Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a jó az Umbrella Academyben...

Mi a jó az Umbrella Academyben? Miért szeretitek?

Figyelt kérdés
Nyers kritikát fogalmazok meg most spoiler nélkül. Én megnéztem az első évad felét, de fogalmam sincs hogy bírtam ki addig. Élvezhetetlen, lapos, vontatott. Semmi sem történik, semmi sehol. Sztori nulla, borzalmas színészgárda, minden mesterkélt és ultragagyi. Miért vannak oda több millióan ezért a sorozatért? Ez egy akkora nulla minden szempontból, hogy ilyet még életemben nem láttam. Szuperhősök akik közül csak 1 csinál valamit, a többi van a semmiért, csak úgy, dobjunk néhány kést meg ne csináljunk semmit, miközben a színészi játék is 0, csak legyen jó csaj?! meg jó pasi?! (egyik sincs). Annyira rossz, hogy hihetetlen. De várom a véleményeket, ellen véleményeket, stb.

2021. ápr. 27. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Semmi se. 🤣

Én is csak néhány részét láttam, de nagyon nem jött be. A szuperhős téma miatt nézik sokan, gondolom 12 évesek. Olyan mintha a Misfits rossz (nagyon rossz) koppintása lenne az egész

2021. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Uristen mintha ezt en irtam volna.

En az elso evadot rendesen vegig szenvedtem, folyamatosan elaludtam rajta, kb semmi sem tortent, egyedul azt a Klaust vagy kit birtam, meg azt a jo pasit aki ilyen kesekkel valo ereje van.


De aaa nagyon unalmas az egesz, a Seventol rendesen rosszul vagyok.


Szoval ja en se ertem miert szeretik mikor bazi unalmas.

Egyik legunalmasabb sorozat amit eddig neztem.

Fogalmam sincs hogy birtam megnezni az 1. Evadbol a reszeket😳.

2021. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekem elég vegyes ez a sorozat, vannak benne jó dolgok is, és vannak benne mocskos rosszak. Az utóbbiból sajnos picit több van. Nekem mindkét évadhoz volt már szerencsém. Nem mondanám hogy végigszenvedtem, de határozottan nem egy mestermű. Vannak benne jó poénok, de helyenként marhára erőltetett.

Allison egy hisztis picsa, Luthert néha fel tudtam volna rúgni (minden második mondatában vinnyogott, merthát "DaD sEnT mE tO ThE mOoN". Egy ideig még vicces volt, de nemá...) Diego aránylag elviselhető volt, a második évadban jobban hozta a karaktert. Ben egy töltelék, ballasztanyag, teljességgel felesleges és csak azért van, hogy legyen. Vanya egy szar karakter. Róla ennyit. Na és a végére a két kedvencem, akik még úgy ahogy vitték a hátukon a sorozatot. Klaus és Five. De főleg Klaus. Na nekik voltak nagyon jó pillanataik.


De a legnagyobb baj a sorozattal, a logikai bakik. Olyan, mintha tele lenne plotholellal, egy csomó megválaszolatlan kérdést vet fel. Illetve ez tipikusan az a sorozat, ami mindenkinek tetszeni akar, és pont ezért nem tetszik senkinek. Pl. csinál valami nagyon f@sza dolgot, ténleg előrevinné a sztorit, és rendesen meglepődsz rajta, hogy micsoda fordulat. Erre b@szdmeg visszavonják. Mintha meg se történt volna.


----SPOILER----

Pl. mikor Vanya elvágta Allison torkát a hegedűhúrral. DE ALLISON TÚLÉLTE. Mert a sorozat félte meglépni ezt. Merthát úristen milesz, elvesztünk pár rajongót ha megöljük. Ehh..

---SPOILER VÉGE----


Szóval igen. Én egyedül Five és Klaus b@lfaszkodásai miatt élveztem valamennyire. :'D

2021. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én őszintén szerettem az esernyő akadémiát. Viszont az igaz, hogy nem mindenkinek való (semmi sértés nélkül). Ez a sorozat valóban elvont és én pont ezt szerettem benne. Tetszett, hogy hagyták kibontakozni a storyt. Talán kicsit tényleg elhúzták , de akinek tetszik az a fajta elvontság ami ezt a sorozatot jelenti az szerintem élvezni fogja.

Ez a saját véleményem.

2021. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog van ami miatt szerintem valaki vagy nagyon szereti az umbrella academy-t, vagy nagyon nem:

- a mai sorozatok nagy része full ugyanarra a sémára épül, teljesen mindegy hogy miről szól, vagy milyen műfajba tartozik: kiszámíthatóak a dialógusok, a karakterek kapcsolatai, az hogy mi fog történni, mikor fog történni, meg kb minden egyéb. Ez nem feltétlenül baj, minden időszaknak és alkotásoknak megvannak a maga sémái, de ha elült valami ettől, akkor az nem mindenkinek jön be

- az embereknek egyre csökken a figyelmük, folyamatosan be kell dobni valami csattanót vagy izgalmat, különben elkezdik nyomkodni a telefonjukat, vagy el is kapcsolnak. Nincs már az, mint pl pár évtizede - hogy az írók lassabb tempóban tudjanak felépíteni egy koherens történetet, amibe a néző lassan beleszokik és megszereti (pl twin peaks).

Itt viszont először meg kell szeretni az atmoszférát és bele kell szeretni a karakterekbe, hogy úgy igazán élvezni tudd magát a cselekményt, ez pedig unalmas lehet ha folytonos szórakoztatásra vágysz.


Én pont ezekért szerettem meg....


De az UA-nak is csak az első évada lassabb, a második már jóval inkább hasonlít a tipikus akció/fantasy/vígjáték sorozatokhoz.

2022. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!