Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért voltak egyes karakterek...

Miért voltak egyes karakterek kifejezetten csúnyák a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sokáig nem esett le, hogy a 3. részben az a púpos kopasz fószer a fogadós, én azt hittem, hogy az Caramelnek valami inasa. (és nem is így nézett ki az első részben).


Firenze a könyvekben gyönyörű lénynek van lefestve de a filmben valami szörnyként, a szépségtől igen-igen messze áll.


De ami a legjobban "fájt", Sirius :(((

A könyvekben úgy szerepelt, hogy alapvetően jóképű férfi és csak az azkaban miatt rogyott meg. Én kb. szerelmes voltam Siriusba :D amikor a könyveket olvastam és iszonyú csalódás volt a színész.


Ez csak azért jutott eszembe, mert most újranéztem a filmeket.



2021. aug. 3. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Firenze szerintem így sokkal szexibb volt. Engem elragadhatott volna, hogy kiélje rajtam a beteges vágyait.
2021. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fujj XXDDD
2021. aug. 3. 14:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert aztán ővénsége, Siriusra izgulni nem fujj. xD
2021. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az, aki játszotta a filmben az tényleg fuj.

Könyv olvasás közben persze nem 50 évesnek képzeltem el :D

2021. aug. 3. 14:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert más rendezők máshogy képzeltek el egyes karaktereket. Az Azkabani fogoly filmváltozatában látott Tom amúgy közelebb áll a könyvekben leírthoz, mint aki a Bölcsek kövében szerepelt.

Siriussal kapcsolatban meg nem tudom, mi a gond. Ápoltabb külsővel szerintem kimondottan jóképű volt.

2021. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a jelenség fordítva is létezik. Hermione például nem egy kimondottan szép lány a könyvekben. Borzas a haja és túl nagyok a fogai (legalábbis a 4. részig). Emma Watson ellenben gyerekként is felnőttként is szép, és meg sem próbálták "csúnyábbá" tenni a szerep kedvéért.

Ráadásul több karakter van még hasonló helyzetben. A könyvben Umbridge varangyszerűként van leírva, de Imelda Staunton alapvetően nem egy csúnya arcú nő. Piton haja sem undorítóan zsíros a filmekben, sőt Jim Broadbent sem olyan kövér, mint Lumpsluck professzor.

Úgyhogy mindkét irányban történtek változtatások, de nem gondolom, hogy ezek olyan nagy dolgok lennének, amik befolyásolnák a történetet. Viszonylag szubjektív, hogy ki hogyan képzel el egy karaktert, és ennyi szabadsága egy rendezőnek is lehet.

Amúgy Siriussal kapcsolatban én sem igazán értem a problémát. Itt is teljesen egyéni, hogy kinek mi tetszik, az egyetlen jogos kritika pedig szerintem csak Gary Oldman korát érheti, de arra is van magyarázat. Mindenképpen azt akarták, hogy Alan Rickman játssza Pitont, aki azonban bő 25 évvel volt idősebb, mint a karakter a könyvekben (Piton 38 éves az utolsó részben; Rickman 65 volt, amikor megjelent a 8. film). Ezért a Tekergőket is "fel kellett öregíteni" kicsit, így nem a harmincas éveikben járó színészeket kerestek, és valljuk be, összességében nagyon jól jártak Alan Rickmannel és Gary Oldmannel is.

2021. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hm.. a szépítések valahogy engem nem zavartak, pedig igaz.


Lehet, hogy tényleg vannak akik szerint a Siriust alakító színész jóképű, nekem nagyon nem jött át :D


Firenzének nem sok szerepe volt a filmekben, ha a filmek nem filmek, hanem mondjuk egy több évados sorozat lenne, és belefért volna, hogy a kentaur tanítsa a diákokat, akkor szép teremtménynek kellett volna lennie, mert a lányok teljesen odáig voltak érte :D akkor zavaróbb lett volna az, hogy inkább szörny, mint szép lény.


Én már gondoltam rá, hogy milyen király lenne, ha nem filmeket készítettek volna a könyvekből, hanem egy sorozatot :D

2021. aug. 3. 15:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt szó sorozatról is, de nem tudom, azóta elvetették-e az ötletet
2021. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok karakter nem úgy néz ki mint a könyvben.

Pl: Ronnak is hosszú orra volt eredetileg, de Rupert Grintnek nincsen nagy orra. Hermione kapafogú és madárfészek hajú volt a könyv szerint, a filmben meg abszolút nem úgy nézett ki. Ifj. Barty Kupor a könyvváltozatban szőke volt, a filmben meg egy barna hajú férfi alakította. Neville pedig kövér volt az első pár évben, a filmben meg sosem volt az. Piton fiatalabb és ápolatlanabb megjelenésű volt, Lupin és Sirius meg nagyjából maradtak ugyanolyanok, csak idősebb kinézetűek. Lumpsluck is kövér volt a könyvben, Umbridge pedig sokkal visszataszítóbb megjelenésű mint amilyen végül a filmben lett.


De egyébként Rowling maga is következetlen volt egy alkalommal. Volt Dudleynak egy haverja(valami Potkins volt a neve talán? ) aki az egyik könyvben ,,patkányképű" és sovány volt, a következőben meg kövér.

2021. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Sirius nekem is csalódás volt, úgy nézett ki mint egy kiégett 70-es évek-beli rocker.
2021. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!