Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki tud ilyen könyvet/soroz...

Valaki tud ilyen könyvet/sorozatot/filmet ajánlani?

Figyelt kérdés

Valami történelmi romantikus könyvet keresek, amiben a férfi nemes/felsőbb rangú és a nő pedig nagyon alacsony rangú.

Biztosan van ilyen könyv, sőt valakinek ez már nagyon basic de én már régóta keresek egy ilyet.

(A sorozatot vagy filmet azért írtam oda mert azok is érdekelnének, de inkább a könyv az, ami jobban)

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 23. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Poldark

Bridgerton család

Büszkeség és balítélet

2021. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért a Bridgerton családban nem olyan alacsony rangú Daphne
2021. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Leányrablás Budapesten. Zseniális könyv, egyik személyes kedvencem.


A férfi, Ambrózy Richárd báró úr főnemesi rangban van, míg a nő, Hangay Mili nem alacsony származású... egyszerű polgárlány. De nagyon ajánlom a könyvet. A monarchia idei magyarországon játszódik.

2021. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A "nő"...? Mili egy 17 éves lány, a könyvben a felnőttek állandóan gyereknek nevezik, Ambrózy meg van vagy 30 éves. Amint komolyan összejöttek, dobtam is a könyveket. Annyira nem érte meg.


És senki ne jöjjön nekem a "na de régen úgy volt" kezdetű hülyeségekkel, mert jelenkori férfi írta a könyvet, neki pedig több esze is lehetett volna.


Amúgy ezt nem nevezném romantikus könyvnek. Csak nagyon sokára került a románc is a sztoriba (4. kötet). Inkább "krimi" az egész.

2021. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Eikoku Koi Monogatari Emma egy cseléd és egy nemes férfi kapcsolatáról szól. Bár anime, úgyhogy az nem tudom, mennyire érdekel.
2021. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tény, ami tény, inkább krimi, mint romantika, de végül is ilyen szál is van benne.


De nem teljesen értek egyet az álláspontoddal. Onnantól kezdve, hogy régen játszódik, a hitelesség talaján is meg kell állnia a könyvnek. Akkoriban kifejezetten az volt a gyakori, hogy nagy a korkülönbség a férfi és a nő között (jóvanna, lány :D). És köztük speciel nincs is akkora különbség (Richárd egészen pontosan 25 éves). Szóval lehet, hogy a mai igényeknek megfelelőbb lenne, ha nem lenne köztük ekkora korkülönbség, de 1900-ban ebben az ég világon nem volt semmi furcsa.


Ne érts félre, nem téged, vagy az álláspontad szóllak le. :)

2021. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, az előző komment a 4-esnek szólt, ez kimaradt. :D
2021. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a bridgerton család egy könyv sorozat amiből azt hiszem 9rész is van. Mindegyik rész egy másik testvér szerelmi történetét meséli el. Szerinte remek könyvek.
2021. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A ksiasszonyok is hasonló könyv, szeirntem érdemes elolvasni
2021. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!