Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potterben Ronnan...

A Harry Potterben Ronnan miért patkánya van?

Figyelt kérdés

A roxforti levélben ez áll:

Ezenfelül minden tanuló magával hozhat 1 db baglyot, macskát vagy varangyos békát.

A patkányt nem írják...Ron mégis azt visz, de miért? Tudom, hogy Percytől örökölte, de a levél szerint patkányt nem lehet vinni. :D



2021. ápr. 21. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából nem írja a levél, hogy nem lehet. 🤷‍♀️


Szerintem csak példák, hogy éreztessék, hogy kistestű állatokat vihetnek oda.

2021. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írták a levélben, hogy kifejezetten tilos, és mint a Főnix rendjében kiderül, Weasley-ék vannak olyan jóban Dumbledore-ral, hogy ne legyen belőle probléma. Egyébként Ron családja, ahogy azt Malfoy-ék szeretik is hangoztatni, kifejezetten szegények, így meg sem engedhetnének maguknak egy baglyot, ezért viszi Ron a 10-17 éves Makeszt.
2021. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet nem gondolták volna,hogy egy kisgyerek majd patkányt akar vinni :D
2021. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Végülis igen :D Én is gondoltam az anyagi oldalára :D hogy nem engedhették meg. Esetleg írhatná úgy a levél, hogy: és egyéb kistestű állat. :D

Ment a zöld kéz mindenkinek :)

2021. ápr. 21. 12:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem veszik komolyan ezt a szabályt, (ha egyáltalán ezt szabálynak írták és nem csak úgy példákat) hiszen amíg az állat kicsi és nem veszélyes, miért ne? Vagy lehet, hogy egyébként is mindenki ezek közül az állatok közül vitte valamelyiket és ezért nem gondoltak arra, hogy átírják "valamilyen kisebb testű állat"-ra. (Igaza van a kérdezőnek, úgy lett volna a legjobb) Ha belegondolunk Ginny is megszegte ezt a törpegolymókkal. Sőt, Percy is (!), hiszen Makesz előtte az övé volt. Ez, hogy Percy szabályt szegett volna, annyira hihetetlen, hogy nem tudok másra gondolni, mint hogy ez valójában nem egy szabály. Talán létezik egy roxforti házirend, amiben pontosabban van leírva. Az is lehetséges, hogy ezt a mugliszületésűek miatt írták így, hogy ezzel segítsebek nekik, hogy milyen állatot szokás vinni egy varázslósuliba ?
2021. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a méretet és az állat természetét akarták ezzel inkább kifejezni, és valószínűleg ezek a leggyakoribb háziállatok a varázsvilágban. Illetve biztos könnyebb pl. egy mugli származású diáknak eldöntenie, hogy viheti-e az állatát, ha egyedül erre a levélre támaszkodhat. Plusz még azt tudom elképzelni, hogy a mennyiséget próbálták hangsúlyozni ezzel a megfogalmazással. Tehát nem vihetsz 5 macskát, csak egyet. De nem hiszem, hogy belekötnek egy patkányba, hörcsögbe, gyíkba, kicsi teknősbe vagy bármi hasonlóba.
2021. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó két hozzászóló, ti is nagyon jókat írtatok, erre nem is gondoltam.
2021. ápr. 21. 18:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig az állat nem okoz gondot,szerintem jöhet.És a Weasley családot nem veti fel a pénz.Makeszt Ron csak örökölte.
2021. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ron patkánya Peter Petigru aki elárulta Harry szüleit.
2022. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!