Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alien vs Predator filmek sorban?

Alien vs Predator filmek sorban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az alien, és a predator mintha 2 külön egymástól elváló franchise lenne, aztán néhány filmben egymás ellen is szerepelnek, vagy ilyesmi... Tehát ez a 2 sztori külön-külön filmenként fut, de néha vannak közös filmek. (Lehet, hogy ugyan az az univerzum is)


A kérdésem az lenne, hogy ha sorba szeretném nézni ezeket az Alienes és Predatoros filmeket, mi a legmegfelelőbb sorrend? Tehát az összes Alienes, és Predatoros film, és az Alien vs Predator film, meg valami Prometheus ha jól tudom ide tartozik.


Felvilágosításra lenne szükségem!

Az érdeklődésemet egyébként az Alien: Isolation nevű játék keltette fel, és be szeretném hozni a lemaradásomat.



2021. júl. 1. 18:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamint azt szeretném még kérdezni, hogy igaz-e hogy "csak az első rész jó a többi rossz" ? :D így hallottam
2021. júl. 1. 18:37
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Időrendben: Predator filmek megjelenési sorrendben, utána Alien vs Predator 1-2, aztán jön a Prometheus és a Covenant és egy rész, ami még nem jelent meg, végül az Alien filmek számozás szerint sorban
2021. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj elrontottam. Bocsi.

Itt a jó időrendes sorrend: [link]

2021. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. júl. 1. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Alien 40 éves évfordulója alkalmából még napvilágot látott 6 rövidfilm is.


[link]


Voltaképp fan-filmek, de a 20th Century Fox-nak is köze van hozzájuk, szóval akár kánonnak is lehet venni őket.

Az idővonalon nemigazán lehet elhelyezni őket, de ha az Alien filmek után megnézed ezeket, úgy megfelelő.



"csak az első rész jó a többi rossz"


Inkább csak az utolsó rész (kiadásilag) rossz, a többi jó.

Pl a The Predator-ban AVP fan szemmel annyi hülyeség van, hogy már szinte fáj. Pláne A préda könyv után... A Prometheus és az Alien: Covenant meg egy nagy katyvasz.

2021. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!