Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos filmekhez készül magyar szinkron, de DVD-n nem adják ki, csak VHS-en?

Figyelt kérdés

Ilyen pl. Az elit alakulat vagy A fegyverek szava. Ezek szinkronosan megvásárolhatóak (voltak) VHS-en, a tv-ben is adták, de DVD-n nem jelent meg magyar szinkronnal.

De ilyen volt még a Ryan közlegény megmentése (1998) és az Ellenség a kapuknál (2001) is, amik csak 2008 környékén jelentek meg magyar szinkronos DVD-n.

Kicsit más kérdés, hogy 2000 előtti sok film csak 2.0 audio csatornát kapott, ennek mi lehet az oka?


2021. máj. 24. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert már talán nem látták értelmét az új kiadásnak.
2021. máj. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsi a piac, kb. garantált a veszteség mindig. Ezért alacsony példányszámú kiadások vannak, hogy így próbáljanak bevételt szerezni. Nem garancia, hogy jó filmeket adnak ki, mert egyrészt drágábbak is, másrészt papírtokban nem lehet azokat kiadni, mert "hogynézazmárki?". Díszdobozos kiadások pedig kb. a rajongók számára készülnek, ha látsz olyat és kedvenced, nem kell gondolkozni, meg kell rendelni/venni, mert nem fogsz többet találkozni vele.


Mára a streaming szolgáltatások kb. kiherélték a DVD/Bluray piacot, hiszen a havidíj kb. egy film árával egyenértékű DVD-nél és annyi filmet kapsz érte, amennyit akarsz. Jó-jó, a hang és képminőségben nem veszik fel a versenyt a Bluray-el a streamingek, de akinek ez fontos, az megveszi a lemezen. De ők kevesen vannak.


Meg ott vannak azok, akik az ótvar filmes oldalakról nézik a filmeket, kb. mindegy milyen minőségben, csak nézhesse a Full HD TV-n, felettük helyezkednek el a torrentesek, akik legalább normális minőségben lopják a tartalmakat. Ők se javítják a helyzetet, mert nekik a gondolkodásmódjuk az, hogy "minek fizessek érte, ha ingyen is megszerezhetem?" Jellemzően ők nem vesznek meg minden olyan filmet/sorozatot lemezen, ami érdekli őket, streamingre meg pláne nem fizetnek elő, mert "nincsfentminden" meg "minekfizessekértehaingyenismegszerezhetem?". Ja, meg "nincsszinkron", kapja pl. a Netflix az ívet. De van felirat, de olvaskodni az fárasztó. Nem mindenki tud angolul, és olyanokkal jönnek, hogy mi van azzal, aki pl. németül tanult? Vagy neki még oroszul kellett? Ő most vele mi lesz? Azért, mert ő nem tanult angolul vagy nem tanulhatott, ne nézzen filmet, mert a Netflix-en nincs szinkron egy olyan filmhez, amihez amúgy van? Ez elég indok, hogy lopja a filmet? Nem, de nekik igen. Mellesleg, németül/oroszul/egyéb nyelven tud társalgási szinten beszélni? Jellemzően nem tudnak. Akkor meg miről beszélünk? Népszerű ok még az, hogy "lehet valaki nem engedheti meg magának". Na igen, minden filmet megvenni lemezen, az necces, de havi kb. 4500 Ft a Netflix legnagyobb csomagja vagy hogy, HBO GO 2000 Ft se, nem kell mindkettő, egyet kellene választani, de nem, "drága". Aztán aki "nemengedhetimegmagának" mondjuk részletre vesz olyan telefont, amit egyben nem tud kifizetni, és biztos vagyok benne, hogy van olyan káros szenvedélye (cigi, energiaital, kávé, alkohol, tippmix, stb), amire többet költ havi szinten. Aztán ha mondjuk naponta csak fél doboz cigit szívna, nem kettőt, egy hét alatt kigazdálkodná az árát bőven.


Szóval na, a válasz igazából ezekben rejlik, ezért kicsi piac Magyarország.

2021. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de szerintem nem értettétek meg pontosan mire irányul a kérdésem (lehet nem pontosan fogalmaztam).

Tehát nem arról van szó, hogy nincs magyar kiadású DVD, van magyar kiadású DVD, de nincs rajta a magyar szinkron, miközben leszinkronizálták a filmet. Ezt nem értem, hogy ebben mi a logika? Kiadják magyar szinkronnal VHS-en, de a DVD-re már nem teszik rá a magyar szinkront, WTF?! Ennek semmi köze ahhoz, hogy kicsi a piac Magyarországon, akkor eleve ki sem adták volna sehogy vagy le sem szinkronizálják, ráadásul egy angol+magyar szinkronnal is rendelkező DVD-t valószínűleg többen vennének meg, mint egy csak angol nyelvű, magyar feliratost. 10-ből 9 film megjelenik DVD-n is magyar szinkronnal, akkor az az 1 miért csak VHS-en? (nyilván manapság már nincs VHS, de 15-20 évvel korábban még igen)

Szerintem ennek valami forgalmazó jogi akadályai vannak, hogy nem jelenhet meg digitális platformon, amiben szintén nem látok logikát, ez miért lenne bárkinek is érdeke és haszna belőle?

2021. máj. 24. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!