Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Értem én, hogy "egy messzi-mes...

Értem én, hogy "egy messzi-messzi galaxisban". Na de miért "réges-rég"?

Figyelt kérdés

Miért fontos? Hogy a Csillagok Háborúja a múltban játszódik?


Onnan ugrott be a kérdés, hogy a férjemmel Star Wars - Star Trek crossover lehetőségről beszélgettünk, de beugrott hogy az egyik franchise a rég múltban a másik a közeljövőben és a távoli jövőben játszódik.



2021. máj. 9. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Pont az a lényege nehogy kapcsolatba lehessen hozni a földdel. Sokkal izgalmasabbnak tűnik az embereknek ebbe belegondolni.
2021. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a Disney-korszak előtt (amikor rengeteg plusz történet íródott amik a Star Wars univerzumban játszódtak) be volt tervezve egy könyv (Alien Exodus) ami ezt magyarázta volna el.

Lényeg: a 25. században a Földön elszabadul egy mesterséges intelligencia amely az egész bolygót leigázza. Egy űrhajónak 5000 emberrel a fedélzetén sikerül megszöknie a Naprendszerből de egy féreglyukba keverednek és egy messzi-messzi galaxisban kötnek ki (és valószínűleg évmilliárdokkal korábban). Ott összefutnak egy rabszolgatartó fajjal amely leigázza őket, a sztori másik fonala pedig arról szólt volna hogy az emberek és a többi leigázott faj hogyan harcolják ki a szabadságukat.

[link]

2021. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze van az a jobban ismert teória miszerint Coruscant nem más mint a Föld. Ezen a Földön két intelligens faj (egyik az emberek elődje, másik a mandalorian-eké) fejlődött ki amelyek hadban álltak egymással, majd az egyik kénytelen volt máshova (a Mandalore-ra) költözni. Igen, akkoriban a mandalorian egy faj volt (amely először maguk közé fogadott más fajok szülötteit is majd saját maguk kihaltak), nem pedig a "nemzet" és a harcos kultúra ahogy mi ismerjük.
2021. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: nem ertem sajnos a választ. Hogyan hozható ettől kapcsolatba a földdel, a ma elő emberekkel?


2. és 3. Válaszoló ( velhetoen ugyanaz a User...) köszönöm a válaszokat. Ezek remek teóriák, de a harmadik még mindig nem magyarázza meg, hogy miért régmúlt. Vagy csak az én felfogásom nehéz, mert én ebből még mindig a távoli disztopikus jövőre asszociálok.


Közben tovább folytattuk a férjemmel az eszmecserét és képbe került egy harmadik franchise: a Csillagkapu.

Mi van, ha akiket mi embereknek nézünk a Star Wars filmekben, valójában nem is emberek, hanem Ősök...

2021. máj. 9. 17:50
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem a világegyetem felfoghatatlan méretét és korát szerették volna érzékeltetni azzal, hogy a múltba helyezték a történetet. Mi egy adott helyen és korban élünk egy bizonyos fejlettségi szinten, nyilván ezt vesszük kiindulópontnak és ehhez az adott időhöz viszonyítjuk a múltat és jövőt. Mélységet, távolságot és misztikumot teremtenek azzal, ha a múltban játszódó történet szereplői a miénknél jóval fejlettebb technológiával rendelkeznek. Egy a jövőben játszódó történetnél senki nem csodálkozik rá a miénknél fejlettebb világokra mert ez a természetes út, viszont a már letűnt koroknál inkább az ősi világok hatnának természetesnek. A hangulat felfokozása és az elgondolkodtatás a cél semmi más. Amikor gyerekként először láttam, tátott szájjal bámultam és igazából fel sem fogtam a mondat jelentőségét ezen csak jóval később kezdtem el gondolkodni, nyilván egy felnőtt ember fantáziáját azonnal beindította ez az ominózus mondat.
2021. máj. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen költőien megfogalmaztad :)
2021. máj. 10. 21:32
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, így sikerült.:D Mondjuk engem még ma is megindít és alázatra kényszerít a világmindenség határtalansága.:D Természetesen itt nem a film képzelt univerzumaira utalok.
2021. máj. 11. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!