Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményed a Szárnyas...

Mi a véleményed a Szárnyas fejvadász 2049 című filmről?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekelne elsősorban, akik az eredeti filmet is látták, de nyugodtan írjanak azok is, akik csak a folytatást.

2021. máj. 28. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Kihagyható. Inkább elvett az eredeti filmből, mintsem hogy hozzá tett volna. Ha önmagában értékelném, azt mondanám, szódával elmegy, de az eredetihez viszonyítva csak időpazarlás.
2021. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Én leszek a kivétel és tuti 0%-ot kapok, de attól még leírom a személyes véleményem: szerintem jobb mint az eredeti. Én az eredetit borzalmasan untam, eleve rettentő elvont, szürreális, emellett lassú és értelme sincsen túl sok.

Az új nem mondom hogy hű de nagy alkotás, de minimum egy fokkal jobb, élvezhetőbb. Plusz nekem Ana de Armas mindig nagy plusz pont, annyira cuki és szexi csajszi... :)

2021. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meglepő módon méltó az eredetihez, Denis Villeneuve meg végképp beért vele rendezőként. Meglep, hogy nagy hollywoodi stúdiók be mertek vállalni egy ilyen ambiciózus és lassú, főleg Roger Deakins önmagukban nézve is műalkotásnak beillő képeinek és Hans Zimmer space ambient elektronikus zenéjének összhangjára építő atmoszférikus science fictiont, kár hogy az anyagi bukása miatt nem valószínű, hogy számíthatunk hasonló filmre Hollywoodból az elkövetkező jó néhány évben.
2021. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Előre leszögezném, hogy nekem általában a régebbi filmeket alapból nehezen veszi be a gyomrom valamiért, tehát az eredeti film alapból hátránnyal indult.

A régivel nem volt semmi különös bajom, semmi negatív amit kiemelnék egyszerűen csak nem fogott meg. Ezzel szemben az új film viszont jobban bejött, story szempontból igazából semmi extra, nekem sikerült megtippelnem majdnem minden nagyobb történést. Legfőképp a hangulata és az operatőri munka miatt jött be. Imádom az ilyen "stílusos" (nem tudom mi rá a helyes szó) kamera állásokat, nem volt ilyen téren azért egy Mr. Robot szinten, de az átlagnál jobbnak nevezném. Összességében nekem az eredeti film nézhető de felejthető darab, a folytatás pedig jobban bejött, de azért egy 10/8-nál többet ennek se adnék.

2021. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Nekem kb ugyanannyira tetszik (vagy tetszene) a két film, de az első filmnek a vége szerintem nagyon elnyújtott.

Szeretem a hangulatát, a stílusát, a tempóját. A folytatás pedig emellett baromi látványos is. Azért egy sci-finél a képminőség meg az effektek nagyon sokat számítanak. Nálam is fontosabb egy jó sztori, mint a technikai fejlődés, de itt kifejezetten jót tett a folytatásnak. Úgyhogy talán ugyanannyira kedvelem őket. Az elsőnél a vége nem tetszik annyira.

2021. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, mindegy mit ír az ember, így is, úgy is lepontozzák, na mindegy.

Szerintem távolról sem közelíti meg az eredetit, sem hangulatban, sem stílusban, jóformán semmiben. (Különösen igaz ez a film végén lévő harcra.) A látvány ugyan jó volt, de szinte teljesen mellőzte a cyberpunk stílusjegyeit, a legtöbb jelenet elhagyatott, sivatagszerű helyen játszódott. Sima sci-fiként nem lett volna bajom vele, de a Scott-féle világból inkább elvett, mintsem hozzátett volna. Ezen kívül indokolatlanul hosszú is volt.

2021. máj. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6 Én mindenkit csak felpontoztam, mivel a kérdésre adtak választ (mostanában ez már igen meglepő az oldalon), így azt is, akivel nem értek egyet (#2) és akivel egyetértek (#6).


Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy egy mai modern disztópikus-posztapokaliptikus sci-fi-nek tökéletes lenne a film. Jó színészi játék (Ryan Gosling, Ana de Armas), szép képi világ, effektek és fényképezés.

Viszont sajnos az eredetihez kb. semmi köze sincsen, egyszerűen meg sem próbálja visszaadni azt a képi világot, hangulatot. Ez pedig azért baj, mert így olyan, mintha egy teljesen másik világban, másik univerzumban játszódna a film. Oké, eltelt több évtized, csak éppen az eredeti film világa nem olyannak tűnt, ami jelentősen fejlődni akarna technikailag, miközben nyugodtabbá válik társadalmilag, ez az átalakulás pedig történetileg nincs kifejtve a műben, még az áramszünet sincs igazából megmagyarázva. Sajnos a zene, és Ford visszatérése sem segített ezen a hibán (pedig én igazán bírom Fordot, meg Zimmert is).

Bár igazából én még így is a jobb folytatások, feldolgozások között tartom számon, mivel az kétségtelen, hogy mind képileg, mind történetileg magasabb szinten áll, mint pl. az Abrams-féle Star Trek filmek, vagy a Disney-féle Star Wars trilógia.

2021. máj. 29. 00:36
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a hatossal, nagyon messze van ez az eredeti filmtől. Számomra egyszer nézős volt, holott a Blade Runner top1 nálam a sci-fik között. Nem mondom, hogy rossz a film (ugyebár Disney féle sz@r wars...), de az eredeti nagyon magasra tette a lécet, szerintem felesleges volt folytatást csinálni neki (persze a rebootok korát éljük, rá kellett próbálni erre is).
2021. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
#8-as, megértelek, de feleslegesnek azért nem mondanám. Sokaknak jobban is tetszik az új vagy ugyanannyira. Kritikusoknak és a nézőknek is egyaránt tetszett.
2021. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg nem értem miért kell egy véleménykifejtős kérdés alatt egymást lepontozni, ha kulturáltan elmondjuk a véleményünket. Nem teljesen mindegy, hogy egyetértünk-e vagy sem?!
2021. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!