Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Jóbarátok c. sorozat mennyir...

A Jóbarátok c. sorozat mennyire életszerű?

Figyelt kérdés

Valahogy nekem nem áll össze ez az egész. Közel 30 éves emberek már az elejétől kezdve, és semmi mást nem csinálnak, mint egymásnál lebzselnek és mindenféle hülyeségről trécselnek.


Meg az is fura nekem, hogy emberek idegenekkel együtt laknak, vagy ez olyan amcsis nagyvárosi szokás? Itt Magyarországon azért ez abszolút nem divat, esetleg a pénz és munka nélküli diákoknál, de felnőtt emberek akik dolgoznak nem élnek együtt idegen emberekkel...


És miért vannak a kávézóban amúgy? Soha senkivel nem beszélnek ott, csak egymással, ezért minek lemenni? Kávét otthon is ihatnak... jó az egyik ott pincér, de az csak később lesz, és egy idő után ott is hagyja azt a munkát, így már tökre nem látom értelmét az egésznek :D


Meg amúgy csak nekem full kamu Joey nőfalósága? Egyrészt soha nem látjuk nőkkel szinte, se azt hogy felszedné őket, kb mint Columbo felesége mindig csak hallunk róla, míg mondjuk a Két pasi meg egy kicsi-ben Charlieról abszolút hihető hogy nőfaló mert konkrétan ott is vannak.


Jó sorozat, de nagyon színpadias nekem az egész, az említett Két pasi meg egy kicsi, vagy akár az Agymenők sokkal hihetőbb és életszerűbb.



2021. jún. 19. 21:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is egy kicsit túlamerikaisodott sorozat. Viszont ettől függetlenül bemutatja, hogy milyen volt a kilencvenes években Amerikában élni.


Egyébként a szocializmus alatt Magyarországon is nagyon divat volt, hogy több idegen egy helyen lakott.

2021. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Meg az is fura nekem, hogy emberek idegenekkel együtt laknak, vagy ez olyan amcsis nagyvárosi szokás?"


Nem annyira szokás, mint inkább kényszer. New Yorkban, ahol a Jóbarátok játszódik, illetve például Kaliforniában is eszetlen ingatlanárak és bérleti díjak vannak. Egyszerűen sokan kénytelenek lakótárssal bérelni lakást. És ha megnézed, a sorozatban bemutatott lakások nem kicsik. Egy olyan lakásnak csak a bérleti díja sem jön ki egy havi nettó átlagfizetésből.


Egyébként mindegyiknek van valami megélhetése, de valószínűleg sosem tartották fontosnak, hogy a sorozat erre komolyabban kitérjen, így főleg csak a szabadidejükben mutatja a szereplőket.

2021. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

én azért vitatkoznék a munkával kapcsolatban, Joeynak több évadon át semmi munkája sincs, egyedül amikor abban a sorozatban szerepelt 1 rövid ideig, amúgy meg nem volt nagyon munkája, ahogy Phoebe sem tudom miből élt, mert a zenéléssel a kávézóban amúgy keresett pénzt? Akkor se sokat, tuti, aztán lett csak masszőr egy idő után, de onnan is kirúgták, vagyis ezt mondta egy részben. És ott volt Chandler pl, akinek elvileg rendes 8-tól 4 óráig munkahelye volt, komolyan munka után az a legnagyobb kikapcsolódása hogy átmenjen a szomszédba a semmiről beszélni és az időt múlatni? :D


Vagy ott van Ross, aki elvileg diplomás, tanult ember, és nem olyan emberekkel veszi körül magát, akik hasonlóak, és mondjuk a többi dinológussal tudna beszélni a dínókról? Ehelyett ilyen buta libákkal, mint Rachel meg Phoebe meg Joey?

2021. jún. 19. 22:04
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem életszerű, de miért kellene annak lennie?


(diplomás 34 éves sógornőm is "idegenekkel" él amúgy...)

2021. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

A dinologusok ott vannak a meloban. A barat az mas.

Monica a twsverey rachel meg chandler gyerekkori barat, szerelem...attol h dinologus, hanyagolnia kellene oket es csak az uj dinosokkal lenni?

2021. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát... én ha értelmiségi lennék tuti nem olyan nővel jönnék össze mint Rachel, akinek a legnagyobb tudománya hogy tudja mi az aktuális divat :D Egyszer mondjuk összejött egy másik dinológus csajjal, akkor is hogy örült mennyi közös témájuk van végre. Nincs gondom a baráti társasággal, de hogy semmi másból nem áll az élet szinte ? Még Monica és Chandler is belátták a sorozat végén, és elköltöztek, Rachel meg megoldotta a gyerek témát azzal hogy bérelt egy dadust és ugyan úgy folytatta az eddigi életét... :D
2021. jún. 20. 00:25
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Ja, az a csaj szellemekkel suttogóból, nem?Melinda barátnője, aki meghalt



Ott gyakori a dadus, es munkaba allni koran. 6 het szabadsag van rá. Vagy háztartásbeli vagy, de őt nem tartotta el mas



Agymenoket meg se nezted, remelem, Leonard es Penny szerelmével...


Mit lattak be sorozat vegen? Nem kertes hazba menték gyerekek miatt?

2021. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

végignéztem az agymenőket, nem rémlik mi volt lenörddel és pennyvel, sheldon díja maradt meg inkább. Mondjuk még mindig jobb lezárást kapott, mint az Egy Rém Rendes Család... :D


Hát azt látták be, hogy ez így nem élet, így nem lehet gyereket felnevelni hogy átjáróház a lakás, és hogy mindenki feleszik minden kaját de senki se vesz kaját vagy fizeti ki amit megevett. És mondjuk én se szívesen nevelném ilyen paneldzsungelben a gyerekemet, elég gyorsan rossz társaságba keveredne, a szomszédban lakó pucér kövér férfiről nem is beszélve ami megrontaná a lelkét örökre...

2021. jún. 20. 01:07
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Leonard tudós, Penny nem. Egy egyszerű lány, akinek a gimi is egy evvel tovabb tartott...


Ok nem voltak ilyen kis antiszocok, mint te :)

2021. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
de penny kiegészítette leonardot, és fordítva is, valahogy az élet két végpontja találkozott... Rachel meg nem tesz hozzá sokat Rosshoz.
2021. jún. 20. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!