Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ponyvaregény c. filmnek mi...

A Ponyvaregény c. filmnek mi a lényege, esetleg mondanivalója? Egyáltalán miért tartják mesterműnek, és miért van a 8.helyen az imdb-n?

Figyelt kérdés
Tegnap megnéztem, és nagyon nem tetszett, nem értem a rajongást iránta. Lehet gond hogy csak 16 éves vagyok, ugyebár 18 karikás a film, de nem olyan durva, tehát azért lehet ez a korhatár mert egy fiatal ritkán fogja fel mi a lényege? A film sokszor vontatott és unalmas. Tarantinotól mást még nem láttam, esetleg tudtok ajánlani tőle olyan filmet ami más stílusú?

2021. júl. 10. 13:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egyik osztálytársam (aki ráadásul lány) érdekes módon szereti ezt a filmet. Egyébként a káromkodással nincs baj, egyszerűen a film nem tudott nagyon lekötni. Tipikus olyan kultuszfilm, amit valakik azzá tettek és ezért kötelező imádni (apám is így mondta).
2021. júl. 10. 18:26
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan így állnak hozzá, ezt jól látod te is és apukád is. Szerintem nem baj ha valaki imádja szereti ezeket a kultfilmeket, csak ne akarjuk már mindenképp ráerőszakolni mindenkire!! Meg lenézni azokat, akiknek esetleg nem jön be, vagy nem látta.
2021. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak itt az a helyzet, hogy a kérdezőn kívül senki nem erőszakoskodik. Ő akarja ránk erőltetni a saját véleményét.


Nem kell szeretni, de a kérdésből kiderül, hogy nem is érti a mondanivalót, lényeget. Nyilván könnyebb lenne, ha abban az időszakban nő fel, és akkor látja a filmet. Erre lehetőség nincs, de mondjuk interneten utána lehet nézni, hogy milyen volt 1994 a filmiparban, politikai, és sok más szempontból, és akkor már nagyobb rálátással vagyunk a filmre, és másképp értékeljük, nem elhamarkodottan.

2021. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Abban az évben jött ki a Forrest gump és a Remény rabjai is, azok nálam 10/10-esek. A Leon, a profi is ekkor jött ki, de azt szintén nem szeretem, bár azért jobban bejön mint a Ponyvaregény. Meg egyébként én is látom hogy régen több jó film volt.
2021. júl. 10. 18:48
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#13 Ne értsd félre, nem rád és a többi válaszolóra céloztam! Ezt csak úgy általánosságban értettem.

Egyébként abban nagyon igazat adok neked is, hogy sokkal könnyebb megérteni úgy a filmet, ha az ember megtapasztalta a 90es évek kultúráját!

2021. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
a 90-es évek Amerikában azért más lehetett mint itt. Ahogy napjainkban is más ott a kultúra.
2021. júl. 10. 18:52
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példaként arra, hogy mi emberek milyen különbözőek is vagyunk (amivel természetesen nincs semmi probléma), számomra pl. a Forrest Gump az ami egyszerűen rejtély, én mindig is túlságosan hollywoodinak és giccsesnek gondoltam.


Egyébként ahogy látom, eléggé más vonalon mozgunk ha filmekről van szó, mert 1994 számomra a Ponyvaregény mellett a Sátántangót, Csungking expresszt, Három szín trilógiát jelenti, nem pedig A remény rabjait (bár azt is szeretem), vagy a Forrest Gumpot.

2021. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ace ventura, Dumb és dumber, Féktelenül szintén elég jók abból az évből.
2021. júl. 10. 19:12
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

SPOILER ALERT

A Ponyvaregény a jó szövegek, kameraállások stb. mögött ha jobban megnézed egy elég mély sztori amely az önmegváltásról szól (és nem, én se vagyok vallásos). A főszereplők a kalamajkáik után esélyt kapnak egy jobb életre.

Jules felismeri ezt amikor "csoda történt" és egy golyó se találta el őt és Vince-t és úgy dönt hogy felmond Marcellus-nál. Vince nem hisz a csodában és marad Marcellus embere majd Butch lakásán meghal.

Még előtte betérnek a kajáldába amit Yolanda és Ringo ki akar rabolni, ekkor Jules (a bizonyos Ezékiel idézetet felidézve) már nem ugyanúgy gondolkodik mint a film elején a burgeres jelenetben.

Butch-nak le kellett volna feküdnie az 5. menetben, de jött az ő "csodája", az egyébként vicces álom a karóráról, a felmenői által vállalt áldozatokról az elveikért ami miatt meggondolja magát, vállalja a Marcellus általi üldöztetés áldozatát és kiüti az ellenfelét. Abban a bizonyos pincében pedig megint az elveire hallgat amikor megmenti Marcellus-t, és jutalomként az már nem fog vérdíjat kitűzni a fejére.

Mind Jules mind Butch karakterfejlődésen megy át, Vince-nek is volt rá esélye de nem élt vele. Ringo és Yolanda sztorijában pedig az volt a "csoda" hogy egy ilyen tapasztalt bérgyilkos mint Jules életben hagyta őket (és még pénzt is adott nekik).

2021. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
megnéztem ma a Django elszabadul-t, sokkal jobban tetszett, úgy 8/10, míg a Ponyvaregény csak 4/10-et érdemel nálam.
2021. júl. 12. 19:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!