzetesét, de nem merem megnézni, mert kicsit félelmetes, és nekem kell éjfélkor kivinni a kutyám, ahol mindentől megijednék, a barátaim, mint erről beszélgetnek és zavar, hogy én csak 1,2,3 évadot láttam,szóval kérlek,valaki,aki látta és van ideje...

2021. ápr. 15. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A negyedik évadot egy különleges epizóddal kezdték, ami gyakorlatilag csak Fredről és Luke Perryről szólt. Az In Memoriam címet kapott rész békésen indult (persze Riverdale-es mércével), de ez nem tartott sokáig: a július 4-ei parádéra készülve Archie megrázó hírt kap. Később kiderül, hogy apját elgázolta egy felelőtlen autós, miközben egy másik, lerobbant sofőrnek segített kereket cserélni. A bajbajutott vezetőt pedig nem más alakítja, mint Shannen Doherty, aki Luke szerelme volt a Beverly Hills 90210-ben! Ő elmeséli, hogy Fred hősiesen ellökte a száguldó autó útjából, feláldozva magát megmentette az életét. Majd búcsúképpen Archie-ékkal közösen mond egy imát Fredért, de az arcukon végigfolyó könnyek egyértelműen Luke-nak szólnak.És ha esetleg még itt nem bőgött volna mindenki, akkor a következő jelenetben már biztosan. Riverdale-be visszaérkezve ugyanis Archie azt látja, hogy Fred tiszteletére rendeztek meglepi parádét (ami egyébként Cheryl ötlete volt). Szerencsére a készítők nem vitték el nagyon giccses irányba az egész sztorit, végig finoman adagolták a visszaemlékezéseket. És mivel a színészeken látszik, hogy őszintén szerették Luke-ot és felnéztek rá, az eredmény nagyon szép lett.(Én végig sírtam az egész búcsúsztatást),Jughead újfent iskolát váltott, és a Stonewall Prep-ben kötött ki, a környék elit iskolájában, ami tele van sznob diákokkal és annál is több rejtéllyel. Azért túlzás lenne azt mondani, hogy Sherlock Holmes-ot meghazudtoló nyomozgatásról meg rejtélyekről lenne szó, de mégis kicsit felüdülésnek éreztem az utóbbi évadok után.Visszatérve, Stonewall Prep-et nem nagyon lehet átlagos iskolának hívni. Amellett, hogy nyilván itt is működik az eliten belül egy még elitebb titkos társaság, furcsa baleseteknek tűnő halálesetek és eltűnések is övezik az iskola múltját. Jughead szokásaihoz híven nem tud nem kutakodni, természetesen megpróbál mindent kideríteni erről a csoportról és a tevékenységeikről.

Közben van valami könyvfranchise, amihez új szellemírót keresnek, a perfect murdert kéne kitalálni és kontextusba helyezni. Ebből jön végül az, hogy az előbbi társaság tagjai megpróbálják megölni Jugheadet, mivel ezzel nemcsak egy kíváncsiskodó alakot tudtak volna eltüntetni, de bebizonyították volna a tanáruknak, hogy képesek lennének elkövetni azt, amit papírra vetnek, azaz a tökéletes gyilkosságot.Szerintem senkit nem lepek meg azzal, hogy Jughead végül nem hal meg, hanem csak megjátssza a halálát. Annyira hihetően, hogy az egész várost, de főleg a Stonewall diákokat sikerül átvágni vele. Nagyon rövid ideig úgy tűnik, hogy a Stonewall kölykök terve be fog válni, de végül nem tudják bemártani Jug barátait. Egy ideig megy a macska-egér játszma, de végül nemcsak kiderítenek mindent a titokzatos halálesetekről, hanem a „rosszfiú” is eltűnik a képből.Nem kell aggódni, azért bőven akadtak tipikus Riverdale-húzások, rendesen hozták a szokásos WTF-hangulatot. Veronica és Cheryl valami rumbizniszbe fognak bele, amiből Cheryl pár verőfiú fenyegetése miatt kiszáll. Veronica apja beteg lesz, szóval a lány megpróbál valahogy kibékülni vele.

