Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem furcsa, hogy a...

Csak nekem furcsa, hogy a Netflixes sorozatok ennyire túl píszik?

Figyelt kérdés

Attól imádom őket.

Semmi bajom a melegekkel, sem a más nemzetiségű emberekkel, de amikor minden 2. szereplőről kiderül, hogy meleg és amikor pl megállítom egy pillanatra a sorozatot, aztán meg azt látom, hogy a képkockán egy amerikai iskolában ülő 10 gyerek 80%-a ázsiai vagy színesbőrű az nekem már erőltetett, mintha betegesen erőlködne a Netflix, hogy nehogy véletlenül megsértődjön valaki.

Vagy a valós képet mutatja? Tényleg ez van Amerikában?


Egyébként az üzenete, hogy mind ugyanolyanok vagyunk, el kell fogadnunk egymást szép és biztos vagyok benne, hogy hatásos is.



2021. júl. 8. 12:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%

„Vagy a valós képet mutatja? Tényleg ez van Amerikában?”


Dehogy! Pont ez a lényeg! A propaganda!


Akik állandóan amerikai sorozatokat, filmeket néznek, azokban az a hamis kép alakul ki, hogy a feketék már többen vannak a fehéreknél, minden második ember homoszexuális, csak a fehér ember a gonosz (ha fekete az elkövető, akkor a fehérek miatt lett az, szóval még ő az áldozat) stb.


Propaganda. De meg is érdemlik, akik ezeket a buta sorozatokat nézik. Még a „minőségi” sorozatok sem különbek semmivel a szappanoperáknál, de mivel ezt nyomják a képedbe, hogy „minőségiek”, előbb-utóbb te is el kezded használni ezt a kifejezést.

2021. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Az USA-ban 10-ból 6 ember fehér 'csak'. A filmekben és sorozatokban sincsenek elborult arányok, csak miután szakítottak az eddigi standarddal (szinte kizárólag fehér, heteroszexuális, keresztény férfiak adják a karaktereket döntő többségét), vannak, akik nem értik (és nem is megy le a torkukon), hogy az eddigi szemléletmód volt a torz, és a mostani a reális(abb).
2021. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy elég fura kérdés, mert ha nem ez lenne Amerikában, akkor honnan szedik rá statisztákat?

Erről a Trónok harca jut eszembe, amikor Martint azért támadták, mert a Dany által felszabadított rabszolgák sötétebb bőrűek voltak. Martin mondta, hogy a rabszolgasága nem rassz alapú, hanem az antik világhoz hasonló, a jeleneteket viszont Marokkóban forgatták, ahova marokkói statiszták jelentkeztek, akik sötétebb bőrűek, a stúdió nem szór el arra pénzt, hogy fehérek utaztasson Marokkóba egy jelenetre.

Na most ezen logika mentén maradva gondolom olyan statisztákat használnak, akik kéznél vannak és forgatási helyszíntől függően miért ne lehetnének sokan az ázsiaiak vagy feketék? Amerika eleve egy olvasztótégelye a kultúráknak, mindenhonnan utaznak oda bevándorlók szerte a világból. Pont azért annyira fejlett, mert elszívja máshonnan a munkaerőt, az okos embereket. Az ő gyerekeik meg már nyilván ottani iskolákba járnak.

Szóval nem értem, hogy miért kell ezt magyar szemüvegen át nézni? Azért vannak ott, mert ott élnek. Akár el akarja őket fogadni, akár nem.

2021. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Melyik sorozatokra gondolsz?


Valahol reális…


Van ahol kevésbé, de nem is kell hogy reális legyen mert szándékosan erre a témára fókuszálnak.


És van olyan is ami tényleg propaganda.

2021. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként az Egyesült Államokban az állampolgárok 75 százaléka volt fehér 2019-ben, szóval azért nem 10/6, hanem több.
2021. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

5: abban a 75%-ban benne van a latino és hispanic is.


[link]

"The White, non-Hispanic or Latino population make up 61% of the nation's total

[...]

Non-Hispanic white: 60.3%

Hispanic and Latino (of any race): 18.5%

Black or African American: 13.4%

Asian: 5.9%

Two or more races: 2.8%

Native Americans and Alaska Natives: 1.3%

Native Hawaiians and Other Pacific Islanders: 0.2%"



A 60.3% fehér 10-ből 6-nak számít, nem?

2021. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
Ez amiatt van, mert sajnálatos módon a hollywoodi fejesek egy része agymosott, és ezt a moslék propagandát kötelező belerakni minden filmbe és sorozatba, máskülönben a stúdiók nem fogják elkészíteni és piacra dobni. Már még a legnépszerűbb, nagy múltra visszatekintő filmek és sorozatok mint a Star Wars, Marvel stb is egy inkább tele vannak meleg, transz, fekete, ázsiai, zsidó stb. propagandával, mert sajnos a kattantaknál van a pénz, és azt hiszik, ha én Star Warsot vagy akciófilmet akarok nézni akkor majd kíváncsi leszek a melegekre meg a feketékre. Nem, nem vagyok, és szerintem nagyjából senki se akar LMBT meg SJW propagandát lesni a moziban, de amíg így is elmennek rá az emberek és dől a pénz, addig ez nem is fog változni. Én pl. már jó ideje nem járok moziba és streaming előfizetésem sincs, nem támogatom ezt az agymosást egy fillérrel sem. Ha elég ember tenne így, akkor talán elég filmes cég csődbe menne ahhoz hogy vége legyen ennek az agybajnak és a filmek újra az izgalomról, látványról és érzelmekről szóljanak a kvóta, nemi identitás és propaganda helyett.
2021. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos a pc nagyon elrontja ezeket. Ahogy mondtad, minden második karakterről kiderül, hogy homoszexuális, ami semennyire sem tükrözi a valóságot. Muszáj minél több fekete szereplőt is beletenni a műsorokba, különben kirekesztő lenne.

A cancel culture meg se lett még itt említve. A múlt eltörlése (pl. olyan filmek betiltása amik "rasszistábbak" a pc elvárásnál - abszolút ignorálva azt a tényt, hogy a történelmet nem szabad mai szemmel nézni, mert ami norma volt 100 éve az ma már nem az, és erről nem feltétlenül a korabeli ember tehet) nagyon de nagyon hajaz a múltbéli ideológiai diktatúrákra, ahol a kultúrát ennyire elvadult szinten szabályozták (eléggé a hitleri Németországot idézi a cancel culture).

Az a baj, hogy ennél még csak durvább cenzúrák várnak ránk. Kezd nagyon 1984-es lenni ez a világ.

2021. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk jelenleg a Magyar valóság sokkal jobban hasonlít az 1984-re, mint a nyugati világ…

Nemtom hogy olvastad e.

2021. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

8-as vagyok.


Nem mondtam, hogy nem hasonlít, bár nem tudom, hogy jött ide. Szerintem a NERt csak nagyon tapasztalt emberek vezetik, és pontosan tudják, hogy melyik lépésükkel mit érnek el. A melegtörvénnyel pl. tökéletesen elterelték a figyelmet a Fudánról. Ügyesen csinálják a polgárpukkasztást. Ők inkább opportunisták és tehetséges senkiháziak, mint egy Orwell-regény gonoszai.

2021. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!