Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Alien (xenomorph) az...

Az Alien (xenomorph) az tulajdonképpen egy fegyver?

Figyelt kérdés
Valahogy eddig elkerült ez az egész Alien dolog, bár az első filmet egyszer régebben láttam, de most ledaráltam mindet meg az újabb ezzel foglalkozó filmeket, és felvetődött bennem, hogy ezt a létformát ezek az alkotók vagy kik, akiket ugye David elpusztított azzal a fekete trutyival, azok ezt a létformát, mint valamiféle fegyverrendszert tulajdonképpen kifejlesztették hadviselésre? Mert valahogy a filmek nem voltak egyértelműek, hogy ez egy petricsészében legyártott valami vagy evolúció eredménye.

2021. júl. 31. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Előre bocsátom, hogy az Alien előzményeit (Covenant és társai) nem kedvelem, bár mintha magát a Covenent-ot láttam volna, DE abszolút nem tett rám mély benyomást. Magából az Alien filmekből is az első kettő az, ami minőségi, sőt, szerintem kult film. (pláne, hogy az Alien 1979 volt az első sci-fi horror movie).


Szóval az első két film (valamint ezek könyv változatai) alapján maga a Társaság (Weyland-Yutani) eleve azzal a céllal küldte az első részben az LV-426-os bolygóra a Nostromo űrhajót.


Valószínűleg a Space Jockey-nek keresztelt lény, akinek a csontvázát megtalálják, küldött ki jeleket az űrbe, és azt foghatta a társaság. Bár azok eredetileg figyelmeztető jelzések voltak, a Nostromo Anya nevű komputere úgy értelmezte (illetve ez volt beleprogramozva), ezek segítségkérő jelzések, tehát le kell szállni, és megvizsgálni.


Erről, hogy eredetileg a hajó MI-jének titkos programja van, alapvetően csak Ash tudott, aki, mint későbbiek folyamán kiderült, hogy android.

Ezt a titkos parancsot csak Dallas kapitány tudhatta volna meg, de ha jól emlékszem, erre nem is került sor, viszont amikor Ripley érdeklődött (mert a rangsorban ő következett, és így felhatalmazás volt hozzáférni az anyaghoz, megtudta, hogy az egész küldetés eredetileg az: leszállni egy lényért, elhozni a Földre, hogy katonai célokra felhasználhassák, mert milliókat ért volna ez a hadviselésnek.


Nos, végül itt - az első részben - még nem derül ki a katonai felhasználás, jobban erre inkább a második rész világít rá, és Burke viselkedése. DE maradva az első résznél: mikor Ash tudomást szerez arról, hogy Ripley megtudta a titkot, akkor támad neki, hiszen a legénység feláldozható, ez volt a hajó MI-jében, és Ash alap programjában is.


Mindenképp élő organizmust kellett a Földre szállítaniuk kutatási céllal, de nyilván nem gyógyászati vagy hasonló a cél, ha egyszer a lény vére sav, és a páncélja (kitinváza?) is savállónak mondható. Egyszerűen legyőzhetetlen. Ezt a haldokló Ash is beismeri, hogy csodálja a lény egyszerűségét (szaporodni-enni-ölni), tisztaságát és nem olyan bonyolultak, mint az emberek a morális értékeikkel, meg a többi - Ash szerinti - sallangokkal.


Szóval innen is kikövetkeztethető - bár konkrétan talán nincs kimondva -, hogy a lény a fegyver kutatáshoz kellene. Csak a társaság épp arra nem számít, hogy ez a lény irányíthatatlan is. Nekik nincs olyan, hogy az egyik ember barát, a másik ellenség, nekik mind csak préda.


Azt hiszem külföldi képregényben láttam olyan változatot, ahol (ha nem is a Földön), de laborban volt egy királynő, és a többi alien, megjelölve a fejükön, a királynőt pontosan azzal tartották sakkban, ahogy Ripley tette a második részben, vagyis a tojásokat napalm közelében tartották, és ezzel tudták ideiglenesen engedelmességre bírni. Ám, mint várható volt, persze ott is elszabadult a pokol.


Az AvP - Alien vs Predátor-ról sem tudok nagyrészt nyilatkozni, hiszen a Predátor első filmjeit, és az AvP-ből is csak az első részt láttam. Gondolom úgy gondolták a filmesek, milyen buli összehozni egy szériában két gyilkoló gépet.


Szóval igen, alapvetően a xenomorf egy fegyver (vagy legalábbis annak szánják), de mint említettem az előzmény nálam nem számít, így nem tudnám megmondani, hogy petri csészében állították elő, vagy evolució által ilyen valamelyik alap bolygón. Bár, ha emlékeim nem csalnak, erről is volt képregény, amit természetesen az előzmény filmek semmibe vettek, hogy létezik Alien (xenomorf) anyabolygó.