Archie vezeti a kis közösségi edzőtermét, meg néha önbíráskodik, kicsit kezdtem furcsállni, hogy többször volt rajta póló, mint eddig bármikor. Kevin megint kiélhette magát egy musical epizódban, de arról semmi pozitívumot nem tudnék mondani. Majdnem kifelejtettem a csikizős bizniszt is, amiben pár állandó szereplő, akikkel semmit nem tudnak már kezdeni (Kevin, Reggie, Toni), azt vette videóra, majd adta el jó pénzért, hogy egymást csikizik.Ez volt az a pont, amikor már majdnem kiugrottam az ablakon. Amikor azt hinné az ember, hogy a repülő babáknál, szektáknál és az erőltetett musicaleknél nincs lejjebb, a Riverdale jön, és rátesz még egy lapáttal. És még nagyon sok mindent ki is hagytam.


Ja, és ne feledjük Betty és Charles nyomozgatását se, amiben eleinte egy kukkolót keresnek, aki a tinik házait veszi fel kazettákra, hogy aztán a több órányi hosszúságú videókat elküldje az érintetteknek. Ezt valamikor az évad elején bedobják, hogy a Stonewall-szál után újra elővegyék, mert a kazettafelvételek régi és új történések nagyon fura újraalkotásába mennek át. Hadd ne mondjam, a kezdeti optimista hozzáállásom itt visszasüllyedt a nullára.A kényszerű finálé is erre a szálra és Jughead narrációjára fókuszál, ugyanis a távolléte miatt a tanulásban lemaradt diák lehetőséget kap arra, hogy egy jó novellával bekerüljön egy egyetemre. A sztorijából itt sem marad ki a gyilkosság eleme, Riverdale High új, idegesítő igazgatója (aki az évad során sok mindent meg akar akadályozni) lesz a tinik áldozata. Jughead novellája ezek után az eltussolásra és a bűntudatra koncentrál.

Közben a való életben is bonyolódik a helyzet Mr. Honey körül, mert az igazgató kihasználja a jelenlegi helyzetet és saját maga küld videókazettákat a sulinak, hogy eltöröljék az idei iskolai bált. Erre nyilván rájön Betty és Charles, és sikerül kirúgatni. Ennek okán Mr. Honey egyből a fent már említett elit iskolában kap új állást. Egyelőre nem derül ki, hogy ki küldi a felvételeket, mindenesetre Mr. Honey nagyon gyanús marad.Mindenki örül, hogy megszabadultak még egy gonosztól, erre random megjelenik a titkárnő, aki bűntudatot kelt a gyerekekben, hogy Mr. Honey talán nem is volt olyan rossz, mint mindenki hitte. Ez arra készteti Jughead-et, hogy megváltoztassa a novellája kimenetelét, amiben végül a kórházba viszik az eszméletlen igazgatót ahelyett, hogy hagynák meghalni.Kiderül,hogy Jellybean és baráti társasága készítette a kazettákat,hogy Jughead ne haddja ott a várost.Szakítások tömege következik be a bál éjszakáján.Ez volt a negyedik évad.

5.évad:Szereplőink visszatérnek a kisvárosba.Újabb rejtélyek miatt is egyben.Archie és Betty között létre jön a barátság extrákkal kapcsolat.De utánna újra jönnek a Varchie részek.A nők eltűnnek a Magányos úton úgy ahogy Pollie is,aki prostituált lett az 5.évadra.Kiderül,hogy Riverdale városát meglátogatták az UFO-k (mi' meglepő).Jughead és Tabitha összemelegednek és elkezdenek nyomozni a molyemberek (ufók)után.Jugra visszatérve,egy iszákos író lesz akinek nagy bajai vannak a pénzel ezért mindenkitől segítséget kér.Hiram robbantott egyett a börtönben így kiszabadúltak a bűnözőink is (Cheryl anyja,Chick,Charles,Archie nagybáttyja),és Hiram azért szabadította ki őket,hogy szétrombolják a Riverdalei sulit (egyépként tanárok lettek főszereplőink).Charles és Chick összehzasodnak Alice keze által.Veronica megházasodott,de a válást fontolgatja.Betty FBI ügynök lett,akit kísért egy sorozatgyilkos álmában.Archie megjárt egy háborút de ugyan olyan jószívű és tisztelettudó.Szóval azon vannak,hogy megállítsák Hiramet,megtalálják azt a gyilkost aki a nőket rabolja majd öli meg és,hogy az ufók után nézzenek.Ennek a margójára még,hogy Jugheadet elrabolják az ufók!Lényegében ennyi:)

2021. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!