Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A trónok harca sorozat mennyir...

A trónok harca sorozat mennyire követi pontosan a könyveket?

Figyelt kérdés
Nem kérek spoilert, mert még csak a 4. evadnal jarok, a könyvet nem olvastam, arra lennék kivancsi, hogy mennyit hagytak ki belole, mennyit tettek hozzá, és hogy mennyire pontos a könyvhöz képest. Példák jöhetnek, de csak a joffrey haláláig lévő epizódokból, mert éppen most néztem meg azt.

2021. máj. 24. 14:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%
A Targaryenek nem lettek megalázva. Danynek biztos, hogyha a könyv egyszer megíródik, ez lesz a sorsa. Közreműködött az író is, vagyis biztos, hogy a korábbi évadok kegyetlenségei is arra utalnak, hogy Dany is megőrül, mint az apja, és meg fog halni. Ez nyilvánvaló. A 2. évadban is már volt egy spoiler Dany látomásában, szinte ugyanúgy látta a Halhatatlanok házában a trónt a hóban meg fölötte hiányzott a tető, ahogy vége lett a sorozatnak. Utalt arra, hogy ez lesz a vége.
2021. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem volt kegyetlenebb Dany, mint más karakter, aki hatalmi pozícióba jutott.

Megölni az ellenségeket nem őrület.

A Targaryenekről a világban él egy hamis sztereotípia, hogy őrültek. De nem rosszabbak másoktól.

Tywin többször ugyanazt teszi: ártatlan embereket mészároltat le azzal, hogy rájuk küldi a Hegyet és senki sem tartja őrültnek.

Aerys volt az egyetlen, aki talán őrültnek számított, a paranoia, Nyárodú, a rákényszerített házasság és a sárkány prófécia miatt.

Ha Dany fel is égeti Királyvárt, akkor nem azért teszi, mert "megőrült".

2021. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
*Dany esete inkább Paul Atreides esetéhez lesz hasonló, a Dűnéből. A háborúban, amit folytat, sok áldozat lesz és a követői, mivel isteni, messianisztikus figuraként tekintenek rá, sok borzalmat fognak elkövetni. Danynek pedig nem áll módjában megállítani ezt. Ettől a karakter nem őrült, ahogy Paul sem az, habár felégeti az egész univerzumot és milliók hallnak meg miatta. Nagyon is józan.
2021. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát én úgy emlékszem, hogy a sorozatban semmit nem akart csinálni Doran, csak elvolt mint a befőtt. De lehet rosszul emlékszem, viszont nem vagyok hajlandó újranézni.


A sorozat nagyon félrevitte Dany karakterét, végig úgy mutatták be, mint egy őrült hataloméhes pics@t. Közben meg a könyvekben folyton arra gondol, hogy nem akar háborút, csak pihenni/fát ültetni, egy otthont /vörösajtós ház/.

Szerintem a halála a Mások elleni háborúhoz lesz köthető, pl. ő lesz Nissanissa vagy ilyesmi.

2021. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!