Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmkészítők képesek egy...

A filmkészítők képesek egy pár másodperces jelenetért órákig állítgatni a kamerát, fényeket, meg a többit?

Figyelt kérdés
Akkor értem, hogy miért olyan drága leforgatni egy-egy filmet. Ráadásul elég pepecselős munka.

2021. ápr. 16. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt olyan, mikor forgatáson dolgoztam, hogy egy jelenettel három órát bajlódtunk, mert valami sose felelt meg. Máshol viszont volt, hogy egy vétellel el is intézték. Megint másikon a cselekményen változtattak gyorsan ott, előttünk, és azért vették ennyiszer. Szóval ja, elég pepecselős egy dolog
2021. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam statisztaként egy forgatáson egyetlen egyszerű jelenetre elment vagy 6 óra abból 4 órát csakis ezek a kamera/mikrofon beállítások illetve a koreográfia hogy ki hol lesz mit csináljon stb. aztán azt az egy szem jelenetet is többször újra volt forgatva. Pedig tényleg csak annyi volt az egész hogy katonának voltunk beöltözve és tábortűz körül ültünk és volt egy párbeszéd két ember között
2021. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul sokszor egy jelenetet alapból sokszor kell felvenni akkor is, ha minden felvétel elsőre sikerül, mert össze kell aztán vágni, több szemszögből stb.
2021. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos. Elégé pepecs munka, és elégé fárasztó munka. És igen gyakran előfordul, hogy egyetlen egy jelenten akár órákig is dolgoznak. Több forgatáson is voltam már. Volt ahol több kamera állásos volt a rendszer több operatőrrel, és volt ahol csak egy operatőrös volt az egész. Az egy operatőrös esetén, igen gyakori hogy egyetlen egy jelentet akár 3 - 4 különböző kamera állásból is felvesznek. Ilyenkor akár, 8 - 12 órát is elvihet egyetlen egy pár másodperces jelenet. Mivel újra kell az egészet be állítani más kamera állásból.
2022. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!