Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harcában miért avanzsál...

Trónok harcában miért avanzsálódott a születésnap névnappá?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint tetszik, kellemes újdonság, hogy nem

születésnapi partikat tartanak benne, de van valami története/háttere?


2021. máj. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A születésnap a névnap...

Akkor kapja meg a nevét, amikor megszületik. Ne a mi névnapunkat értsd alatta, hanem a napot, amikor a nevét kapja, ergo a születése napja.

2021. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2021. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy az a születésnap, ami lényegében érdekel, hogy az író miért nevezte el névnapnak, van e valami történelmi vonatkozása, vagy bármi kapcsolódása a magyar névnap szokással, ami szerintem más országban nem létezik, de ő csak hallotta valahonnan ezt a szót, vagy csak kútfőből névadónak, neve adásának napját találta ki a születésnap megnevezés helyett.
2021. máj. 2. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

nem az író találta ki.

csomó ilyen kori filmben van ez

2021. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban viszont igaza van a négyesnek, hogy a ókor, középkori uralkódok, ha voltak olyan egocentrikusak, hatalmas ünnepségeket rendeztek a saját születésük napján, amit név vagy neved napjának hívtak, pusztán azért, és ezt már írták elöttem is, mert ezen a napján kapta a nevét. Ez bár az kora újkor, újkorban is jelen volt, de már nem volt annyira "népszerű" mint régen. Aztán amint a polgári társadalom fejlődni kezdett és az életszínvonal is nőni kezdett (főleg az első ipari forradalom után) ezz elkezdte átvenni a polgárság is. (Persze voltak ottan világháborúk is, de eredetileg innen ismerjük a születésnap eredetét). És, hogy miért változott születésnappá? Ennek két fontosabb oka van. Az egyik az, hogy a név napot a királyok és uralkodók használták, sértő lett volna ha egy egyszerű, hétköznapi ember is ünnepli ezt, csak nem az uralkodót, hanem saját magát. A másik meg az, hogy egy kisebb városban mondjuk volt 3 Karcsi. Most csak mondtam egy nevet. Akkor mind a háromnak egy napon van a nevük napja? Szóval átkeresztelték születésnappá, de a lényeg ugyan az maradt: Megünnepelnek egy embert, hogy a világon van, azon a napon, amikor x évvel ezelött született.

(Lol, egy kisebb történelem óra, sry)

2021. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) bevallom, töriből nem vagyok ennyire penge, nem ismertem ezt a névnapos hagyományt :)
2021. máj. 2. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!