Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem furcsa, hogy a...

Csak nekem furcsa, hogy a Netflixes sorozatok ennyire túl píszik?

Figyelt kérdés

Attól imádom őket.

Semmi bajom a melegekkel, sem a más nemzetiségű emberekkel, de amikor minden 2. szereplőről kiderül, hogy meleg és amikor pl megállítom egy pillanatra a sorozatot, aztán meg azt látom, hogy a képkockán egy amerikai iskolában ülő 10 gyerek 80%-a ázsiai vagy színesbőrű az nekem már erőltetett, mintha betegesen erőlködne a Netflix, hogy nehogy véletlenül megsértődjön valaki.

Vagy a valós képet mutatja? Tényleg ez van Amerikában?


Egyébként az üzenete, hogy mind ugyanolyanok vagyunk, el kell fogadnunk egymást szép és biztos vagyok benne, hogy hatásos is.



2021. júl. 8. 12:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az nem segít, ha valaki a "pc" ellenpólusát képviseli.

Egyáltalán nem attól lesz propaganda valami, mert van benne meleg vagy fekete karakter.

Ha én fekete vagyok, akkor két lábon járó propaganda vagyok? xD

Az tény, hogy bizonyos filmek és sorozatok felhasználják politikai üzenetek közvetítésére a karaktereket, de nem azzal, hogy melegek vagy feketék vagy ázsiaiak. Betegesen rettegni olyasmitől, ami nem pont olyan, mint ti, egy kicsit talán túlzás. A világ sokszínű, nem mindenki fehér és hetero benne, stb..


Szerintem pont magyarként nem szabadna ilyen elutasítónak lennünk, amikor az elmúlt 100 év a példája annak, hogy ez hova vezet (trianon, 2.vh, stb). Ráadásul a környező országokban ez a nemzet van kisebbségben és tudjuk, hogy hogyan bánnak velük, milyen atrocitások érik őket.

De ez a nemzet nem akar tanulni a múltból és a jelenből sem. Most kipécézik a magyar melegeket is, hogy még inkább széthúzzák az országot.


Túl pc, hogy valaki él, létezik? Mi a nem túl pc akkor? Haljanak meg? Nem értem ezt.

2021. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%

„Ha én fekete vagyok, akkor két lábon járó propaganda vagyok? xD”


Az a propaganda, hogy a feketéket jobbaknak stb. állítják be.


Érdekes módon te is itt élsz fehérek között, nem pedig Afrikában. Költözz oda, aztán majd tapasztalsz dolgokat.

2021. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem az túl pc, hogy benne vannak a filmekben. Az arányuk az abszurd.

A lakosság igen apró százalékát teszik ki a nem heterók, ehhez képest szürreálisan magas a számuk a filmekben sorozatokban. Ez ugyanaz mint a női kvóta kérdése, azzal nem lesznek kiegyenlítve az egyenlőtlenségek pl a munkalehetőségek terén, ha másoktól veszik el a lehetőséget. Azért mert ki akarnak állni egy ügy érdekében, nem lenne indokolt eltorzítani a valóságot. Én is támogatom az LMBT embereket, de nem az a létezésem fő motívuma.

2021. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
14%
Amerikáról csak annyit, hogy a terhes nőre fegyvert fogó bűnözőnek szobrot állítottak, és a bűnöző családja kapott 27 millió dollárt. Szerencsétlen rendőr pedig börtönbe jutott. (New Yorkban éppen most mondta a rendőrfőnök, hogy még lazábban fogják kezelni a nemfehér bűnözőket, akik persze szerintük nem is bűnözők, csak a fehérek által elnyomottak.)
2021. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

A filmekben a gyilkosok, szuperhősök, élienek, zombik aránya is abszurd. A Trónok harca és A hobbit agresszív sárkány-propagandát nyomat!!! Sárkányok nem is léteznek, ezekben meg mégis vannak. Nem szürreális?

A filmek és a sorozatok nem azért vannak, hogy reálisak legyenek. Soha nem voltak azok.

Ha mindenhol csak hetero, fehér pasikat mutogatnának, akkor ők nem vennék el másoktól a lehetőséget?

2021. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

7-es válaszoló vagyok.

Megint vagy félreértik egyesek a dolgot, vagy szándékosan félre akarják érteni.

Nem azzal van a baj ÖNMAGÁBAN, hogy valaki fekete vagy meleg. Azzal van a baj, mikor valaki úgy fekete vagy meleg (vagy leszbikus, transzvesztita, kínai, indiai stb.) hogy annak semmi funkciója nincs, sőt sokszor a történet meghamisítása se akadály csak hogy meglegyen a kvóta.

Mondok három példát, elég ismert és a közelmúltban (1-3 éve) megjelent alkotásokból.

