Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó felnőtt ember azt gondolja az animációs filmekről, hogy gyerekmesék, és ezért nem nézik meg őket?

Figyelt kérdés
Egy csomószor hallottam azt 30-40+-os emberektől is, hogy ők nem szoktak animációs filmeket nézni. És mikor megkérdezem, hogy miért, akkor azt mondják, hogy már rég kinőttek belőle. De miért? Miért hiszi ezt egy csomó felnőtt, mikor rengeteg animációs film van, ami számukra is élvezhető?

2021. ápr. 27. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Én 25 vagyok és mindmáig élvezettel nézem meg a Shreket, a Jégkorszakot, a Szörny rt.-t vagy az Oroszlánkirályt stb. A "csomó felnőtt" ember pedig szerintem azzal akar felnőttnek látszani, hogy ők nem néznek ilyen gyerekes hülyeségeket, mert fosnak a társadalom véleményétől.
2021. ápr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyunk,egyformák .
2021. ápr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, de bírom az ilyen idiótákat.

Ők azok, akik később azt nyilatkozzák: olyan jó, hogy mivel már van gyerekük, újra leülhetnek homokozni, mert ha a gyerekkel csinálják, akkor nem ciki.

Szánalmas. Én felnőttként is simán bemegyek egy játszótérre, vagy homokozok a tengerparton, ha ahhoz van kedvem. Attól, hogy felnőttünk, nem kell besavanyodott fszklapnak lenni.

2021. ápr. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek sztereotípiákban és egyszerű kategóriákban gondolkodnak. A legtöbb animációs mű évtizedek óta valóban gyerekeknek készült, így ezek a legismertebbek, ezek határozzák meg a közvéleményt, az egész műnem tehát be lett skatulyázva.

Pedig még eredetileg, a 20 század elején a rajzfilmeket mindenkinek készítették, és a főleg gyerekeknek szóló rajzfilmek leginkább a század közepén, a tévén kezdtek elterjedni, amikor megcsappantak a költségvetések és megváltozott az ipar. Azóta az animációs filmeket főként gyerekes dolgoknak tekintik, hiába készülnek ma is száz számra a felnőtteknek való alkotások, művészi rövidfilmektől kezdve egészen a kommersz sorozatokig és filmekig. Itt Magyarországon is egy halom olyan rajzfilm készült, ami inkább a felnőtteknek szól. A legtöbb átlagember azonban a közvéleményt szajkózza, mert egyszerűbb beállni a sorba, semmint eltekinteni a sztereotípiáktól.


Ez azért is röhejes, mert a Demon Slayer című R besorolású (azaz nagyjából 16-os karikás) japán animációs film épp most döntögeti a rekordokat a többi mint 450 millió dolláros bevételével. Ez 2020 legnagyobb bevételű filmje világszerte, minden idők legnagyobb bevételű japán filmje, minden idők legnagyobb bevételű felnőtt animációs filmje, plusz egy halom díjat is bezsebelt. S mindezt úgy érte el, hogy a korlátozások miatt a világ legtöbb mozija zárva van és a korhatár miatt kevesebben tekinthetik meg, de még így is lepipálta még a nagyszabású Hollywood-i tömegfilmeket is. Jelenleg ennél nagyobb sikert nehéz elképzelni egy nem gyerekeket célzó animációs filmtől. Ez azt bizonyítja, hogy az emberek igenis nyitottak a felnőtt rajfilmek felé, mégpedig nem kis számban. Aki ezután is gyerekholminak tartja az összes rajzfilmet, az áltatja magát.

2021. ápr. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30+-os vagyok, és imádom a rajzfilmeket. Gyerekem nincs.
2021. ápr. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert szeretik azt hinni hogy ami animációs az csak gyerekeknek szólhat és bugyuta. Arra most ne térjünk ki hogy a Virsli Party ezt mennyiben cáfolja meg, de az "elvileg" gyerekfilmek közül is sok azért a felnőtteknek is élvezhető, az Előre szerintem felnőtt fejjel is egy szuper film, főleg annak aki DnD-n vagy MtG-n nőtt fel. A Coco szintén szuper, jól kezeli a halál témáját, a Raya and the Last Dragon látványra GYÖNYÖRŰ, a történet is jó, bár én bele tudnék kötni az üzenetébe de az legyen az én bajom, a Kubo és a varázshúrokat egyenesen inkább idősebbeknek ajánlanám, nem egy vidám film, a legtöbb animációs film (főleg a pixar művei) szerintem felnőtteknek IS készülnek, de még a Frozen 2-ben is volt egy olyan dal ami tele volt régebbi dalokra utalásokkal amiket a 20-30 fölötti korosztály ért inkább.
2021. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!