Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star wars (mi is az az erő?) ...

Star wars (mi is az az erő?) Lehet rossz kategória de sebaj

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most elgondolkoztam a star wars-ban létező Erőről

Szóval először is mit tudunk róla ez tartja össze az univerzumot és emiatt létezik az élet (jó yoda úgy mondta hogy az életből árad) de helytállób az hogy miatta létezik az élet

Ez az energia egyesekben különleges képességeket ébreszt fel amit a midicloriánok által tudnak használni na most szóval maga az erő a star wars-ban az isten de azt mégse tudjuk hogy miért hogy és miként létezik és hogy aki egyé válik az erővel pontosan hova kerül (jó tudom az a válasz hogy a kozmikus erőbe de az hogy néz ki) vagy hogy milyenek azok a lények akik az erőn kívül léteznek vagyis semmi közük az erőhöz


Aztán ott vannak az erő papnői technikaliag egy személy sőt maga az erő de még ők/ő se tud mindent saját magáról. Ez is körülbelül olyan mitn az univerzum tágulása amiről tudjuk hogy végtelen de akkor hogy tud tágulni ha nincs határa?



2021. aug. 15. 19:47
 1/5 Mojjo ***** válasza:
76%

Kis off, de nem tudtam megállni:


"Ez is körülbelül olyan mitn az univerzum tágulása amiről tudjuk hogy végtelen de akkor hogy tud tágulni ha nincs határa?"


Egyrészt nem, nem tudjuk, hogy az univerzum végtelen nagy-e. Jelenleg egy cca 28 milliárd fényév látszólagos és 90 milliárd fényév valós átmérőjű szegmensét látjuk be - ekkora az ún. belátható világegyetem mérete. A valós mérete ennél nagyobb - de nem tudjuk pontosan, mennyivel, sőt, még azt sem, hogy véges, vagy végtelen nagy-e. Jelen állás szerint mindkettő lehetőség bőven elképzelhető.


Ami a végtelen tágulását illeti, egy régebbi hozzászólásomat idézném ide:

"vannak a teszem azt, egész számok. Mindegyik kezében ott van egy tábla, amin a saját száma szerepel. Élnek, éldegélnek békében, a maguk számát szorongatva, amíg egyszercsak a számok királya leszól nekik:


- Kedves alattvalóim, új számok szeretnének a birodalomba érkezni, méghozzá végtelen sokan, szorítsunk nekik helyet! Mindenki törölje le a tábláján látható számot, és annak a kétszeresét írja vissza! Így felszabadulnak számok, amit az újonnan érkezettek megkapnak.


Mi is történt? Volt végtelen sok számunk. És mi lett? Bővítettük őket még végtelen sokkal."


Na, pont így nincs semmi különös abban, ha egy végtelen és határtalan valami tágul.

2021. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

George Lucas keleti filozófiák alapján alkotta meg a Star Warst.

Azokban kell elmélyülnöd és akkor még jobban fogod érteni.

Már rögtön az elején Obi arra tanítja Luke-ot, hogy rombolja le az ego-ját (gondolom ez ismerős a nagyvilágból).

Aztán ott van a híres, "tedd vagy ne tedd, de ne próbáld" mondat.


Az se véletlenül van, hogy Vadernek ugyan úgy hiányzik a kézfeje, mint Luke-nak.

Az, hogy rengeteg lény van benne, szinten Buddhista tanítás.

Ha jól tudom a fénykardok az aura színét jelölik.


Na mindegy, van ami már szerintem is csak belemagyarázás, de azért észrevehető ez még az.

2021. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
A Star Wars alapvetően fantasy és nem sci-fi, csak vannak benne sci-fi elemek. Különböző vallások szinkretizmusából született meg az univerzum alapkoncepciója, nem kell tudományos hátteret kreálni neki. Az analízis mindig megöli a tárgyat, ahogy egy béka boncolásával is megérthetjük annak működésését, de közben megöltük. Ne tegyük ezt a Star Wars-al.
2021. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
81%
@3: Má'mindegy. Már halott. Kathleen Kennedy különös kegyetlenséggel kivégezte.
2021. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# igaz mondjuk érdekes az hogy amibe neki nincs beleszólása az jól sikerül (mandalorian) na meg remélem hogy waititi (remélem jól írom) filnje is jó lessz benne bízok
2021. aug. 16. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!