1. példa. Star Wars 9. - ugyebár mindenki tudja mi a Star Wars és miről szól. A 9. részben (talán nem nagy spoiler) győz az ellenállás, és amikor ennek örülnek, akkor két női katona vagy tiszt vagy kicsoda szájon csókolja egymást, premier plánban. Van értelme a történet szempontjából? Nincs. Változna valami, ha nem lenne benne ez a jelenet? Nem. Mégis benne van. Miért? Mert leszbikus kvóta.

2. példa. Bosszúállók Végjáték. Mikor Thanos elcsettinti a fél világot, utána mutatják hogy az emberiség mennyire depis, és Amerika kapitány elmegy lelkisegély órákat adni. Ott az egyik pasi kifejti, hogy nemrég volt randizni egy másik pasival (ez így, ki van hangsúlyozva hogy férfival). Fontos ez a történet szempontjából? Nem. Változott volna valami, ha kimarad, vagy mondjuk teszem azt azt mondja nővel volt vacsorázni? Nem. Mégis férfival volt, miért? Mert meleg kvóta. Abszolút nem illett egy epikus szuperhősös filmbe és rohadtul cringe volt, de hát muszáj volt bele. (Amúgy ebben a filmben van egy másik irritáló jelenet is, a végén a csatában az összes csaj hős összeáll egy "fotó" erejéig, de természetesen csak a nők, ők viszont az összes (már aki ott van). Annyira erőltetett és üvölt róla a feminista propaganda hogy sírni támadt kedvem.

3. példa. Vaják című sorozat. Egy lengyel író tollából készült fantasy alapján készült. Van benne egy Fringilla nevű boszorkány, aki mind a könyvekben, mind a játékokban echte fehér bőrű európai karakter. A sorozatban szén fekete színésznő játssza. Van értelme? Az égvilágon semmi. Változott volna valami, ha a sztorihoz híven fehér nő játssza el? Az égvilágon semmi. Meghamisították ezzel a sztorit? Meg. Miért? Mert fekete kvóta.


Ezzel van nekem a nagy bajom, mikor oda nem illő, erőszakos módon, mindenhova bele KELL tenni fekete, meleg meg leszbikus stb. karaktereket, mert kell és kész, holott a sztorihoz semmit sem tesznek hozzá, nincs relevanciájuk és sokszor az eredeti mű is meghamisításra kerül így.

Nekem nem a melegekkel meg a feketékkel van bajom. Nem vagyok sem rasszista, sem szexista, sem homofób. Egyik embertípust sem gyűlölöm ezek közül. Nekem a bajom a fekete/meleg stb. PROPAGANDÁVAL van. Hogy erőszakosan, zavaró és oda nem illő módon próbálják meg elfogadtatni ezt mindenkivel, olyan helyeken is ahol ennek semmi keresnivalója.

Meg miért pont az LMBT és a rasszok? Miért nem a vegetáriánusokat, vagy a kutyatulajdonosokat, vagy a BMW-vel közlekedőket kell erőltetni? Azokat is lehetne.

2021. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

"Azzal van a baj, mikor valaki úgy fekete vagy meleg (vagy leszbikus, transzvesztita, kínai, indiai stb.) hogy annak semmi funkciója nincs"


Mi a funkciója annak, ha valaki fehér vagy hetero? Egy feketének vagy melegnek miért kéne, hogy funkciója legyen és egy fehérnek miért nem?


"Mert leszbikus kvóta"


Ha pedig heterok csókolóznának, akkor hetero kvóta lenne? Ez csak a beteges rettegés attól, hogy nem heterok. Egyáltalán nem kell, hogy funkciója legyen a szexuális irányultságnak vagy a bőrszínnek.


Amiket felsoroltál ugyanez a kategória. Semmi bajod nem lenne vele, ha fehér, hetero jelenetek lennének, de csípi a csőröd, mert nem azok.


"holott a sztorihoz semmit sem tesznek hozzá"


Azért, mert nem kell hozzá tennie. Melegek, feketék, stb. léteznek, pont ugyanúgy, ahogy a heterok. És ahogyan egy heteroságnak sem kell hozzátennie a sztorihoz, úgy a melegségnek sem.


"Nekem a bajom a fekete/meleg stb. PROPAGANDÁVAL van."


Ez nem propaganda. És az, hogy ezek a jelenetek téged zavarnak már elég létjogosultsága annak, hogy miért van rájuk szükség.

2021. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

#16. Szerintem ebben csak részben van igazad…


Szerintem azzal nincs baj, hogyha kicserélnek egy fehér karaktert feketére, mert ez olyasmi mint amikor egy Shakespeare darabot modern öltözékben adnak elő… Nem azt kell nézni. Értem, hogy valakinek ez nehezére esik, de el lehet sajátítani ezt a szemléletet és most nem a pisziségre gondolok.