2021. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően a drukathikat tekintem a xenok megalkotóinak. Főleg mivel már sem olyan csillánskinheadek sem pedig azok a nagy pilóták nincsenek, amiket az előbbik utánoztak (vagy talán szolgáltak). S ez a xenok miatt van leginkább. (Ha nem értenéd: [link] Az az pilóta, amit a Nostromo legénysége talált (vagy ami az Aliens: The Alien képregényben szerepel), és amit Prometheus legénysége talált nagyon nem ugyanaz. Utóbbi viszont a sisakjával nagyon próbálja utánozni az előbbit.)

Igen, mindkettő foglalkozott a xenokkal, fegyverként is próbálta használni őket, de ez az emberiségről is elmondható (Weyland-Yutani).

Viszont van egy nagyon fontos szempont: mindkettő jóformán kihalt a xenok miatt. Ha a saját teremtményük, jobban kordában kellett volna tartsák.


Viszont ott vannak a drukathik, akiktől a yautják is félnek, s úgy hírlik hogy más galaxisba költöztek a Harag háborúja eseményei előtt. (Ami akkor a yautjáknak és az embereknek is még bőven lehetetlen.) Szóval jócskán fejlett fajról beszélünk, a xenok-hoz is van közük (Árnyékhajsza, A bánat tengere), nem omlott össze a civilizációjuk a xenok miatt, és nem kis irányításmániájuk van. (A Harag háborúja cselekményét voltaképp ők idézték elő. Talán nem tetszik nekük, ha egy (vagy több) vaj túl fejlett.)


A "David csinálta a rendes xenokat" dolog nekem már ott elvérzik, hogy sima Alien képregény is van (Earth Angel), ami a Prometheus előtt játszódik, az AVP-kről nem is beszélve. Az Apocalypse - the Destroying Angels-ben meg kiderül, hogy már nagyon régóta léteznek.


Az újjabb Alien (Prometheus, Covenant) és Predator (The Predator) filmek nekem olyanok, mint a Mindörökké éjfél könyv. Ott az író egyszerűen fogta az addig felépített világot, s nem olvasta el, hanem újraalkotta a saját feje szerint. Nagy nehezen beletuszkolható az univerzumba, de mindenki jobban járt volna, ha kicsit utananéz a dolgoknak, mielőtt nekiáll ő is csinálni valamit.



#1

Alien vs predator képregény és könyv már jóval a filmek előtt létezett. (És A Préda pl jobb is mint a filmek...)

2021. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok


David xeno teremtéses dolga még úgy is elvérzik, ha azt a rövid képregényt meg az AVP-t nem vesszük figyelembe (mondjuk már csak azért se lehet eltekinteni a yautjáktól, mert a Prometheus/Covenant agyrémnek vagy 2 direkt folytatása. Azokban meg nem egy ragadozó van. (Fire and stone, Life and death)


Ott van az Acéltojás könyv. Történetileg jópár évtizeddel a Prometheus előtt játszódik, s még kiadásilag is megelőzi.


"A xenomorfok saját evolúciós lánccal rendelkeznek, de a gátlástalanabb fajok időnként felhasználták őket egymás ellen."

2021. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"pláne, hogy az Alien 1979 volt az első sci-fi horror movie"


Nagyon messze állt az attól. Az 50-es évek tele volt sci-fi horrorral, mindneféle földönkívülis, robotos és mutánsos szörnyfilmmel.

2021. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hintalow ***** válasza:

Az alienekről készült 5-10 film, 10-20 regény, és 30+ képregénysorozat az elmúlt 30 évben.

Többnyire nem is próbálkoztak azzal, hogy a származásukat megmagyarázzák, amikor meg igen, akkor sincs ebben közös kánon, jellemzően valamilyen más idegen fajt állítottak be a létrehozóiknak. És igen, jellemzően nem szobakedvencnek/haszonállatnak állították be a sztorikban, hanem hadi felhasználásra, aminek általában rossz vége lett.


De szerintem ott működnek a legjobban, ahol nem is foglalkoznak az eredetükkel, és homály lengi be, hanem inkább arra fókuszálnak, hogy bármilyen kontaktus a fajjal igen rossz véget hajlamos érni :D

2021. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem külföldi képregényben láttam olyan változatot, ahol (ha nem is a Földön), de laborban volt egy királynő, és a többi alien, megjelölve a fejükön, a királynőt pontosan azzal tartották sakkban, ahogy Ripley tette a második részben, vagyis a tojásokat napalm közelében tartották, és ezzel tudták ideiglenesen engedelmességre bírni. Ám, mint várható volt, persze ott is elszabadult a pokol."


Könyv volt, Steve Perry: Lidérces utazás.

2021. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!