Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek,hogy tetszett az...

Nektek,hogy tetszett az életrevalók 2 (amerikai változat) ? Miért csinál Hollywood olyan külföldi sikerfilmekből amerikai változatot mint az életrevalók vagy a b13 bűnös negyed ?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszett az eredeti francia változat és ehhez képest és magához a történethez képest akkora csalódás volt,hogy hihetetlen. Nem tudtam az amcsi változattal átérezni ezt a helyzetet úgy mint az eredetiben. Nem voltak se a főszereplők szimpatikusok és egyáltalán nem is tetszett. Nem tudtam azonosulni velük. Nem volt meg a szikra a főszereplők között úgy mint az eredetiben. Úgyszintén ez igaz az amcsi b13 változatra amiben Paul Walker is benne volt. Mi a jó abban egyáltalán,hogy átemelik a szituációkat ,bizonyos jeleneteket az amcsi filmekbe az eredetiből ? Szinte azonosak a külföldi és amcsi filmek csak átraknak az amcsiba azonos eredeti jeleneteket.

2021. ápr. 23. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos filmeknél akár érthető is lehet a remake.

1. Ha tud újat mutatni

2. Ha az ötlet jó az eredetinél, de a megvalósítás nem.


Tehát magával a remake-ekkel (ezt lehet jobban ragozni? 😁) nincs gond, ha van alapja.

Én például az Életrevalók remake-et meg sem néztem, mert NAGYON jó az eredeti, tehát itt nem érzem azt, hogy szükség volg a remake-re.

Illetve még lehet akkor is jogos egy remake, ha az eredeti változat alig ismert, így egy jó sztorit szélesebb körben is bemutathatnak.


Pl a Teljesen idegenek című olasz filmet kb 15 ország megcsinálta, köztük Magyarország is B.Ú.É.K címmel.


Ha nem lenne remake, nem lenne rossz és aki ezt látta előbb vagy csak ezt látta azoknak általában teszik is, de belőlem semmilyen hatást nem váltott ki at eredeti után, amit ráadásul addigra kétszer is láttam.


Úgyhogy megértelek. Ha nincs különösebb oka, akkor felesleges a remake, akkor is ha jól sikerül. Le kell tojni. :)

Szeressük az eredetit és hagyjuk figyelmen kívül a remake-et ilyen esetekben.


De ellenpélda is van rá persze.

2021. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amerikai remakek azért születnek leginkább, mert nem tudnak olvasni feliratot és nem képesek szinkronizációra, ezért inkább leforgatják, amerikanizálják és nyernek rajta néhány millió dollárt.
2021. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudnak szinkronizálni? Mi a túró. A magyarok meg letudják. Vagy mire gondolsz ezzel?
2021. ápr. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!