Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » "Az 1990-es évek volt a...

"Az 1990-es évek volt a filmkészítés aranykora, ekkor készültek a legjobb filmek." Mi a véleményed erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés

2021. júl. 8. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem is a legjobbak, de a legszórakoztatóbb popcorn mozik.
2021. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Relatív, de szerintem 1970-2010 között készültek a legjobb filmek, és ha ennél jobban le akarjuk szűkíteni, 4-ről egyetlen évtizedre, akkor könnyen igaz lehet!
2021. júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Egy biztos, hogy nem napjainkban készülnek a legjobb filmek.
2021. júl. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon jó filmek készültek akkor, de én nem tudnám így leszűkíteni.
2021. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes megállapítás. Számomra zeneileg is ez volt a legjobb korszak.


Volt a korszaknak egy magával ragadó, érdekes életérzése. Talán az emberiség fejlődése, a demokrácia, szabadság eszméi hagytak nyomot a koron. Másabb volt, mint az azt megelőzők. A 60-as, 70-es, 80-as éveknek (és a még koraibbaknak is) volt egyfajta jellegzetessége, ami a kort, évtizedet végigkísérte és ez a filmekben is megjelent. Ugyanez a 90-es évek is, de ott már akár filmkészítés terén akár az életben, kialalkultak szélesebb, másabb látókörű álláspontok minden témában, így a filmekben megjelentek, amik persze egy idő után már eltűntek és/vagy más irányba indultak el.


Egyébként, szerintem helyesebb megállapítás lenne, hogy 1990-2009 között készültek a legjobb filmek és zenék. Szerintem ez a két kor a legmeghatározóbb ilyen téren, Az itt készült alkotások befolyásolták/befolyásolják a ma élő emberek 80%-át. (Ha lehet ilyet kijelenteni, persze ez egy szubjektív vélemény.

2021. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez nyilván ízlésfüggő, én speciel egyet értek vele. A kedvenc filmjeim nagy része ebben az évtizedben készült.
2021. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ekkor volt a legmagasabb a jó filmek aránya a rosszakéhoz képest.
2021. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Minden szavaval egyetertek. Magyar filmek, kulfoldi filmek, magyar zenek, kulfoldi zenek - a 90es evek a kedvencem minden kategoriaban. Masodik helyen a 80as evek.
2021. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1970-2005 ig
2021. júl. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az egyik barátom vetette ezt fel, és a baráti körben nem volt a témában egyetértés. Foglalkoztatott a téma, ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt is. Én személy szerint egyébként egyet értek vele, hisz ha belegondolok, ilyen filmek születtek akkoriban: Forrest Gump, A remény rabjai, Titanic, A bárányok hallgatnak, Ponyvaregény, Az angol beteg, Mátrix, Good Will Hunting, A szikla, Reszkessetek, betörők, Harcosok klubja, Kapcsolat, Jurassic Park, A függetlenség napja, Micsoda nő, Ryan közlegény megmentése, Schindler listája stb.


Talán a 7-es válaszoló megfogalmazása tetszik a legjobban, szerintem nagyon igaza van.

2021. júl. 10. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!