Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Náltok miért pont az a legjobb...

Náltok miért pont az a legjobb sorozat, amelyik a legjobb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 19:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok karaktert mozgat egyszerre a sorozat, így könnyen megtaláltam én is azokat, akiket nagyon bírtam és persze azokat is, akik ellenszenvesek voltak, de mindenképp kell ez is.


Ezek a karakterek nagyon jól ki lettek dolgozva, sok háttérsztorit kaptunk hozzá, így érthető volt mindenkinek a viselkedése/motivációja stb.

Nem mellesleg nem maradtak meg egyhelyben, láttunk karakterfejlődéseket és romlásokat egyaránt.


Kellően drámai és vicces, de nem bugyuta és nagyon összetett. Újranézhető, mert második nézésre vagy akár harmadikra is lehet benne új dolgokat felfedezni.


"Eteti" magát a sorozat, mindig kíváncsi maradtam és néztem/vártam a következő részt.


Vannak benne ikonikus jelenetek, amikbe évek múltán is beleakad az ember az interneten. Nem múlt el a hatása amint vége lett és ez egy elég jó ismérve, ha jól sikerül egy sorozat (persze ettől függetlenül nem szabad elvárni mindenkitől, hogy szeresse).


Elindul valahol a sorozat majdbaztán kifut valahova. Bár szokták mondani rá, hogy elnyújtották, de szerencsére nem túlzottan, de mivel nekem a kedvencem én minden percét imádom, a legkevésbé sem lett elnyújtva számomra.


Az új karakterek is jól működnek, akiket behoz a sorozat, nem csak töltelék lesz.


Sok rész/jelenet is van benne, ami megható. Kreatív megoldások vannak benne, jók a színészek, csavaros a sztori és látszik, hogy sok munka volt benne.


Én imádom, sosem szerettem sem előtte sem azóta ennyire sorozatot vagy filmet.

Címet nem kértél, hátha rájössz ebből melyikről írhattam. :D

2021. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Akkor én is olyan választ adok, mint az első, aztán lehet találgatni.


Azért szeretek a kedvenc sorozatomat, mert...


- Zseniálisan bánt a szereplőkkel. Voltak karakterek, akiket szenvedélyesen gyűlöltem, aztán mégsem tudtam önfeledten örülni a (jól megérdemelt) büntetésük láttán. Voltak szereplők, akiket nagyon szerettem, de látnom kellett, ahogy lassan, fokozatosan szétesik a jellemük, és gonoszakká lesznek. Voltak olyan ellenségek, akik külön-külön pozitív karakternek számítottak, mégis elbántak egymással, és voltak ellenszenves, rossz emberek, akik mégis az egyetemes jó megvalósulását mozdították elő. Egyszerűen az összes személyiségtípus képviseltette magát a történetben, és mindegyik a maga komplexitásában volt bemutatva.


- A sztori is komplex volt. Nemcsak a rengeteg történetszálra és háttérsztorira gondolok, hanem az események ok-okozatiságának összetettségére. Sokszor megesett például, hogy egy szereplő a túlzott érdekérvényesítésével végül a lehető leghatékonyabb módon szabotálta a saját érvényesülését.


- Éshát a többi lényeges dolog: szuper casting, nagyszerű színészi munka, zseniális írás, rendezés, szép és/vagy találó helyszínek stb.

2021. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Feladtátok a leckét :D

Első: bátorkodom azt feltételezni, hogy a te kedvenc sorozatod is a... Lost? :D Valahogy ezt a feelinget érzem :)

Kettes: Nagyon a sötétben tapogatózok, de pár szó alapján talán a Walking Dead? :) (Ha nem szereted annyira azt a sorit, akkor bocsi h ezt feltételezem XD)

2021. ápr. 25. 21:05
 4/28 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, teli találat. 😁
2021. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Szintén első vagyok, nekem a második válaszból a Trónok harca jött le.
2021. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, Trónok harca :)

De, ha a kérdező szerint a Walking Deadre is illik a leírás, akkor talán esélyt adok neki, elvégre csak jó lehet. 😊

2021. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A szép helyszínek "buktatott" le. :D

Mert sok karakteres sorozat, aminél hangsúlyt fektettél a negatív karakterekre, ami igaz is. Elég erős volt a Trónok harca a negatív karakterek terén, de mégis szép helyszínek. A kettő együtt nem sokszor fordul elő.

2021. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Pacsi egyes (Y)


És tényleg :O Így újraolvasva tisztára Trónok Harca :D


A Walking közel sincs olyan zseniális (és szépnek sem mondanám a helyszíneketXD), mint a GoT, de jó karakterdrámája van, izgulunk a szereplőkért és a legtöbben morálisan szürkék.

2021. ápr. 25. 23:19
 9/28 medicopter117 ***** válasza:

Na hát én is próbálkozom egy hasonlóval bár rengeteg sorozat a kedvencem de ez. Trió viszi a pálmát.

Szóval azért szeretem ezeket a sorozatokat mert


Nagyon jól kidolgozottak a karakterek és a háttér sztori is ütős mindenkinél. Olyan szakmákat mutatnak be amiket sokan nem ismernek. Igyekeznek mindent precízen kidolgozni. A trió egyik részében az orvosi dolgok majdnem teljesen reális. Abban a városban játszódnak eredetileg mint a sorozat így sok helyszín nem zöldhátteres. A trió másik sorozatában egy igazi szakember játszik, ő ad ötleteket hogy még valósagosabb legyen az egész. Izgalmas részek és történések vannak így "eteti magát" és még mindig nem untam meg egyiket sem. Imádom hogy nem viszik túlzásba a crossovereket.Van h egy szál játszódik mindegyikben. Egyiknél kezdődik és harmadiknál végződik. Vagy csak szimplán átugornak egymáshoz egy-egy jelenet erejéig.

És végül pedig az fogott meg hogy az elsőnek induló soriból már ismertük a jóval később induló második sori néhány karakterét illetve az elözőeknél is jóval később induló harmadik sori néhány karakterét is ismerhettük. Figyeltek az ilyen részletekre is.

2021. ápr. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A Chicago univerzum? :)
2021. ápr. 26. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!