De el tudok képzelni én is olyan szituációt, amikor egy fekete színész jobban megtestesíti annak a fehér karakternek a lényegét, mint egy fehér színész. És a karakter szempontjából lehet sok szempont sokkal előre valóban mint a színe…


Amikor a Hollow Crown sorozat “Richard III” évadában bejelentették, hogy egy fekete színésznő fogja játszani Margaretet, akkor nagyon sokan felháborodtak, hogy “dehát ez történelmileg kicsit sem hiteles”.

Én nem voltam felháborodva, mert Shakespeare maga sem hiteles történelmileg. Mégis zseniális…



Viszont, -és most állok az oldaladra- én akkor háborodtam fel, amikor megnéztem a részeket és láttam, hogy szinte mindenki remekel benne, de Sophie Okonedo a fekete színésznő valami elképesztően tehetségtelen!


Sajnos be kellett látnom nekem is, hogy Ő nem a tehetsége alapján lett beválasztva, hanem a bőrszíne alapján.


És szerintem nem lenne baj azzal, hogyha feketeként játszik egy fehér karaktert, de azzal már nagyon is, hogyha egy esetlegesen sokkal tehetségesebb színészt szorít így ki, mert mindenképpen kell egy fekete…


Valamint az is elég egyértelmű, hogy eredetileg fekete, vagy más nem fehér karaktere TILOS fehér színészt castingolni…

Hófehérke is lehet latino, egy viking istenség is lehet fekete, de egy eredetileg színesbőrű karakter semmiképpen sem fehéredhet ki, egy film erejéig sem.


És ez kettősmérce.


Ami hatalmas probléma…

2021. júl. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

13 okom volt a sorozat neve. Témájából kifolyólag mondjuk úgy gondolom szándékosan van ennyire "túltolva" a píszisége. Ismét hangsúlyozom, hogy tényleg nincs bajom sem a melegekkel, sem a feketékkel, ázsiaiakkal, de az, hogy a fehérek és a heterók kisebbségnek számítanak egy amerikai kisvárosban akkor sem tartom reálisnak. Ennek a sorozatnak nagyon mély, fontos üzenete van, ahhoz, hogy igazán átjöjjön lehet pont erre van szükség hozzá.


Amúgy igen, ha a vegetáriánusokat érné sok lelkitámadás és ők felháborodnának, hogy ugyanolyan emberek, akkor hirtelen sok vega karakter születne. Amúgy, ha nem a melegek és a feketék jogairól és "békéltetéséről" szól sok minden, akkor miért nem szerepel sok filmben pl kopasz, süketnéma, enyhén mozgássérült (akinek nem akadály a szereplés) vagy akár enyhén Down-szindrómás személy? Ők is léteznek. Ők is ugyanolyanok, mint mi. Nekik nem jár szerep? Csak majd ha felháborodnak akkor, ha úgy érzik kirekeszti őket a társadalom? (Sajnos a feketék és a melegek érzékenysége érthető, de valaki túljátsza a sértettséget. És ki lehet forgatni, de az én szememben vannak a jó és a rossz emberek (bőrszintől és identitástól függetlenül), és ha éppen egy pl transznemű illető szándékosan kötözködik, próbálnak a kedvében járni mégis direkt beleköt minden mondatba, tettbe akkor hagy legyen már jogom ahhoz, hogy ne tetszen a viselkedése, mint ahogy a hasonló magatartással bíró hetero fehér embereké sem tetszik.


Összegezve úgy gondolom, hogy az elvárt egyenlő bánasmód egyoldalú, mert a trend szerint a lelkisérülések elkerülése végett nem lehet rosszat mondani a "kisebbségiekre", még akkor sem, ha ugyanolyan rossz emberek, mint a hetero fehérek.

2021. júl. 9. 05:52
 20/23 anonim ***** válasza:
56%

19. Vannak mozgássérült és fogyatékos szereplők is sorozatokban, néha ráadásul főszerepben.

Trónok harca: Bran, Tyrion, Doran.

American horror story, ráadásul egy konkrét évad erről szól.


Azt írod, hogy a "kisebbségiekre" nem lehet rosszat mondani, ugyanakkor a 13 okom volt sorozat rögtön első évadában a leszbikus szereplő az egyik oka Hannah öngyilkosságának, mert annyira fél felvállalni önmagát, hogy inkább elterjeszt valamit Hannahról, hogy azon csámcsogjanak.

A fekete pompom csaj az, aki autós balesetet okoz, mert ittasan vezet és kiviszi a stop táblát, amit megpróbál eltitkolni.

Hannah legjobb barátnője szintén megkérdőjelezhetően viselkedik vele, amikor elmaszatolja a barátságukat.

Az idegesítő meleg újságíró, akinek egy jó sztori fontosabb, mint az emberek érzései.

Szinte mindegyik kisebbségi karakter valamilyen szempontból rossz embernek van bemutatva, nem követendő példaként.

2021. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!