Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a kedvenc filmed és miért az?

Mi a kedvenc filmed és miért az?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Műfajtól és évjárattól függetlenül nagyon sok kedvenc filmem van, fel se tudnám mind sorolni! Szeretem az érdekes és főleg izgalmas filmeket mindenképp, meg ha nem is mindig, de a legtöbb esetben a hangulat/látványvilág is sokat nyom a lattba! Amik most így hirtelen eszembe jutnak:

Vissza a jővőbe-trilógia

Taxi 1,2

Padlógáz (Autobahnraser)

Hajsza a győzelemért

Frequency (2000)

Ház a tónál

Apád-anyád idejöjjön! (1998)

Miről álmodik a lány?

Meseautó (2000)

Felkoppintva

Kutyabajnok

Robotzsaru (2014)

Eredet

Godsend - A teremtés klinikája

True Lies - Két tűz között

Erőnek erejével

Most hirtelen ennyi jut biztosan eszembe, na meg pár kivétellel majdnem az összes karácsonyi film!

2021. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan emberről tudok csak, akinek van egy kedvenc filmje, de amúgy nagyon nehéz egyet választani.


Nekem is sok van, de még csak 10-et sem tudnék írni.

Legutóbb a Tőrbe ejtve volt az, ami felkerült erre a nem létező kedvenc listámra. A legelső meg talán a Jurassic Park. A kettő között meg volt sok. Párat megemlítek:

Tökéletes trükk, Forrest Gump, Halálsoron, Bombák földjén, Hajsza a győzelemért

2021. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Jurassic park. Gyerekként láttam elsőnek és azóta se tudja semmi felűlmúlni. Hiába van technika meg cgi soha nem lesz egyik film se annyira jó mint az ahol tényleg felépítették a dínókat és még robotos mozgása se volt. Történetben, képi világban verhetetlen. Ja és nagyon szeretem a dínókat az se utolsó szempont :D 25L
2021. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Nagy filmkedvelőként (a jövőben ezzel is tervezek foglalkozni) végtelen lenne a lista, ha mindent fel kéne sorolnom, így megpróbálom a legjobban leszűkíteni. Olyan sok műfaj, korszak és történet van.


Metropolis / A Metropolis (1927)

Ez a film szeretette meg velem a némafilmek világát és a mai napig klasszikusnak számít és a maga idejében igazi mérföldkő volt.


Sunset Boulevard / Alkony sugárút (1950)

Nagyon tetszett az a világ, amit megjelenített. Ez tényleg az a fajta film, amiben minden van, ami csak kell.


Back to the Future / Vissza a jövőbe (1985)

Ez volt az első sci-fi film, amit láttam és azonnal beleszerettem. A mai napig ikonikus és cseppet sem öregedett rosszul.


Dead Poets Society / Holt költők társasága (1989)

Azonkívül, hogy számomra kedves és közeli a film témája, egyszerűen az ember láthatja magát a karakterekben. Számomra nagy inspirációt jelentett a film az egész életet tekintve.


Lord of the Rings trilogy / A Gyűrűk ura trilógia (2001 - 2002 - 2003)

A három filmet egybefognám, mert nem tudnék közülük választani. Az indoklás félig az, mint a Metroplis esetében: filmkészítésileg mérföldkő volt és látszik a belévetett munka és szenvedély. Az, hogy az egyik kedvenc könyv trilógiámon alapszik, már csak ráadás.


Mean Girls / Bajok csajok (2004)

Szerintem a mai napig készült az egyik legjobb vígjáték, főleg tini kategóriában. A vicceken túl elmesélt egy történetet, és amelyik filmket másolni próbálják, azok sose érik el ezt a szintet.


The King's Speech / A király beszéde (2010)

Számomra teljesen meglepő volt, hogy egy olyan mindennapi dolog, mint a dadogás mekkora drámát és feszültséget képes okozni. Persze, nem csak ennyiből áll a dolog, de látva, ahogy a főszereplő (aki ugye valós személy) küzd ezzel és hogy magabiztos legyen magában nagyon lebilincselő volt.


Midnight in Paris / Éjfélkor Párizsban (2011)

A főszereplővel nagyon hasonló jellemünk, gondolkodásunk ás vágyaink vannak, így teljesen át tudtam érezni a helyzetét, pláne egy olyan gyönyörű helyen, mint Párizs. A filmben több kedvenc íróm és művészem is felbukkan az 1920-as években, ami az egyik kedvenc történelmi korom. Tipikusan az a film, amit bármelyik pillanatban átélnék.


The VVitch / A boszorkány (2015)

Nem vagyok különösebb horror rajongó, de ez a film nagyon megfogott. Nagyon jól építette ki a hangulatát és különösen tetszett, hogy a szereplőek korhűen beszéltek. Nagy inspiráció volt abból a szempontból, hogy lehet olcsón remek filmet csinálni, ha elég tehetség és szenvedély kerül bele.


The Lighthouse / A világítótorony (2019)

Az indoklás gyakorlatilag ugyanaz, mint A boszorkány esetében, ami nem csoda, mert a rendező is ugyanaz.


Huh, hosszabb lett, mint terveztem, remélem azért nem probléma.

23/L

2021. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Elnézve az előző válaszokat, megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki még a top 100-as listát sem tudná összeállítani :) Amiket nagyon szeretek/szerettem:

Ellenség a kapuk előtt

Harry Potter filmek (még 8 évesen olvastam el a könyvsorozatot, és utána meg is néztem filmen, és igen, tudom, hogy sok helyen elrontották, de nekem gyerekként akkor is az egyik kedvencem volt a könyv is, és a film is)

A remény rabjai

Nekem 8

Dr. Szöszi

Nagyfiúk 1-2

Valami Amerika 1-2-3 (imádom mind a 3 részét, egyszerűen nem lehet megunni)

Igazából szerelem

Négy karácsony

Instant család

Mr. Popper pingvinjei

A tizedes meg a többiek (Sinkovics Imre örök kedvenc :))

Az

Vissza a jövőbe trilógia

Johnny English trilógia

Tucatjával olcsóbb

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Miért kell lepontozni az olyan válaszokat, amik az egyéni ízlésen múlnak? Tudtommal erre nincs jó vagy rossz válasz. xd

Egyébként az én kedvenceim: 13 okom volt, A nagy pézrablás, Fiuknak akiket valaha szerettem (1-3)

2021. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!