Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Stannis vagy Renly Baratheon...

Stannis vagy Renly Baratheon lett volna jobb uralkodó a Trónok harcában?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Stannis Baratheon
Renly Baratheon
27 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem együtt lettek volna jók. Stannis igazságos, törvénytisztelő, Renly pedig népszerű, diplomata. Jól kiegészítették volna egymást. Sajna Renly túl ambiciózus volt, pedig tudták volna egyensúlyozni egymás rossz tulajdonságait. Nem is értettem ezt, szinte esélytelen volt, hogy Stannisnek fia szülessen, Renlynek csak várnia kellett volna a trónra tovább, de ő lett volna az örökös, Sárkánykő hercege.
2021. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Renly. Ő nem volt őrült.
2021. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Stannis keménykezű volt és tekintélyt parancsolóbb, jobban értett a kormányzáshoz, de hiányzott belőle Renly karizmája. Én azt működőképes megoldásnak látom, ha Renly lett volna a király Stannis pedig a segítő.
2021. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Ezek közül egyik se. Danerys annál inkább.
2021. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Egyik sem. Az egyik, gyenge és befolyásolható, a végletekig képes elmenni, vallási fanatikus és gyerekgyilkos, a másik olyan, akit nem becsülnek, nem tisztelnek, nem ismernek el. Dany-t illette volna a trón. Hogy miért? Ha nézted a sorozatot, akkor látnod kellett. Lojalitás, erő és bátorság, empátia, nagylelkűség, és volt három sárkánya. De amúgy Renly-t mondanám, ő nem volt elvakult.
2021. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Renly nem votl örült, de uralkodásra alkalmatlan is egyben.
2021. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Ne feledjük hogy Stannis mellett ott volt Davos is (aki egyébként is már nemes volt hivatalosan) akit megtett a majdani segítőjének és aki mindannyiszor képes volt már jobb belátásra bírni Stannis-t és másokkal is szót ért (pont mint Tyrion). Ők ketten (ha nincs Melisandre) egy folytonos "jó zsaru-rossz zsaru" helyzetben jók lettek volna a trónon. Ráadásul Stannis tapasztalt hadvezér aki megy előre mint a gép és a Falnál már hallott a sárkánykő hatékonyságáról a holtak seregével szemben (akikről már csak bizonyíték kellett volna neki) szóval képes lett volna megszervezni a Hét Királyság védelmét.


"vallási fanatikus és gyerekgyilkos"

1. Stannis nem hisz az egész mendemondában, csak egy eszköznek tartja a vörös nőt is hogy trónra kerülhessen.

2. Az eredeti Stannis a könyvekben megparancsolta a katonáinak hogy ha ő meghal akkor ültessék a lányát a trónra (nem vall egy gyerekgyilkosra). Ráadásul ő maga és a lánya is még él és virul. Szóval ahogy a sorozat kiírta őt az nonszensz volt. Még a Stannis-t alakító színész se értette a végefelé hogy most akkor az ő karaktere (akit már Dumb és Dumber írt mert a könyvekben Stannis még nem halt meg) mit miért csinál.

Nyakamat rá hogy ha valaha kijön az újabb könyv akkor ott Melisandre vallási fanatizmusból Stannis háta mögött fog tenni valamit Shireen-nel.

2021. júl. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy Melisandre sem fanatikus. A fanatikus inkább Selyse és a hozzá tartozó katonák. Melisandre csak egy eszközt lát a vallásban és ha el is éget valakit, akkor annak jó oka van: pl. Selyse testvérét azért, mert áruló volt és Stannis háta mögött a Lannisterekkel szövetkezett.

Elégethette volna Mancet is, de mégis megmentette inkább a tűztől.

Ha elégeti Shireent, akkor annak valami nagyon jó oka kell, hogy legyen. Az én teóriám a szürkehám. De biztos nem olyan béna oka lesz, mint a sorozatban (ráadásul aztán semmi következménye nem lett).

Melisandre karaktere is eléggé el lett rontva, mert soha senkit nem ölt meg fanatizmusból. Davos fiát is a védelmébe vette, mert bűntudata van amiatt, hogy a többi gyerek meghalt Stannis háborújában a trónért.

A sorozatban csak egy piromániás, mint Dany, aki szintén nem égetett ok nélkül embereket, a sorozatban mégis megteszi. :(


Melisandre öl, ha szükségesnek érzi, lásd Renly, még Stannis lelkiismeretét is feláldozza, mert ez kell ahhoz, hogy egységes legyen a királyság a Másokkal szemben. Ha Shireent meg kell ölnie, akkor az valami hasonlóért lesz szerintem.

2021. júl. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#7- Nem olvastam a könyveket-még) így a sorozatba látottak alapján írtam amit. Az alapján ez jött le. Még Tywin Lannister is jobb király lett volna nem mellesleg, mint ezek ketten.
2021. júl. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Na jó azért Tywint ne emlegessük egy szinten ezekkel, kb minden ismert karakternél jobb király lett volna.
2021. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!