Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok róla, hogy...

Mit gondoltok róla, hogy fekete Supermant akarnak csinálni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről az irányról? Szerintetek érdemesebb fekete színészre cserélni Clark Kentet, vagy értelmesebb volna a képregények egyik alternatív világában létező fekete Supermant megfilmesíteni?

https://www.youtube.com/watch?v=UV-MQv5J5Us


[link]



2021. máj. 20. 19:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

5

Teljesen egyetértek!

Meg erdekes,a feketék több filmben mondják,hogy pl." Szétrugom a fehér s.gged". Na kíváncsi vagyok,fordítva már menne a rasszistázás..

2021. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11 azért nem nagyon van olyan film, aminek a szereplői maguktól és azt mondanak, amit akarnak, mert ugye ők csak színészek és van forgatókönyv, szövgkönyv, rendedző, meg gázsi, hogy azt csinálják, amit mondanak nekik.

amelyik fimekben feketék mondják, hogy "Szétrugom a fehér s.gged" azokat a filmeket is ugyanúgy jobbára fehérek csinálják, zömében fehéreknek, mint az összes többit...

2021. máj. 21. 11:38
 13/16 anonim ***** válasza:
22%

12

Mégsem hallod fordítva... rögtön támadnák.

A Negro cukrot is jelentgette talán 50 Cent.. google-zz rá. Csak koppant szegény..

De ez már szánalmas.

Amúgy én is bírom a fekete színészeket,nem azzal van bajom nekem sem. Morgan Freeman az egyik kedvenc színészem.

Csak túl van tolva csúnyán a rasszizmus kérdés és mindig csak az egyik oldalon.

2021. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon gaz!!

Mondjuk ha Clark unokatestverekent vagy vmirokonkent lenne feltuntetve, azt mondom ok.

Nem vagyok rasszista, de Superman had maradjon mar meg fehernek. Az ugy jo es kesz.

En meg se nezem, ha reboot lesz.

2021. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A fekete színészeket sem tudnám elképzelni fehérként, mert úgy a megszokott és a jó és fordítva is
2021. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#13 Már bocs, de mi a fenét értesz az alatt, hogy csak az egyik oldalon tolják túl a rasszizmus kérdést?

Azt tudod, hogy Amerikában 60 éve még feketék nem mehettek be a fehéreknek fenntartott wc-be, nem ülhettek le a fehéreknek fenntartott helyekre egy buszon vagy moziban (nemhogy fehérek mellé), bizonyos éttermekbe és boltokba pedig egyáltalán nem mehettek be és büntték őket érte, ha ezeket a törvényeket nem tartották be?

A legtöbb szuperhős képregény abban a korban készült (Superman első megjelenése 1938, Batman 1939), amikor a feketéket törvényi szinten másodrendű állampolgárként kezelték. Egy ilyen korban egy fekete bőrű főszereplő eladhatatlan lett volna. (Az X-Men 1963-ban jelent meg, de az első fekete főszereplő, Storm ott is csak 1970-ben jelent meg.)

Fogalmunk sincs, hogy Superman vajon akkor is fehér bőrű lett volna eredetileg, ha egy olyan korban/világban találták volna ki a sztorit, amikor a feketéket a fehérekkel egyenrangúnak tekintik.


Ez a mostani kampány, hogy már szinte kötelező mindenbe feketéket és más kisebbségeket beletenni szerintem sem feltétlenül jó, főleg mert erőltetetten csinálják. Viszont sajnos az ilyen eltúlzott reakció érthető és szinte törvényszerű következménye annak, hogy korábban kimondva vagy kimondatlanul tilos.


Alapvetően nekem sem szimpatikus elsőre a gondolat, hogy a megszokott karaktereinket máshogyan lássuk, mint korábban. Én már azt is utálom, hogy folyton cserélgetik a színészeket - mégjobban, hogy folyton rebootolják a sztorikat és így soha nem jutnak túl az eredet történeten.

De igazából miért kellene Supermannek fehérnek lennie? Hol van az ő történetében BÁRMI jelentősége annak, hogy milyen színű a bőre?

2021. máj. 22. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!